Kosmetyki. Co lubicie..?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez korres1 27 mar 2007, 21:12
LuC napisał(a):
korres1 napisał(a):
LuC napisał(a):co do naturalnych zapachów... jakoś dziwnie niekomfortowo się czuję jak mi jedzie spod pachy :roll: ... poza tym perfuma zabija smród fajek z moich ubrań :>

moja droga.... napisałem, że nie lubię jak mi spod pachy daje... i nie stosuje na to perfumy ... gdybyś była tak uprzjma to wyczytałabyś, że perfumy używam na smrodek z fajek :) a pod paszki tylko antyperspirant... dla pocących się pod paszkami zbyt mocno polecam w aptece antidral :) pozdrówki

moj drogi
napisałam, że lubię naturalne zapachy, a to nie znaczy smrody spod pachy, to po pierwsze. Z antyperspirantem to był żart, a nie aluzja. Myślałam, ze to jasne, ale widzę że jakaś dyskusja niepotrzebna się wywiązała.
Ale kto będzie trzymał straż nad strażnikami?

przez snaefridur 02 maja 2007, 19:22
Polecam balsam garniera "Skóra muśnięta słońcem".Jedyny balsam brązujący,który nie śmierdzi przeokrutnie po jakimś czasie od zastosowania(a wypróbowałam ich wiele).Przeciwnie,pachnie bardzooo przyjemnie.Daje bardzo naturalny efekt,zero smug i kiczowatej sztucznej opalenizny w kolorze wściekło-pomarańczowym.Błyskawicznie się wchłania i łatwo rozprowadza.
snaefridur

Zapytanie o Yves Rocher

przez Moniczka 31 lip 2007, 20:45
Mam pytanko, moze ktos zamawia w firmie Yves Rocher kosmetyki? Dostalam poczta informacje dla nowego klienta z mozliwoscia fajnych promocji, kosmetyczka za 4 PLN i calym katalogiem oraz prezentem powitalnym. Nie ma jednak jasno okreslonych regul. Czy skorzystanie z takiego zamowienia zobliguje mnie by nadal zamawiac co jakis czas kosmetyki, czy tez moze byc jednorazowe i bez zobowiazan?
Moniczka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zapytanie o Yves

przez cheyenne 31 lip 2007, 20:59
Kiedyś zamówiła z Yves Rocher kosmetyczki i od tamtej pory przysyłają mi katalogi co miesiąc. Nic z nich nie zamawiam bo mają dość drogie produkty. Nie będziesz musiała potem zamawiać bo to jest bez zobowiązań. Co najwyżej będą Cię chcieli skusić następnymi katalogami :smile:
I am a machine
No longer living, just a shell of what I dreamed

przez Jovita 31 lip 2007, 22:27
Co do zapachow to moj ulubiony to 'paloma picasso' swietny po prostu boski zapach gdyz uwielbiam mocne czarne perfumy nie sa zbyt tani ale wystarczy raz psiknac i trzyma sie kilka dni na ubraniach :D
Co do kosmetyków to inglot jak najbardziej maja tam fajne kolorki cieni!! tusz do rzes ostatnio odkryłam świetny L'oreal-lash architekt- jesli ktos ma rzadkie i cienkie rzesy tak jak ja to super jest wydłuza i pogrubia swietnie to pierwszy ktory dal taki efekt a stosowalam bardzo duzo i to nawet te ok 100zł!
a tak poza tym to uwielbiam firme shiseido- racja droga ale efektywna :D
z balsamikow i kremikow kupuje firmy AA lub dove :D
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez slow motion 04 maja 2012, 14:52
Witam,
Postanowiłam odświeżyć ten wątek, tym bardziej, że na forum przewija się ostatnio dosć często słowo "kosmetyki" "pielęgnacja".
Chciałabym wymienić się doświadczeniami odnośnie pielęgnacji ciała, włosów oraz twarzy, waszych sprawdzonych metod w walce o piękną cerę, zdrowe, lśniące włosy oraz piękne gładkie ciało.
Osobiście jestem freakiem jeśli chodzi o kosmetyki. W szczególności naturalne :mrgreen:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez dogomaniaczka 04 maja 2012, 14:54
slow motion, :mrgreen:

ja chętnie posłucham. Najlepiej to o konkretnych, sprawdzonych kosmetykach na wszystko..bo jak wchodzę w net to jest tego tyle...i co ja mam niby wybrać ? :(

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez slow motion 04 maja 2012, 15:16
Dobrze zatem zaczynam.
Na wstępie trzeba dowiedzieć się jaką ma się cerę

* cera normalna

* cera mieszana

* Cera sucha

* Cera tłusta

Jeszcze rok/półtorej temu byłam właścicielką cery tłustej, świecącej, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami jednak odpowiednia pielęgnacja sprawiła iż obecnie nieśmiało mogę się podpiąć pod cerę normalną/mieszaną.

Zacznijmy od rannej pielęgnacji. Moja wygląda następująco:
1. przemywam twarz wodą micelarną do cery wrazliwej -bioderma, jest dosyć drogi lecz wydajny. Po skończeniu biodermy przerzucam się na metodę czyszczenia olejami w skrócie OCM(tania i skuteczna) , 2. następnie zamiast tonika przemywam twarz hydrolatem oczarowym (do kupienia na stronce Biochemia urody lub mazidla 11.90 za 200 ml)
3. kolejno nakładam krem bezzapachowy, który nie zatyka, ale bardzo dobrze nawilża (cetaphil, ok. 30 zł za 250 ml jest również dobry do ciała) czasem zamiast tego kremu używam olej jojoba, który niesamowicie znormalizował mi cerę i sprawił, że się nie świeci!! zresztą olej jojoba zbliżony jest do naszego sebum i przy cerze tlustej ogranicza wydzielanie, a przy cerze suchej doskonale nawilża.

Wieczorna pielęgnacja:
1. woda micelarna-zmywam ją makijaż
2. hydrolat oczarowy
3. serum lemon lub krem rozjaśniająco-wygładzający AZELO/BHA (oba produkty znajdują się na stronie Biochemia Urody)

do tego dwa razy w tygodniu maseczki drożdzowe, które robie sama, maseczki z glinki zielonej, spirulina z alg morskich, oraz raz na 2 tygodnie stosuje kwas migdałowy, który również mozna kupić na stronie Biochemii lub Mazideł.

Do cery tłustej/mieszanej polecam peeling enzymatyczny, który doskonale rozjaśnia cerę oraz pięknie koi podrażnienia. (Biochemia)
:))

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez halenore 04 maja 2012, 15:28
slow motion, zatem pielęgnujesz się "aptecznie" i ekokosmetycznie.
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez slow motion 04 maja 2012, 15:37
halenore, tak, zdecydowanie. Znalazłam dobrą pielęgnacje, która mi służy.

Mogę jeszcze dodać, ze piję bratka oraz pokrzywę i skrzyp, które również służą cerze :)

A jak wyglada Wasza pielęgnacja?
halenore, masz najśliczniejszą cerę jaką widziałam :oops:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez halenore 04 maja 2012, 15:44
slow motion napisał(a):halenore, masz najśliczniejszą cerę jaką widziałam :oops:

:shock: :shock: :shock:

Moja pielęgnacja:
- żel do twarzy Garnier do skóry normalnej i mieszanej (ten zielony z pompą)
- lotion oczyszczający i złuszczający naskórek Clinique krok 2 (bo są 4 tak ogólnie)
- krem Dermedic Hydra In, na bardzo ciepłe dni Vichy Aqualia Thermal Light lub Eucerin Aquaporin Light
- ostatnio testuję krem pod oczy All About Eyes Clinique

Oprócz tego lubię maseczki do twarzy z Avou seria Planet Spa:
- minerały morza martwego
- z wyciągiem z białej herbaty maska typu peel-off

Mój ulubiony kosmetyk - puder sypki Kanebo Sensai :105:
Natręt Gramatyczny

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez jasaw 04 maja 2012, 17:38
Ja od najmłodszych lat lubię wszelkie zabiegi kosmetyczne, ale domowe. Źle czuję się u kosmetyczki, nie lubię obcego dotyku na twarzy...i u fryzjera, gdy ktoś obcy dotyka mojej głowy. Takie tam dziwactwo.
Dlatego właśnie sama, mimo wieku, dbam o cerę, ciało...
Jestem jednak przekonana o skuteczności profesjonalnych zabiegów wykonanych w gabinetach /dobrych!!!/ kosmetycznych.

Nie mam zbyt wymagającej cery, nie uczulają mnie kosmetyki,dlatego jedynie dobieram sobie serię odpowiednią do pory roku.
Bazuję na polskich firmach, czasem kupię coś z wyższej półki.
Płyn micelarny to podstawa, do tego maseczki różne - ziołowe,z glinką itd... i peeling.
Kremy zmieniam co jakiś czas...
Powinnam zostać kosmetyczką, uwielbiam to. Zapachy kosmetyków poprawiają mi nastrój...

-- 04 maja 2012, 16:44 --

Zapomniałam dodać...uwielbiam dobre perfumy. Od czasu do czasu wydaję nawet większą sumkę...tak mało przyjemności jest w zyciu :D :D

http://www.perfunauci.pl/perfumy/produk ... hloe-chloe
...moje ulubione, używam od 2 lat
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez slow motion 04 maja 2012, 18:57
micel to podstawa- racja. ja używam zamiast wody. Zresztą wody używam tylko do zmywania ściereczek. Czułam jakby mnie podrażniała.

Ja również uwielbiam kosmetyki i przeróżne zabiegi :105:
a co do ekskluzywnych perfum to marzą mi się jedne, ale nie stać mnie obecnie.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

Kosmetyki. Co lubicie..?

przez halenore 04 maja 2012, 19:47
slow motion napisał(a):a co do ekskluzywnych perfum to marzą mi się jedne, ale nie stać mnie obecnie.

To chociaż zdradź jakie.
Natręt Gramatyczny

Sortuj wg