Witam

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam

przez Iza68 26 lut 2008, 22:23
Witam
Jestem nowa chodź na forum już od jakiegoś czasu jestem, ale rzadko wchodzę.
Mam 39 lat i od ponad 20 cierpię na nerwice natręctw. Najgorsze jest przymusowe sprzątanie. Ostatnio sprzątam 5 godzin raz w tygodniu i ścierając półki liczę do 5, po odliczeniu piątki odczuwam pewien spokój wewnętrzny. Obecnie biorę Xetanor raz dziennie, który zmniejsza natężenie mojego lęku i przymusowych czynności. U psychiatry leczę się od 3 lat. W wakacje 2007 mój psychiatra wysłał mnie na 3miesieczną terapie do Komorowa. Tam mogłam poznać tajniki psychoanalizy i wejść głębiej od strony psychologicznej w mój problem. W Komorowie pomogli mi terapeuci wyjść z depresji, która była następstwem nerwicy natręctw. Z poradni psychologicznej korzystałam już w czasie studiów, bałam się wówczas terapii farmakologicznej, ale obecnie kiedy dobiegam czterdziestki czuje, że leki dużo mi pomogły. Wcześniej brałam Bioxetin, Cilon. po lekach tych czuję się dobrze, dlatego uważam, że w wielu wypadkach warto odwiedzić psychiatrę i zdecydować się na leki, które będą niwelowały natężenie myśli natrętnych i czynności przymusowych.

Pozdrawiam
Iza

przez Gosiulka 27 lut 2008, 09:59
Oczywiście masz rację bo nerwica sama nie minie lekarstwa plus dobra terapia to jedyna droga do wyleczenia ;)
Przyjaciel forum

przez Jovita 27 lut 2008, 13:29
witaj na forum Izo ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 07 mar 2008, 21:16
Cześć Iza68. Miło Cię poznać.

Leki owszem są potrzebne w przypadku, gdy objawy somatyczne nie pozwalają w miarę normalnie funkcjonować. Jednak powinno zachować się do nich dystans, aby nie uzależniać wszystkiego on nich. Trzeba pamiętać, że leki jedynie 'znieczulają' problem ;)
Pozdrawiam
Pstryk

Sortuj wg