Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 28 kwi 2016, 14:45
Kiedyś myślałem o śmierci, właściwie to jest obecna cały czas ta myśl. Myśląc o reinkarnacji, pierwsze co przychodziło mi do głowy: "O nie! Udało się w końcu przeżyć jedno życie, a tu zaraz następne. Syzyfowa praca. "

Kiedyś moją wyobraźnie karmiły teksty o OOBE, czyli tzw. podróżach poza ciałem. Opisy były całkiem do zaakceptowania.

Pytanie dla mnie trudne, unicestwienie nie brzmi dobrze, ale inne opcje wydają się również trudne do zaakceptowania. A może wszystkie opcje życia po śmierci wydają się głupie, bo zwyczajnie psychika kojarzy je z zagrożeniem.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 28 kwi 2016, 19:04
jetodik napisał(a):Zgłoś post

Wybieram te drugie,a co :?:

Kółko ateistyczne.

przez Stracona100 28 kwi 2016, 19:21
jetodik napisał(a):macie do wyboru:

a) bezpowrotne unicestwienie
b) jakąś kontynuację życia po życiu ale nie wiecie jaką

co wybieracie?

ja wybieram opcję numer a)

Wybieram a), bo jestem przekonana, że tak właśnie jest.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 29 kwi 2016, 08:05
dzięki za odpowiedzi.
czyli detektywmonku się wyłamałeś z naszego klanu śmierci, opcja b jest bardzo ryzykowna, chyba jesteś odważny.
ale moich postów to nie zgłaszaj :nono:
a co :?:

a tak spytałem bo ostatnio uwierzyłem w to, że umrę.

Stracona100,

Wybieram a), bo jestem przekonana, że tak właśnie jest.

najpewniej tak jest, ale pytanie czysto hipotetyczne było ;)
temat na czasie bo już się kombinuje nad transferami umysłu itp.
niektórzy nawet się hibernują aby jak technologia w przyszłości będzie jeszcze bardziej rozwinieta, to by mogli ich ożywić.

no a wiecie co napisał ten George Orwell (tylko nie w Folwarku, a w nowej jego książce jeszcze lepszej ponoć)?
że w przyszłości światem będą rządzić algorytmy, których nikt już nie rozumie, dobre :smile:

w sumie jak otwieram gazetę typu ckm to aż mnie odrzuca, gadżety naszpikowane takimi technologiami, że się czuję jak na obcej planecie gdy to widze.
oczywiście nie zamierzam się tego uczyć jak to działa, mnie raczej interesują takie ogólne rzeczy, uniwersalne prawdy, a nie jakieś zmienne lokalne technologie, nauczysz się jak działa pralka z supernowoczesnym programem suszącym za 5tysi w pół roku, a przez te pół roku wyjdzie już kilka nowszych technologii i tysiąc technologii odnośnie innych sprzętów niż pralka, nie nadążysz :bezradny:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 29 kwi 2016, 08:40
a jak tam z alkoholem u Was ateiści?

http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Kółko ateistyczne.

przez JERZY62 29 kwi 2016, 09:32
detektywmonk proszę o przyjęcie mnie do grona uczestników kółka ateistycznego o wielki Panie :uklon: i przywódco kółka :mrgreen:
♪♪♪

Kółko ateistyczne.

przez tahela 29 kwi 2016, 09:40
lucy1979 napisał(a):Z Szatanem za pan brat
A jak trwoga to do Boga

PS. Doniosę na Was do Pana Ziobro, skonczy się ta sodomIAigomorIA, dosyc, kurna tego dobrego :yeah: :papa:

no ale sodomia internetwo, to jeszcze nie ma takiej technologii haha w sodimię wchodzi tez zoofilia czy jak to jest bo wyleciało mi z głowy?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 29 kwi 2016, 09:42
JERZY62, detektyw jest tylko twarzą tego wątku, a za sznurki pociągam ja, jesteś przyjęty za swoje liczne zasługi dla ateizmu i walki z religiami.

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 29 kwi 2016, 09:55
Cześć.
Odnośnie pralki, znam ten ból. Technologie są mądrzejsze od człowieka. Często zaglądam na jakieś techniczne strony i mimo, że to często robię to moje pomieszanie się tylko zwiększa. To dla mnie koszmar. W liceum zastąpiłem kościół na wiarę w człowieka. Niestety to jakaś groteska, że najnowsze technologie, o kosmicznym stopniu skomplikowania są wykorzystywane właśnie np. w pralkach.

Chciałbym wiedzieć jak to działa, ale niestety zajęło by to wiele czasu, a potem bym i tak zapomniał.

Dziadek na swój sposób sympatyczny, takie pomieszanie dziadkowych przemyśleń, alkoholu, Warszawy lat 60 i zainteresowania wydarzeniami w kraju.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez tahela 29 kwi 2016, 10:00
Natla_Miness, bo kupuje sie rzeczy najprostsze, najłatwiejsze w obsłudze, nienaszpikowane elktronika, sa najbardziej trawałe i da sie je naprawic, elktronika duzo programów itp. to pic na wode, najpierw człowiek musi sie nauczyc to obsługiwac, później sie tym bawi pół roku a później i tak nie korzysta, ale masa ludzi na swiecie ulega temu pedowi, daje soba manipulowac firmą i kupuje te szajsy wychodzace co rok nowe , a elektronika dodatkowo to delikatne zabawki, te układy scalone i jak cos sie odlutuje mały drucik , układzik pierdyknie, to juz czesto nie da sie naprawic a rzadko to wytrzymuje długo przez swoja nature fizyczna po prostu , a wszystkie rzeczy robione tradycyjnie sa trwałe, proste w obłudze, trza myslec przy wyborze sprzetu a nie jak owce na rzeź, kupujac 50 funkcji, które w praktyce do niczego nie słuza tylko utrudniaja zycie nie raz
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Kółko ateistyczne.

przez krokusik01 29 kwi 2016, 10:00
Ja również jestem ateistą, tyle że chowałem się w sumie w... ateistyczno-agnostycznej rodzinie. Nawet moi dziadkowie nie byli specjalnie religijny, uważali, że coś tam jest, ale co... to inna sprawa. Wszyscy byli bardzo sceptyczni wobec KK.
No i mam taką ciekawą obserwację - świeżo nawróceni ateiści, podobnie jak świeżo nawróceni katolicy cz [wstaw dowolne] są najgorszymi awanturnikami i fundamentalistami. Może Wasze dzieci albo wnukowie nabiorą zdrowego dystansu do sprawy.

Kółko ateistyczne.

przez tahela 29 kwi 2016, 10:03
Natla_Miness, ta znajoma kupiła mikrofalówke , ma napierdzielone na tym wyswietlaczu tyle tych programów przycisków a ja mam najprostsza na pokrętła, działa juz pare lat jest ok i tyle funkcji co ma to zupełnie wystarcza i z pewnosćia nie jest przepłacona, ja sie nauczyłam mechaniczne urządzenia najlepsze są
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Kółko ateistyczne.

przez tahela 29 kwi 2016, 10:05
krokusik01,
ja sie tez chowałam w takiej rodzine , kazdy sie wolał wyspac w niedziele niz zapierdzielac do koscioła na msze, a jednak lubie sie pokłucic i akcentowac swoje zdanie, o swoje poglady walcze zawsze i mowie je głosno, bo one sa mną
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 29 kwi 2016, 10:10
JERZY62 napisał(a):detektywmonk proszę o przyjęcie mnie do grona uczestników kółka ateistycznego o wielki Panie :uklon: i przywódco kółka :mrgreen:

Witaj na pokładzie :mrgreen:

Sortuj wg