Witam wszystkich

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Witam wszystkich

przez Lyra 02 sty 2008, 20:06
Mam 15 lat, za 1,5 miesiąca - 16. Często, codziennie zdarzają mi się stany lękowe. Nasiliło się to od początku gimnazjum. W ostatnią niedzielę musiałam wyjść z kościoła, tak mi serce zaczęło walić. Najgorsze jet dla mnie uczucie derealizacji i depersonalizacji. Jestem młoda i całe życie jeszcze przede mną... Nie mówiłam nic o tym mamie, boję się, że to zbagatelizuje. Bardzo chciałabym żyć normalni, a jutro kolejny dzień w męczącej szkole i dwa w-fy, a ja dostaję kręćka na sali gimnastycznej :(

Witam wszystkich i cieszę się, że znalazłam to forum. Dobrze wiedzieć, że nie jestem jedyna na świecie z takimi problemami.

przez C(c)złowiek 02 sty 2008, 20:10
Witaj!
Tu na pewno znajdziesz zrozumienie. Ale czy wcale nie myślałaś by porozmawiać o Twoich lękach z mamą? Może to by coś pomogło? Przynajmniej na początek.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości" ;) Erich Fromm
GG: 5365347

przez Pstryk 02 sty 2008, 21:21
Cześć Lyra. Miło Cię poznać.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Brunhilda 02 sty 2008, 21:29
Witaj Lyra. Jak dobrze wiem, o czym piszesz! Ja z tego wyszłam, Tobie też się uda. Powodzenia!
Jest nieźle, wreszcie! :D

przez Lyra 03 sty 2008, 14:32
Jednak... odważyłam się porozmawiać z mamą. Było mi bardzo ciężko, płakałam, ale powiedziałam wsystko co mi na duszy siedziało. Mama kupiła mi jakieś tabletki na uspokojenie, a ja staram się nie panikować w szkole. Chociaż jest trudno.

przez scrat 04 sty 2008, 00:32
Hej Lyra.

Jak wyglądają twoje stosunki z ludźmi w klasie? Stado baranów, czy jest chociaż jedna osoba, z którą można jako tako czuć się dobrze, bardziej pewnie? I czemu akurat WF? Jest jakiś powód, może ambicje, który sprawia, że akurat na WFie jest najgorzej, czy tak po prostu wyszło?

Dobrze że masz wsparcie w mamie. A ojciec? Co on na to? Masz z nim w ogóle jakiś kontakt, czy wychowujesz się tylko z mamą?

Trzymaj się, nie jesteś sama.
Przyjaciel forum

przez Lyra 04 sty 2008, 17:47
Prawdę mówiąc nie mam przyjaciół w klasie. Jeestem chyba zbyt dojrzała jak na swój wiek i interesuję się np. historią. Zresztą poszłam do beznadziejnego, rejonowego gimnazjum. Ale nikt mi nie dokucza, nie wyzywa.
Jestem kiepska z w-fu, myślę, że to może być przyczyną panikowania na sali. Dziś było trochę lepiej, starałam się skupić nie na prowokowaniu lęku ale na grze.
Nie mam z tatą złego kontaktu, ale jakoś nie rozmawiam z nim na tak osobiste kontakty. Jestem skryta i wyżalenie się mamie sprawiło mi wiele problemów. Doszłyśmy do wniosku, że ta cała nerwowość narastała we mnie i teraz, gdy zbliża się liceum i nowy etap w życiu, dała sobie ujście. Poza tym chyba za bardzo przejmuję się olimpiadą z historii :)
Dzięki za zainteresowanie.

przez K. 04 sty 2008, 20:02
Witaj ;)

Tutaj na pewno znajdziesz ludzi, którzy nie zbagatelizują Twoich problemów.
Co do bycia zbyt dojrzałą jak na swój wiek - też zawsze tak myślałam, szczególnie w Twoim wieku.
“I'm tough, ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bit*ch, okay.”
K.

przez scrat 04 sty 2008, 21:05
Ja też. Potem doszedłem do wniosku, że może intelektualnie tak, ale emocjonalnie byłem (i chyba jestem) cały czas za rówieśnikami...
Przyjaciel forum

Sortuj wg