Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez mirunia 31 maja 2016, 14:52
Natla_Miness napisał(a):Poza tym nie wierzę w postęp i nie jestem zdania, że kiedyś na te pytania sobie odpowiemy. Z resztą nauki się rozwinęły, ale to nie oznacza, że ludzie ewoluowali.

I tu jest właśnie odpowiedź na te nurtujące pytania. Zbyt ograniczony jest umysł ludzki, by pojąć nieograniczony wszechświat. Tęgie głowy nad tym pracują, naukowcy robią badania, dostają docentury i profesury - tylko to wszystko jak ziarenko maku wobec niezmierzonej Potęgi Wszechświata.

A Bóg pisze się z Wielkiej Litery!

Kółko ateistyczne.

przez one man show 31 maja 2016, 14:58
powszechne użycie słowa "ewolucja" i jego rozumienie jest niesamowite :lol: jeżeli założymy że używanie wielkiej litery jest zwyczajem grzecznościowym w znaczeniu gramatycznym to Bóg na pewno się cieszy, jak tak robimy :D
ciężko się nie czuć zwycięzcą w takiej sytuacji. mogli jeszcze wpisać kody na nieśmiertelność, żeby mnie pokonać :D

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

dlaczego konflikty nie są rozwiązywane na drodze dyplomatycznej tylko militarnie?
Capricorn napisał(a):Nikogo nie interesuje kompromis.

Kółko ateistyczne.

przez one man show 31 maja 2016, 15:11
mirunia napisał(a):I tu jest właśnie odpowiedź na te nurtujące pytania. Zbyt ograniczony jest umysł ludzki, by pojąć nieograniczony wszechświat. Tęgie głowy nad tym pracują, naukowcy robią badania, dostają docentury i profesury - tylko to wszystko jak ziarenko maku wobec niezmierzonej Potęgi Wszechświata.

złożoność wszechświata jest zależna od obserwatora.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 31 maja 2016, 15:11
JERZY62 napisał(a):
one man show napisał(a):gdybyś normalnie w życiu codziennym zadawał tyle pytań byłbyś pacjentem psychiatrii :lol:

Jestem właśnie pacjentem psychiatrii :bezradny:

detektywmonk napisał(a):Z Wielkiego Wybuchu,jest teoria..

Co wybuchło? I skąd się wzięło to coś co wybuchło? :smile:

Może,to była ta słynna cząstka,o nazwie Bozon Hiksa,zresztą.Ja nie potrzebuje religii,by poznać tajemnicę powstanie życia.

Kółko ateistyczne.

przez one man show 31 maja 2016, 16:13
cząstka HIKSA to wybitnie humanistyczne poczucie humoru monk :lol:
ciężko się nie czuć zwycięzcą w takiej sytuacji. mogli jeszcze wpisać kody na nieśmiertelność, żeby mnie pokonać :D

umierając powiem, to czego szukałem było ukryte w strachu.

dlaczego konflikty nie są rozwiązywane na drodze dyplomatycznej tylko militarnie?
Capricorn napisał(a):Nikogo nie interesuje kompromis.

Kółko ateistyczne.

przez JERZY62 31 maja 2016, 17:59
detektywmonk napisał(a):Ja nie potrzebuje religii,by poznać tajemnicę powstanie życia.

Pewno ludzkość nigdy nie pozna tajemnicy życia, jak powstało i skąd się wzięło bo by już coś wiedzieli na ten temat a nie tylko tyle że do powstania życia jest potrzebna woda i odpowiednie warunki i to coś jeszcze... życie ;)
♪♪♪

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 31 maja 2016, 19:18
one man show napisał(a):
mirunia napisał(a):I tu jest właśnie odpowiedź na te nurtujące pytania. Zbyt ograniczony jest umysł ludzki, by pojąć nieograniczony wszechświat. Tęgie głowy nad tym pracują, naukowcy robią badania, dostają docentury i profesury - tylko to wszystko jak ziarenko maku wobec niezmierzonej Potęgi Wszechświata.

Pytanie tylko jaki wtedy na obserwatora wpływ ma wszechświat.

[img]file:///C:/Users/NEW/Desktop/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.html[/img]

Kółko ateistyczne.

przez Reynevan 31 maja 2016, 19:31
lulinasky napisał(a):[img]file:///C:/Users/NEW/Desktop/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.html[/img]

lel
Reynevan

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 31 maja 2016, 19:50
lulinasky napisał(a):
one man show napisał(a):

Pytanie tylko jaki wtedy na obserwatora wpływ ma wszechświat.

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 31 maja 2016, 19:51
Reynevan napisał(a):
lulinasky napisał(a):[img]file:///C:/Users/NEW/Desktop/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.html[/img]

lel

Masz teraz wirusa na kompie.

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 31 maja 2016, 19:54

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 31 maja 2016, 20:00
No niby bóg się piszę z wielkiej litery, ale mi to zawłaszczenie tego pojęcia się nie podoba. Otóż, Jahwe bym pisał z wielkiej, tak samo jak Zeus, czy Budda. Także nie chodziło mi o konkretnego boga, tylko o pojęcie ogólne.

Czasami sobie lubię przez jakieś analogie wyobrażać świat. Na przykład gram w karcianą grę Hearthstone i tam występują różne karty, jedne są zwykłe, inne legendarne, jedne mają duże możliwości, inne małe. Ale mimo to, karta to karta. Nie ważne czy słaba czy mocna. Każda jest tyle samo warta i może przechylić szalę zwycięstwa. Tak samo w życiu, jeden jest bogaty, jeden biedny, ale każdemu się należy jakiś minimalny szacunek.

Kółko ateistyczne.

przez Reynevan 31 maja 2016, 20:01
lulinasky napisał(a):
Reynevan napisał(a):

lel

Masz teraz wirusa na kompie.

Lepszy wirus na kompie niż grzyb w jelitach. :p
Reynevan

Kółko ateistyczne.

przez lulinasky 31 maja 2016, 20:05
Lepszy wirus na kompie niż grzyb w jelitach. :p

To prawda. Lepsze ADHD niż LCD.

Sortuj wg