Jak dostać rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jak dostać rentę z tytułu częściowej niezdolności do pracy

przez Gormen 28 maja 2007, 18:59
Cześć, temat na który piszę może wydawać się egoistyczny w porównaniu z innymi sprawami forumowiczów ale tylko taki sposób przyszedł mi do głowy. Od siedmiu lat choruję na depresję, brałem już rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i tego że zachorowałem przed osiemnastym rokiem życia. Po roku na następnej komisji lekarz wydał orzeczenie o częściowej niezdolności do pracy i odebrał rentę. Postanowiłem znaleźć sobie pracę, udało mi się i pracuję już rok z tym że niskie zarobki i konieczność utrzymania rodziny skłoniły mnie do ponownego myslenia o rencie. Mianowicie moja sytuacja wygląda nastepująco: pracuje na podstawie umowy o pracę, mam orzeczenie o lekkiej niepełnosprawności i nie wiem czy mógłbym jednoczesnie dostać rente z tytułu częściowej niezdolności do pracy i czy nie musiałbym być zatrudniony na podstawie innej umowy np. umowy-zlecenie i czy najpierw musiał bym dostać rentę dopiero szukać pracy. Wiem że ten temat odbiega od kanonu forum ale mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto udzieli mi informacji. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.

przez agapla 30 maja 2007, 11:53
wiesz jakie mamy państwo nikt tutaj nie rozdaje rent na prawo czy lewo a poza tym gdyby tak każdemu dawali rentę z powodu depresji to budżet by nie wyrobił bo co drugi polak teraz ma deprechę

przez bleft 05 cze 2007, 16:17
rozwiazanie jest proste: przeciez twoj stan zdrowia mogl sie pogorszyc, np. mogles dostac borderline. poczytaj o tym w niecie, i sprawa jasna. powodzenia, jak cos - pw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez didado1 06 cze 2007, 14:33
xxx
Ostatnio edytowano 03 mar 2008, 23:00 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz

przez bleft 06 cze 2007, 14:41
didado1, ale ja powaznie mowie :lol:
renta, kategoria "E" na wku, zwolnienie z wf, zasilek - dla mnie to pestka.

przez didado1 06 cze 2007, 14:49
xxx

Sortuj wg