Jak sobie poradzić? Też żyjecie w takich związkach?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez chipster 30 sie 2016, 12:20
Mój partner /jestem gejem/ ostatnio świruje od roku lub więcej. W kłótniach o byle co, zamiast spokojnie się odezwać naskakuje na mnie, wymyśla niestworzone rzeczy, obwinia mnie za wszystkie swoje niepowodzenia życiowe, wykorzystuje przeciwko mnie w argumentach moje prywatne rzeczy- sytuacje, o których wie tylko on poniekąd, poznał mnie przez kilkanaście lat, stąd zna różne moje tajemnice i teraz używa ich i wszystkich chwytów, żeby mi dopiec. Gdy mu tłumaczę, że me wg mnie problemy psychiczne i żeby dał mi spokój, to przypomina mi jakieś rzeczy, które mają świadczyć o mojej nienormalności - bo jestem i żyję sam, bo nie mam przyjaciół i znajomych, a on ma, itd. Do tego dorzuci, że ile razy on pomógł mi, gdy byłem bez pracy, wspomógł mnie, nawet gdy ponoć jego znajomi mówili, że głupio robi, że powinien mnie rzucić /dziwnie się czuję, gdy się dowiaduję, że on rozmawiał o mnie z innymi ludźmi z pracy albo z sex partnerem - facetem, który mu płaci za sex od lat i który jednoczesnie się w nim kocha - on mi go daje za wzór, że niby z nim może na każdy temat rozmawiać, a ze mną to o niczym - bo jestem prostakiem bez wykształcenia, itd/, Dziś po 20 latach bycia razem dowiaduję się takich rzeczy. Co jakiś czas dochodzą nowe newsy albo powiela ciągle stare.

Jesteście w takich związkach?

Wiem, że najłatwiej jest zrobić i odejść. Ale....no właśnie, nie każdy ma dokąd.
Poza tym ja i tak niewiele mam od życia, od wielu lat żyję jakby w zawieszeniu, bez marzeń. Jedynie, gdy zasypiam, wtedy marzę .....o różnych rzeczach.

Pozdrawiam.

przez refren 30 sie 2016, 12:29
Masz partnera, który jednocześnie dorabia jako męska prostytutka. Czy żyjemy w takich związkach? Nie.
Ostatnio edytowano 30 sie 2016, 12:36 przez refren, łącznie edytowano 1 raz

przez Motocyklista 30 sie 2016, 12:33
Ten "związek" to chyba bez miłości skoro:
rozmawiał o mnie z innymi ludźmi z pracy albo z sex partnerem - facetem, który mu płaci za sex od lat i który jednoczesnie się w nim kocha - on mi go daje za wzórę
It's not who I am underneath, but what I do that defines me

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez chipster 30 sie 2016, 13:09
Być może bez miłości, nie wiem, nie potrafię tego zdefiniować. Po 20 latach trudno określić, czy to miłość, czy przywiązanie lub przyzwyczajenie.
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez Arhol 30 sie 2016, 14:58
Niezdrowe emocjonalne uzależnienie które powinno się skończyć dawno temu.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Lusesita Dolores 10 wrz 2016, 21:27
chipster, nie żyjemy w takich zwiazkach. chory układ
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

Sortuj wg