Kółko ateistyczne.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 22 kwi 2016, 18:41
Natla_Miness,
aczłowiek już dużo poznał i wszystko zaczyna się zazębiać w jedną całość, dałem tropy do tej układanki, to napisałeś, że nie chce Ci się wgłębiać, skoro nie chce Ci się poznawać odpowiedzi to skąd wiesz, że jest zła/że jej nie ma?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Kółko ateistyczne.

przez Liber8 22 kwi 2016, 18:58
jetodik napisał(a):i wszystko zaczyna się zazębiać w jedną całość

Nic się nie zazębia, podziały, brak dialogu, coraz większy burdel na świecie i zerowe szanse na to by wszyscy przestali być zaślepieni chorą ideologią, żyli sobie w zgodzie i szczęściu - czyli nic nowego, ot cała historia ludzkości + teraźniejszość :/

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 22 kwi 2016, 19:05
Liber8,
nie o to mi chodziło, konflikty są i będą, chodziło mi raczej o to, że wiedza o świecie się zazębia.
fizyka, matematyka, fillozofia (oczywiście odpowiednia nie pierwsza z brzegu), biologia, chemia, nauki poznawcze... wszystko to tworzy spójną układankę, człowiek może się wgłębić i powiedzieć "aha, więc to tak działa świat, więc to taka jest rzeczywistość, więc tym jestem ja".

mamy olbrzymi przywilej, że żyjemy w takich czasach, gdzie jest dostęp do takiej wiedzy, ludzie zabiegali bezskutecznie o nią od tysiącleci...
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kółko ateistyczne.

przez neon 22 kwi 2016, 21:04
ostanio własnie zkumplem doszlismy do wnoski, ze jako ludzkosc nic nie wiemy, to była moja kwestia a kolega okrasił to wymonym zdaniem-absolutnie nic. kolejni ludzie będą zabiegać o kolejną wiedzę kolejne tysiać lat i tak przez tysiąclecia. chociaz bardziej stawiam na powtórke z dinozaurami.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 22 kwi 2016, 23:11
neon, Leonard Susskind (ten co Rebien nim straszył teistów), pisał, że już nie przewiduje się żadnej rewolucji naukowej w stylu tej wywołanej przez Newtona czy Einsteina, jeszcze żadne zajwisko w eksperymentach nie zaprzeczyło teorii kwantowej, jakkolwiek by ona nie była absurdlana dla naszych intuicji...

Kółko ateistyczne.

przez Reynevan 24 kwi 2016, 23:29
Liber8 napisał(a):
jetodik napisał(a):i wszystko zaczyna się zazębiać w jedną całość

Nic się nie zazębia, podziały, brak dialogu, coraz większy burdel na świecie i zerowe szanse na to by wszyscy przestali być zaślepieni chorą ideologią, żyli sobie w zgodzie i szczęściu - czyli nic nowego, ot cała historia ludzkości + teraźniejszość :/

To tylko samolubne gieny i bajolodży, nic wincyj.
Reynevan

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 25 kwi 2016, 09:38
Tak jak w szafce nie można zmieścić domu, tak w człowieku nie można zmieścić świata w którym żyje.

Ale jak masz to miłe uczucie, że się da to próbuj. Też chciałbym mieć tą pasję, jak za dzieciaka. Dobrze to na języku polskim było pokazane, że po renesansie, gdzie ludzie dobrze o sobie myśleli nastąpiła fala zwątpienia i barok, gdzie rysowali czaszki, pisali utwory o marności człowieka. Popularne były też różne iluzje optyczne dowodzące jak łatwo wprowadzić człowieka w błąd.

Ty widocznie tkwisz w tym szlachetnym czasie bohaterów. Ja to natomiast Conan barbarzyńca. Gotycka dziewczynka, chodząca na cmentarze i wampir z gry przygodowej A Vampyre Story. Może nawet sobie zagram dzisiaj.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez NN4V 25 kwi 2016, 10:51
Obrazek
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Kółko ateistyczne.

przez wiejskifilozof 25 kwi 2016, 13:13
na_leśnik napisał(a):detektywmonk, kiedyś na tym forum sporo czasu spędzałem. Od dawna tam nie zaglądałem, trza będzie obadać.

Ja się nie zapiszę,ale czasem czytam.

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 25 kwi 2016, 16:50
Natla_Miness,

Tak jak w szafce nie można zmieścić domu, tak w człowieku nie można zmieścić świata w którym żyje.

porównanie jest absurdalne, tak jakbyśmy mogli zrozumieć przedmioty tylko mniejsze od siebie.

Ale jak masz to miłe uczucie, że się da to próbuj.

mam miłe uczucie, że warto spróbować bo bez spróbowania nie bede wiedział czy się da czy nie.

Kółko ateistyczne.

przez Liber8 25 kwi 2016, 19:19
jetodik napisał(a):Liber8,
nie o to mi chodziło, konflikty są i będą, chodziło mi raczej o to, że wiedza o świecie się zazębia.

jetodik, jasne że racja, mimo wczesnej godziny, mój umysł nie zatrybił o co biega, ciekawe dlaczego? :pirate: :pirate:
Dzięki dostępowi do internetu coraz więcej ludzi patrzy na świat inaczej, nie podoba się to rabinom, imamom itd, którym samodzielne myślenie swoich wiernych jest nie na rękę.
PS
Najpewniej jest tak, że dalej wiemy 0% o wszechświecie, a może w ostatnich dekadach ta wiedza podskoczyła do 30%? zależy co brać pod wagę, co by powiedział Kopernik, gdyby pokazać mu zdjęcia z marsa w internecie? posądziłby ludzi XXI wiecznych o czary, imo tego nie przełknąłby nawet sam Galileusz, pewnie zrezygnowałby z szerzenia bzdur i podporządkował się kościołowi :pirate:

Kółko ateistyczne.

przez jetodik 25 kwi 2016, 19:30
Liber8, internet nie podoba się też rządom, które tylko szukają pretekstu aby go kontrolować, aby prawda nie wychodziła na jaw.
w Niemczech przykładowo internet jest już mocno ocenzurowany, wszelkie antyimigracyjne treści są blokowane.

Kółko ateistyczne.

przez Natla_Miness 25 kwi 2016, 20:44
YEAH. The power of internet.

Z tym porównaniem to chodziło też o jedną rzecz. Ktoś był ciekawy, czy dałoby się stworzyć maszynę, która by znała aktualny stan wszechświata i potrafiła dzięki wiedzy o jego prawach przewidzieć przyszłość. Ale dylemat był taki, że nawet gdyby pojedyncza informacja zajmowała tylko jeden atom to maszyna musiałaby być większa od samego wszechświata, tylko gdzie ją wstawić w takim razie. Trzeba by mieć inny wszechświat do tego, a wtedy to nie byłby wszechświat. To jest chyba podobny problem co w matematyce zbiór wszystkich zbiorów.
Wcześniej monk.2000

Kółko ateistyczne.

przez tahela 26 kwi 2016, 11:34
jetodik,
zabiegali skutecznie , skoro mamy dostęp, i dlaej ludzie zaiegaja skutecznie za tysiac lat ludzkosc bedzie miała dostep do wiedzy , o której nam byc moze sie dzisiaj nie marzy nawet
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg