Nie umiem oszczędzać

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Samanta 12 cze 2007, 20:03
Sama miałam problem z oszczędzaniem. W jeden dzień umiałam przetrwonić kupe hajsu, ale naszczęscie nauczyłam się ten cholerny napad kontrolować. Zaczełam spisywać wszystko co kupuję, dzień po dniu i gdy postanowiłam podsumować swoją listę , omal co nie spadłam z krzesła! kupe kasy traciłam na jakieś totalnie nie potrzebne 'pierdołki'. I tak się na wszystko zawziełam, że zaczełam planować swoje wydatki(tak na margniesie rodzina piała ze smiechu. ja i oszczędność! ale zawziełam się i powiedziałam sobie'cholera jasna! ja wam jeszcze wszystkim pokaże!' Po dziś dzień trzymam się tego warunku i z osoby,która bardzo łatwo żegna się z $, stałam się najoszczędniejszą osobą w mojej familii 8)

przez korres1 12 cze 2007, 21:48
No, no, cóż za metamorfoza... Moge powiedzieć, że ostatnio coś mnie sknerstwo napadło. Pojechałam po tą szafkę na książki, które se zakupiłam w zakupowym szale, weszłam na dział meble, pani mi pokazała szafkę i... straciłam zapał, stwierdziłam, że może znajdę tańszą, ładniejszą i w ogóle. I odjechałsm z powrotem.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez Mona75 13 cze 2007, 01:18
Brawo Korres1 to się nazywa oszczędzanie :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CIALO liceum DUSZA muzeum 14 cze 2007, 13:15
samanta, no to gratuluje ci szczerze, tez sie za to wezme, ale narazie niemam weny :cry:
NIEMOGE ZMIENIĆ ŚWIATA, NIEMOGE ZMIENIC LUDZI......NIEPOTRAFIE TEZ ZMIENIĆ SIEBIE.....

przez IceMan 14 cze 2007, 21:52
A mi się ulotniło 500 zł kieszonkowych, które odłożyłem na prawko. I zaglądam dzisiaj, żeby zapłacić zaliczkę, przeliczam kasę, wziąłem 700 zł, a zostało 300. 500 się ulotniło :roll: (chyba na przerwach w szkole - sklepik :evil: ) A myślałem, że umiem oszczędzać.
Przyjaciel forum

re

przez AronFtv 14 cze 2007, 21:55
u mnie z tym tak samo jest problem kocham zakupy <lol> ;)
Podpis usunięty przez administratora.

przez Mona75 17 cze 2007, 12:42
A ja znowu nie wytrzymałam i kupiłam kolejną książkę i letni domek dla kota (ładny był, no co).

przez a2d2 17 cze 2007, 13:00
Lusi napisał(a):Casem przywożę do domu 4 siaty ciuchów. Nie mam już gdzie tego wszystkiego utykać

Może wystaw wiec na allegro za symboliczna kwote to klub tutejszych forumowiczów "uzależnionych" od allegro kupi, później Ci odeśle z powrotem i znowu kupi i tak w kółko :D obie strony będą zadowolone hehe ;)
Ludzi znudzonych życiem ,którzy narzekają w życiu na brak adrenaliny
Zapraszam po moją nerwicę, i zakupy do hipermarketu
Wrażenia gwarantuję niezapomniane, i nie jeden dreszczyk emocji :))

Sortuj wg