Psychiatrzy wymyślają coraz to nowe choroby psychiczne

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez dopamine 10 sie 2016, 14:00
... by zwiększyć pule ludzi którzy kierując sie autorytetem lobby psychiatryczno - farmaceutycznego rozpoznali by je u siebie. Im więcej chorób tym więcej chorych co przekłada się na większe zyski dla w/w lobby.
Ciekawe jakie zachowanie wkrótce zostanie uznane za patologiczne.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

przez elo 10 sie 2016, 16:28
dopamine napisał(a):Ciekawe jakie zachowanie wkrótce zostanie uznane za patologiczne.

moje serduszko liczy skrycie ze bedzie to cos w stylu "tworzenie postow o niczym" fπ.0 spierdolenie lvl over 9000

baj de lej powtorze sie - o chorobie psychicznej mowimy tylko jesli chodzi o schizofrenie lub tez dwubiegunowke
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Monster6 10 sie 2016, 16:41
Gdyby nikt nie rozpoznał chorób psychicznych nie leczył i nie nazwał już bym tu nie pisał.Jak również wiele innych osób.Poniekąd masz rację z zaburzeniami bo jeśli zdrowa osoba pójdzie do psychiatry i o powie że nie może spać jest smutna może zostać zakwalifikowana jako depresja i dostawać leki po to by i psychiatra i firmy farmaceutyczne zarobiły.Gdyby nawet moja matka powiedziała u psychiatry ile razy raz po raz sprząta to samo to by mógł ją zakwalifikować jako ZOK.Słyszałem opowieść jak zamkneli w szpitalu osobę która ciągle twierdziła że śledzą ją służby,lekarze rozpoznali dwubiegunówkę,po paru dniach w szpitalu okazało się że rzeczywiście ją śledzą bo wbili po nią do szpitala :D Tak że jak wszystko trzeba z głową.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Bezlekowo
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natla_Miness 10 sie 2016, 19:14
Dodałbym problem stygmatyzacji osoby. Łatwo przestać akceptować samego siebie, bo jest się chorym i dodatkowo się za to winić. Można humanistycznie podchodzić do sprawy, bo leki wszystkiego nie załatwiają. Nawet podstawowe założenie buddyzmu to "wszystko jest cierpieniem". A odnosząc się do wątku, można leczyć się latami, brać różne leki, a może to po prostu życie...
Wcześniej monk.2000

przez bedzielepiej 10 sie 2016, 21:46

przez dopamine 10 sie 2016, 22:39
Naiwnym jest myślenie że w większości przypadków psychiatrzy pragną naszego zdrowia niczym dobry samarytanin. Wg mnie jest przeciwnie -zazwyczaj większości z nich przyświeca idea by chorego nie wyleczyć lecz zaleczyc tzn sprawić by choroba stała się przewlekła.
Wymyslanie przez nich coraz to nowych postaw które arbitralnie uznają oni za patologiczne ma na celu zwiększenie liczby potencjalnych pacjentów którzy je u siebie zaobserwowali .
Leki przeciwdepresyjne to temat rzeka -tu również ma miejsce taki sposób ich projektowania by nie liczyły one chorego tylko zaleczaly i powodowały takie efekty niepożądane i odstawienne by w konsekwencji z takiej osoby uczynić sobie stałe źródło dochodu.
Lekarze wszelkiej maści i producenci leków swoje przetrwanie i zyski budują na chorobie ludzi a nie na ich zdrowiu.
Od 04.11. 2016 r.

przez Monster6 10 sie 2016, 23:03
dopamine, Mistrzu a jak psychiatrzy mają wyleczyć chorobę psychiczną która jest nieuleczalna? Mogą jedynie zaleczyć lekami.
Jak psychiatrzy mają wyleczyć zaburzenia które można wyleczyć psychoterapią lub psychoterapią+lekami skoro nie są terapeutami?

''Naiwnym jest myślenie że w większości przypadków psychiatrzy pragną naszego zdrowia'' - W większości przypadków gdy zastosowałem się do tego co psychiatra przepisał objawy mojej choroby się zmniejszały i czułem się psychicznie lepiej.To że mnie nie wyleczyli to nie są cudotwórcami żeby wyleczyć coś co jest nieuleczalne.

Jak czytam takie posty to nie wiem czy to jest pisane na serio czy dla jaj :D
Bezlekowo

przez elo 10 sie 2016, 23:13
dopamine napisał(a):Wg mnie jest przeciwnie -zazwyczaj większości z nich przyświeca idea by chorego nie wyleczyć lecz zaleczyc tzn sprawić by choroba stała się przewlekła.

zbyt dlugo sie lecze z pozytywnym skutkiem by w to uwierzyc :)))
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Monster6 10 sie 2016, 23:23
elo, Pozdro dla normalnych :great:
Bezlekowo

przez Hans 10 sie 2016, 23:25
elo napisał(a):
dopamine napisał(a):Wg mnie jest przeciwnie -zazwyczaj większości z nich przyświeca idea by chorego nie wyleczyć lecz zaleczyc tzn sprawić by choroba stała się przewlekła.

To jasne jak Słońce. Chcą Cię wyleczyć, żebyś generowała zyski. A najlepszy jest taki człowiek, który już generuje zyski, a leczy się dalej na własny koszt. :twisted:
Feed your head
Feed your head

przez Monster6 10 sie 2016, 23:30
Hans, Skoro ją wyleczą i będzie zdrowa to chyba nie będzie generować zysków nie? Wyleczą-będzie zdrowa-nie będzie się leczyć-nie będzie generować zysków.Czy prowo ?
Bezlekowo

przez Hans 10 sie 2016, 23:36
Monster6, czemu prowo? Człowiek zdrowy generuje zyski. Pracuje, wytwarza dobra, świadczy usługi, płaci podatki, kupuje towary. Chory co najwyżej je jakieś leki i okupuje miejsca u psychiatrów i psychologów. A najlepiej, jeśli człowiek jest już niby zdrowy, ale są pewne obszary, nad którymi trzeba popracować, tego akurat się nie da zrobić na NFZ/w tych godzinach/w tym miejscu, jednak warto nie poświęcić, a zainwestować w siebie te pieniądze, bo inwestycja w siebie, to najlepsza inwestycja, i chodzić dalej na terapię. :)
Feed your head
Feed your head

przez dopamine 10 sie 2016, 23:38
elo napisał(a):

I właśnie o to " zbyt długo" im chodzi :)
Od 04.11. 2016 r.

przez Monster6 10 sie 2016, 23:43
Przecież nie tylko niektóre psychiczne choroby są nieuleczalne.Jest wiele innych chorób na które też nie ma leku i są nieuleczalne.Czyli też mafia? Pytanie czy połączona z mafią psychiatryczną czy nie? :mrgreen:
Bezlekowo

Sortuj wg