Pomysł na biznes

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Pomysł na biznes

przez Carlsberg 04 maja 2016, 18:27
Witam,

ponieważ wiele osób na tym forum miewa problemy z tzw "normalnym funkcjonowaniem", tzn wczesnym wstawaniem do pracy, spędzaniem poza domem 8-12 godzin i zarabianiem na podstawowe potrzeby życiowe, pomyślałem o tym, czy nie założyć takiego oto wątku.

Chodzi mi o to czy zastanawialiście się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Chodzi Wam po głowie założenie własnego biznesu, w którym sami decydujecie ile pracujecie, gdzie i kiedy?

A może właśnie macie jakiś pomysł na biznes i nosicie się z zamiarem jego realizacji. Ponieważ napisałem ten wątek to zacznę.

Chciałbym otworzyć swoje wydawnictwo. Tzn wydawać książki. Wiem, że czytelnictwo kuleje ostatnimi czasy ale ponoć sprzedaż książek wciąż wzrasta. Dość dobrze znam angielski, mógłbym przekładać książki zagranicznych brytyjskich i amerykańskich autorów i wydawać je w Polsce. Przy skutecznej promocji, mogłoby się udać.

a Wy?

Pomysł na biznes

przez NN4V 04 maja 2016, 22:42
Carlsberg napisał(a):...Chodzi Wam po głowie założenie własnego biznesu, w którym sami decydujecie ile pracujecie, gdzie i kiedy?

Nie.

Carlsberg napisał(a):...Chciałbym otworzyć swoje wydawnictwo. Tzn wydawać książki. Wiem, że czytelnictwo kuleje ostatnimi czasy ale ponoć sprzedaż książek wciąż wzrasta.

Weryfikujesz biznesplan na podstawie jakiegoś "ponoć"?
Słabe to.

Carlsberg napisał(a):...Dość dobrze znam angielski, mógłbym przekładać książki zagranicznych brytyjskich i amerykańskich autorów i wydawać je w Polsce. Przy skutecznej promocji, mogłoby się udać.

Jesteś specem od skutecznej promocji?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Pomysł na biznes

przez Carlsberg 04 maja 2016, 23:18
NN4V napisał(a):
Carlsberg napisał(a):...Chciałbym otworzyć swoje wydawnictwo. Tzn wydawać książki. Wiem, że czytelnictwo kuleje ostatnimi czasy ale ponoć sprzedaż książek wciąż wzrasta.

Weryfikujesz biznesplan na podstawie jakiegoś "ponoć"?
Słabe to.

To nie jest biznesplan.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Pomysł na biznes

przez Carlsberg 04 maja 2016, 23:19
NN4V napisał(a):
Carlsberg napisał(a):
Carlsberg napisał(a):...Dość dobrze znam angielski, mógłbym przekładać książki zagranicznych brytyjskich i amerykańskich autorów i wydawać je w Polsce. Przy skutecznej promocji, mogłoby się udać.

Jesteś specem od skutecznej promocji?

To muszę być specem, żeby coś skutecznie wypromować?

Pomysł na biznes

przez rolosz 04 maja 2016, 23:40
Pewnie przebicie się z nowym wydawnictwem na rynku łatwe nie będzie. Znajdź jakąś niszę, coś czego nikt inny w Polsce jeszcze nie wydaje i dobrze wypromuj.
Grunt to robić co się lubi, chociaż rzeczywistość może boleśnie zweryfikować każdy biznesplan.

Pomysł na biznes

przez AnissemSirch 04 maja 2016, 23:42
Założyć darmowy burdel na forum nerwica.
Prawdziwy facet sprawia, że masz mokre majtki, a nie oczy.

Pomysł na biznes

przez tiptip 05 maja 2016, 01:04
AnissemSirch, dla prawiczków :D
tiptip

Pomysł na biznes

przez Powietrzny Kowal 05 maja 2016, 01:08
Darmowy burdel brzmi jak "darmowe pieniądze" - czyli wesoło Obrazek
Nikt Ci kolego nie napisze takiego realnego pomysłu na biznes ponieważ to nielogiczne :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

Pomysł na biznes

przez Monster6 05 maja 2016, 01:13
Jak miałem hipomanie to miałem wiele pomysłów na biznes gdyby się ona nie skończyła i nie przeszła w depresje jak to w tej chorobie byłbym biznesmenem i spał na pieniądzach.
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
Bezlekowo
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Pomysł na biznes

przez Carlsberg 05 maja 2016, 14:38
Powietrzny Kowal napisał(a):Darmowy burdel brzmi jak "darmowe pieniądze" - czyli wesoło Obrazek
Nikt Ci kolego nie napisze takiego realnego pomysłu na biznes ponieważ to nielogiczne :D

A to nie musi być jakiś super realny. Może ktoś coś próbował zrealizować, może coś niezwykłego komuś do głowy przyszło. Na forum jest sporo użytkowników, nie wierzę, że nikomu nie przyszło do głowy własnego biznesu otwierać zamiast męczyć się u kogoś :)

Pomysł na biznes

przez Carlsberg 05 maja 2016, 14:46
AnissemSirch napisał(a):Założyć darmowy burdel na forum nerwica.

darmowy =/= biznes :)

Sortuj wg