Bądź na czasie z aticiem!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez atic 25 wrz 2016, 00:33
otoz kochani moi, temat dotyczy tredow spolecznych, możemy omawiać różne takie, mnie np. ostatnio bardzo dziwi moda na wyśmiewanie cebuli :shock:

ludzie się wyzywają od cebulaków, wypominają sobie spożywanie cebuli, a przecież wiadomo, że nie ma lepszej sałatki niż cebula pokrojony ogórek i pomidor, kanapki też najlepiej smakują z cebulą i pomidorem.

zapraszam do dyskusji.
atic

przez cyklopka 25 wrz 2016, 00:39
Ja prawie każde danie zarówno mięsne jak i warzywne zaczynam od cebuli :bezradny:

Cebula zawiera najwięcej witaminy C i leczy wiele chorób!
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Michellea 25 wrz 2016, 00:51
Jeżeli chodzi o właściwości i skład to w każdej cebuli znajdą się: minerały takie jak krzem, siarka, cynk, sód, wapń, potas i fosfor. Witaminy: C, B1, B2, E, K, PP oraz prowitamina A.
Cebula jest warzywem o niskiej kaloryczności i rewelacyjnych walorach smakowych oraz właściwościach zdrowotnych.
(...)
Najstarszym i najlepszym sposobem w leczeniu kaszlu oraz przeziębień w okresie jesienno-zimowych jest syrop z cebuli. Można go uznać za naturalny antybiotyk, ponieważ nie tylko zwalcza wirusy, ale działa również wykrztuśnie i pomaga w objawach anginy i grypy.
(...)
Cebula dzięki zawartości enzymów posiada właściwości przyspieszające metabolizm i usprawniające trawienie. Flawonoidy w niej zawarte maja działanie moczopędne. Pomagają w albuminurii (obecność białka w moczu) i uremii (zwiększona zawartość mocznika we krwi).
Cebula usuwa nadmiar wody z organizmu, dlatego jej spożywanie zalecane jest przy dolegliwościach takich jak artretyzm czy reumatyzm oraz schorzeniach, którym towarzyszy opuchlizna. Ma także działanie przeciwcukrzycowe. Dzięki zawartości substancji zbliżonej do insuliny obniża poziom cukru we krwi.
(...)
Sok z cebuli jest środkiem antyseptycznym. Niszczy bakterie, które powodują infekcje skóry, w tym gronkowca złocistego. Zapobiega infekcjom i ułatwia gojenie się ran, szczególnie oparzeń. Kompresy z cebuli można zastosować do leczenia trądziku, ale również innych zmian skórnych, czyraków czy ropni. Uśmierza pieczenie po ukąszeniu owadów. Wzmacnia organizm, zwłaszcza serce, zmienia napięcie żył i zapobiega zakrzepom, wyrównuje również krążenie i działa kojąco na żylaki.

No i oczywiście najważniejsze! :pirate:

Cebula jest również doskonałym lekarstwem na kaca, ponieważ pomaga w funkcjonowaniu naszej wątroby.

http://bonavita.pl/lecznicze-wlasciwosc ... i-odzywcze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez WolfMan 25 wrz 2016, 09:24
atic, Można też pogadać o ,,słoikach,, ;)

przez Ḍryāgan 25 wrz 2016, 09:48
sałatki niż cebula pokrojony ogórek i pomidor, kanapki też najlepiej smakują z cebulą i pomidorem
cebula jest ok na pomidorki, natomiast ogórek i pomidor się nie komponują i takie zestawienie jest niezdrowe
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez Rabinizm 25 wrz 2016, 12:49
atic napisał(a):ludzie się wyzywają od cebulaków, wypominają sobie spożywanie cebuli, a przecież wiadomo, że nie ma lepszej sałatki niż cebula pokrojony ogórek i pomidor, kanapki też najlepiej smakują z cebulą i pomidorem.

Mnie też to dziwi, a zarazem w wielu kontekstach bawi. Wolę określenie "cebulak" niż inne wulgarne.
Uwielbiam cebulkę z pomidorkiem, do tego pełnoziarnisty chlebuś i masełko.

przez Kalebx3 25 wrz 2016, 14:45
atic, nie ma lepszego afrodyzjaku( z naturalnych środków , jakie oferuje Matka Natura ) niż cebula i czosnek ) . Każda zgrabna dupa na to poleci ,,, tylko trzeba zjeść dużo owego warzywka a potem celnie wycelować , zrobić z ust stożek i wystrzelić ożywczym oddechem wprost w Twarz dziołchy ,,, i jest Twoja ,,, w grabach laska ( ta poniżej paska ) ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Michellea 25 wrz 2016, 14:51
Nie rozumiem nazywania innych cebulakami, to chyba ma na celu dowartościowanie siebie.

A jedzenie ogórka z pomidorem nie jest niezdrowe, tylko pomidory mają witaminę C, a ogórki mają askorbinazę, która utlenia wit. C. Po prostu w takiej sałatce będzie mniej tej witaminy, chyba że np. dodamy soku z cytryny.

przez cyklopka 25 wrz 2016, 17:32
"Jem ogórka z pomidorem, bo lubię życie na krawędzi". #borntobewild
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Michellea 25 wrz 2016, 17:57
cyklopka, :D

przez atic 27 wrz 2016, 00:55
no skoro już uznaliśmy klasę cebuli to napiszcie ile pokemonów macie złapanych?
atic

przez Michellea 27 wrz 2016, 01:10
Zero. #Lumiatakbardzo
Przestało mi zależeć, żeby się w to pobawić.

przez Kontrast 27 wrz 2016, 01:16
Zupa cebulowa z grzankami jest dobra. Moja ulubiona to ogórkowa i kalafiorowa i pomidorowa no dobra w sumie to nie mam ulubionej.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Michellea 27 wrz 2016, 01:20
Tak, pomidorowa. Do tego pomidory poddane obróbce termicznej są zdrowsze.
Jeszcze rosół lubię albo żurek.

Sortuj wg