Skocz do zawartości
Nerwica.com

co robić, kiedy ktoś mi bliski nadużywa clonazepamu?


ellenai

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie proszę o poradę, znalazłam się w trudnej sytuacji, w której nie wiem jak postępować, by pomóc bliskiej mi osobie, która, jak zauważyłam, nadużywa clonazepamu, tzn. przy zalecanej dawce 1 tabl. 2 razy dzienie przyjmuje jednorazowo po 2 lub 4, efektem tego jest niezborność mowy, otępienie, rozkojarzenie, obojętność na bodźce zewnętrzne. Dodam tylko, że osoba ta jest 46 - letnią kobietą, ogólnie sprawną, pracującą na odpowiedzialnym stanowisku. Na moje coraz ostrzejsze uwagi, odpowiada obojętnością, lekceważeniem lub agresją. Nie wiem co robić, dlatego proszę o radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ellenai!

A kto zapisał tej osobie ten lek i na co? neurolog na padaczke czy psychiatra na lęki? Napisze jaką dawkę zazywa ta osoba? Bo napisałać, że po 2 albo 4 jednorazowo, a ma zapisane 2 razy po 1 tabletce, ale jakiej? 0,5 mg czy 2 mg? Bo jeżeli konsumuje dawkę 2mg w ilości 4 sztuk od razu to jakis koszmar!!!!!!!!!!!!!!! to końska dawka! bo to silny lek! BLiska mi osoba jadła przez dobrych kilka lat porcję 0,5 mg ale raz dziennie na noc, przed snem, ale i tak trudno było jej wyjść z tego uzależnienia.... Biorąc na noc, rano czuła się dość dobrze, ale po wzięciu wieczorem tej dawki 0,5 mg mówiła, że tak po pół godznie staje sie senna i troszkę oszołomiona...nie wiem ja może czuć się człówiek który wcina po 8 mg tego leku!

Osoba Ci bliska powinna trafić szybko do psychologa i psychiatry albo neurologa!

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ellenai, dobrze, że nie przechodzisz obojętnie obok takiej sytuacji. Trzeba tej osobie jak najszybciej uświadomić, że źle dawkuje leki. Najlepiej byłoby pójść do jej lekarza [z nią lub bez] i skonsultować przypadek. Jeśli jest możliwość zabierz leki i dawkuj jej sama - jeśli wiesz jakie były prawidłowe zalecenia lekarza. Ale i tak skonsultuj się z lekarzem - tym bardziej, że już występują skutki uboczne nadużywania!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×