Schudnąć zdrowo bez ćwiczeń (na razie bez)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Bagatelka 14 kwi 2016, 10:58
Ja tam wolę naturalne spalacze jak cynamon, puerh, kawa czy świeży imbir, a nie jakieś wyszukane suplementy za nie wiadomo ile :smile:
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

przez ben rei 14 kwi 2016, 11:39
Schudnięcie bez ćwiczeń a poprzez jedynie ucięcie spożywanych kalorii poniżej zapotrzebowania jest praktycznie niemożliwe dla przeciętnej osoby (a ogólnie nieefektywne i bezsensowne) ponieważ organizm odbiera takie działania jako stan zagrożenia i uruchamia mechanizmy mające na celu zwiększenie odkładania tkanki tłuszczowej z przyjętego pokarmu, już nie wspominając o intensyfikacji uczucia głodu, które prędzej czy później łamie prawie każdego co przy jednocześnie wspomnianym dostrojeniu organizmu powoduje, że takie napady łakomstwa kończą się wzmożonym przytyciem. Teoretycznie jest to jednak możliwe, ale wymaga ogromnej siły woli i świadomości jak stopniowo po głodówce wyprowadzać organizm ze stanu spowolnionego metabolizmu. Dlatego najlepszym sposobem na schudnięcie jest częściowe obcięcie spożywanych kalorii i spożywanie mniejszych częstszych posiłków aby utrzymać sytość oraz utrata reszty kalorii poprzez trening, a w zasadzie to często wystarczy, zwłaszcza przy dużej nadwadze i na początku, zwiększyć swoją aktywność- przejść więcej na nogach, wchodzić po schodach, postać więcej zamiast siedzieć.
fubar

przez Bagatelka 14 kwi 2016, 11:59
Bździny, bździny, bździny. Kilka lat temu schudłem dzięki samej diecie 18kg i bardzo długo utrzymywałem taką wagę. Problem z głodem był tylko na samym początku diety, kiedy nagle zacząłem mniej jeść, potem się przyzwyczaiłem.
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ben rei 14 kwi 2016, 12:11
To spróbuj tak schudnąć mając do 10 kg nadwagi, zrzucenie górnej części sporej nadwagi jest banalne, wystarczy zamiana paru śmieciowych posiłków.
fubar

przez Stracona100 14 kwi 2016, 12:40
ben rei napisał(a):Schudnięcie bez ćwiczeń a poprzez jedynie ucięcie spożywanych kalorii poniżej zapotrzebowania jest praktycznie niemożliwe dla przeciętnej osoby (a ogólnie nieefektywne i bezsensowne) ponieważ organizm odbiera takie działania jako stan zagrożenia i uruchamia mechanizmy mające na celu zwiększenie odkładania tkanki tłuszczowej z przyjętego pokarmu, już nie wspominając o intensyfikacji uczucia głodu, które prędzej czy później łamie prawie każdego co przy jednocześnie wspomnianym dostrojeniu organizmu powoduje, że takie napady łakomstwa kończą się wzmożonym przytyciem. Teoretycznie jest to jednak możliwe, ale wymaga ogromnej siły woli i świadomości jak stopniowo po głodówce wyprowadzać organizm ze stanu spowolnionego metabolizmu. Dlatego najlepszym sposobem na schudnięcie jest częściowe obcięcie spożywanych kalorii i spożywanie mniejszych częstszych posiłków aby utrzymać sytość oraz utrata reszty kalorii poprzez trening, a w zasadzie to często wystarczy, zwłaszcza przy dużej nadwadze i na początku, zwiększyć swoją aktywność- przejść więcej na nogach, wchodzić po schodach, postać więcej zamiast siedzieć.

No to nieźle mnie "pocieszyłeś" :bezradny:

przez Rosa26 14 kwi 2016, 20:07
J asię nie zgadzam. Da się zauwazyć efekty "obcinając" kalorie i pilnując tego co się je. Z wiekiem wolniej to idzie, czego sama doświadczam i stąd ten wątek :?
Od kilku dnie udaje mi się nie jeść słodyczy i czuję się lżejsza... brzuszek też się nieco "wciągnął", ale to pewnie nie tyle utrata wagi, co reakcji organizmu.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez joaszka 14 kwi 2016, 20:35
Miałam na studiach taki fajny przedmiot 'fizjologia wysiłku' i to czego się tam nauczyłam pokrywa się w 100% z tym, co napisał ben rei.

Trzeba też pamiętać że gdy zmieniamy dietę na lżejszą i zdrowszą, nasz brzuch wygląda bardziej płasko, bo nie mamy już wzdęć powodowanych uprzednią dietą.
joaszka

przez the_new_hope_not 23 maja 2016, 00:06
Polecam stronę http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1364 Bardzo dobre źródło wiedzy i informacji na temat suplementów, w tym tzw. spalaczy tłuszczu.
the_new_hope_not

przez Kiya 25 maja 2016, 20:13
Rosa26, jak tam po miesiącu? :)
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez Rosa26 26 maja 2016, 06:44
Do ćwiczeń dalej się nie zabrałam :? Ale nie jem słodyczy i nie jem tak z 3 godz przed snem. Albo jeszcze wcześniej. Jest lepiej :) . Samopoczucie lepsze. No ale ruch by trzeba było zacząć, jednak podejrzewam, że dopiero jak wykupię karnet. W domu za nic się nie mogę zmotywować. :P
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez Kiya 26 maja 2016, 09:43
Rosa26, a z "wagi" coś zeszłaś? (w cudzysłowie, bo może np. się nia ważysz, ale spodnie mniej obciskają ;) )

Ja też od jakiegoś czasu staram się zmienić tzw. nawyki żywieniowe. Stopniowo, bo wersji radykalnej nie wytrzymałabym przez jeden dzień :D Czuję się lepiej, zobaczymy co na to waga - aczkolwiek spodziewam się, że jeśli efekt będzie, to po długim czasie i niewielki, ale mi to nie przeszkadza.

przez Rosa26 26 maja 2016, 16:43
Radykalnie sie nie powinno nic zmieniac. Organizm zgłupieje i moze niespodziewanie zareagowac. No i jest to zwyczajnie nie zdrowe.

Ja na razie lepiej sie czuje i brzuch mi zjechal. Nie waze sie tylko mierze. Wagi nie sa wiarygodne moim zdaniem
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez Kiya 26 maja 2016, 17:58
Rosa26, wagi nie są wiarygodne, owszem, ale na dłuższą metę się sprawdzają - zapisuję swoją wagę od ok. 3 lat, dzięki temu wyraźnie widzę czy jest tendencja spadkowa czy wzrostowa.

Mam w pracy koleżankę, która ma trochę hopla na punkcie zdrowego odżywiania i staram się od niej podpatrzeć co nieco, zainspirować się i zamieniać coraz więcej niezdrowych rzeczy na te zdrowsze :) Np. nigdy nie lubiłam kaszy jaglanej, a koleżanka przyniosła mi któregoś dnia z daktylami i prażonym jabłkiem. Pychotka!

przez Rosa26 26 maja 2016, 19:22
Tak, to fakt. Zdrowe jedzenie nie musi być nie dobre. Ja się wzorowałam na Chodakowskiej i też bardzo dobre rzeczy wychodziły. Nie mogę się tylko przekonać do koktajli owocowo warzywnych :?
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

Sortuj wg