Roślinki ( i kaktusy też..) ;)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Roślinki ( i kaktusy też..) ;)

przez soulfly89 14 mar 2010, 13:25
Mi właśnie zakwitł na parapecie skrzydłokwiat :). A w wakacje prawie go uśmierciłam. Potem podjęłam akcję-renimację, obcięłam wszystkie zasuszone liście i zaczęłam podlewać regularnie - teraz mi się odwdzięcza :) jestem w 7 niebie, nie mogę się napatrzeć na dwa delikatne białe kwiatuszki... och ach :mrgreen:

Olo, ogrodu nie mam, ale też mnie opieka nas roślinkami uspokaja :) to jednak daje mi takie poczucie odpowiedzialności i obowiązku i jak mam zły dzień, nic mi się nie chce, tylko zniknąć, to czasem właśnie wstaję po to żeby podlać kwiatki, popatrzeć jak rosną, to mnie bardzo ponosi na duchu - ta zieleń, życie, wiosna w moich smutnych 4 ścianach.

Jeśli macie jakieś sprawdzone rady jak dbać i skrzydłokwiat to piszcie :)

przez *Wiola* 14 mar 2010, 15:31
ALEKS*OLO

Ja lubię i koty i psy. Mam i to i to. :)
Co do kwiatków to mi przykro, kiedyś załatwiłam sobie tak kilka , bo zimowały w nieogrzewanym pokoju:(
Moderator

przez magdalenabmw 27 mar 2010, 14:49
Widzę że temat usycha - że tak powiem :P A tu wiosna idzie. Jak tam Wasze roślinki?

Mój storczyk cały już zakwitł i za bardzo nie wiem co dalej robić tj jak kwiaty opadną - przycinać, chować czy co?
I ciągle mam problem z poznaniem czy te korzenie już są białe (do podlania) czy zielone (bo takie nijakie są).

Ale cóż ;) Wklejam foty moich rozkwitniętych orchidei, kaktusa który był ostatnio przesadzony i prezent który wczoraj dostałam - krokusa w kulkach żelowych (nie trzeba go podlewać :mrgreen: ).

Czy takie żelowe podłoże byłoby dobre dla storczyka? Czy byłoby mu za mokro? Wie ktoś z Was może?

Pozdrawiam :smile:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magdalenabmw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 27 mar 2010, 15:07
magdalenabmw, absolutnie ,zadnych zelowych podlozy dla storczykow i orchideii..mozesz co najwyzej dosypac do ziemi,w ktorej siedzi kwiatek ,trochè kory,i podlewaj letnià wodà-bron boze zimnà ;)
wovacuum

przez fobia 27 mar 2010, 15:14
tez uwielniam storczyki mam ich 6 :mrgreen: z czego 5 kwitnie a jeden na razie łodyżkę wypuszcza :)
soulfly89, mojego skrzydłokwiata tez prawie zabiłam, ale podobnie jak Ty obcięłam wszystkie suche liście i mam nadzieję ,ze coś z niego jeszcze będzie ;)

przez magdalenabmw 27 mar 2010, 15:20
Dzięki Wovka, tak mi się właśnie wydawało :smile:

Mam problem z tym podlewaniem. Mam do podlewania przygotowaną letnią wodę (temp. pokojowa) odstaną, przegotowaną w takim pryskaczu do kwiatów bo ponoć storczyki można podlewać albo wsadzając ich doniczkę na kilkanaście minut do spodka z wodą albo pryskając od góry ze spryskiwacza.
Wg Was który sposób jest lepszy?

No i kompletnie nie umiem rozpoznawać czy już jest ten czas na podlewanie :?

A podłoże mają dobre, zostawiłam te co miał w kwiaciarni- specjalna mieszanka do storczyków, z korą i tymi kokosami czy co to tam jest. Tylko mam nadzieję że mu za ciasno nie jest :? (?)

Wrzucam jeszcze foto korzeni.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
magdalenabmw

przez wovacuum 27 mar 2010, 15:51
magdalenabmw, i w tym srodowisku go zostaw :smile: raz na tydzien letnià wodà go podlej-nie musisz samym spryskiwaczem,normalnie lej do niego wodè.wogole to storczyki i orchidee lubià wisiec sobie ;)
wovacuum

przez *Wiola* 27 mar 2010, 15:59
A ja bym polecała oprócz podlewania spryskiwanie, bo lubią wilgoć w powietrzu.
Moderator

przez magdalenabmw 27 mar 2010, 16:11
Właśnie chcę do niego nawilżacz powietrza kupić żeby sobie stał obok i powietrze nawilżał. Czyli tak mniej więcej raz w tygodniu podlewanie? Tylko mało wady? Ponoć one wolą mieć bardziej sucho niż bardziej mokro bo szybko im korzenie gniją.

Wovka, co masz na myśli pisząc że 'lubią wisieć' ? :P
magdalenabmw

przez wovacuum 27 mar 2010, 16:20
wody malutko.a z tym wiszeniem-mieszkam niedalego ogromnego sklepu z kwiatami,nasionami ,sazdzonkami,itp.i tam wlasnie kiedys wdalam siè w dyskusjè na temat storczykow i orchidei-posiadajà przepièknà unikatowà kolekcjè takowych.Wszystkie wiszà w donicach sobie..na pytanie dlaczego tak-facet odpowiedzial mi,ze wlasnie te korzenie muszà sobie swobodnie wisiec,nie powinny miec kontaktu z wodà.Woda powinna wrècz przeleciec przez doniczkè.ale coz Madzia,co kraj to obyczaj i inni ogrodnicy ;) I podobno nie lubià storczyki dymu z fajek i przeciàgow ;)
wovacuum

przez fobia 27 mar 2010, 16:25
storczyki nie lubią stać w wodzie dlatego należy je podlewać raz w tygodniu i to tak aby nie miały za mokro, najlepiej kupić specjalną osłonkę (doniczkę) ale musi być przezroczysta lub pół przezroczysta aby światło docierało do korzeni.

przez *Wiola* 27 mar 2010, 16:43
O tym świetle to nie słyszałam. Na pewno?

A co do wiszenia, to logiczne, bo w naturze sobie "wiszą" na drzewach. Przynajmniej duża część tych pięknie kwitnących.
Moderator

przez magdalenabmw 27 mar 2010, 16:56
Mój ma przezroczystą doniczkę jak widać :P Jest dziurawa na dole i korzenie przez te dziury widać. Stoi blisko okna wychodzącego na wschód i ma dużo światła. Przeciągów nigdy nie robię w domu, a papierosów też u mnie nikt nie pali :smile: Także spoko.

Tylko że on jest wielki ! , jak ja mam go powiesić ?! :shock: ... I przede wszystkim -gdzie :? Nie mam za bardzo miejsca na wieszanie takiego wielkiego kwiatka.
magdalenabmw

przez wovacuum 27 mar 2010, 17:02
magdalenabmw, no to niech stoi tak jak w wièkszosci domow :P wiola173, a tego o ''wiszeniu''nie wiedzialam. :D u mnie storczyki by zdechly-wiecznie otwarte okna i zapach kadzidel pewnie by je zabil..aczkolwiek bardzo mi siè podobajà orchidee i storczyki.
wovacuum

Sortuj wg