Bez mąki i mleka

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Bez mąki i mleka

przez cyklopka 07 lut 2016, 19:57
bittersweet, moje ulubione blogerki dietetyczne są z nurtu paleo. Dwie są uczulone na produkty zbożowe, jedna jest doktorem biologii i bada wpływ diety na reakcje zapalne w organizmie (podłoże chorób autoimmunologicznych).

Wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali. Każdy nurt diety ma swoich filozofów i kaznodziejów, którzy będą go bronić jak niepodległości.

Najważniejsze to śledzić najnowsze badania i sprawdzać na sobie co służy, a co było warte odstawienia.

Wiem, że glikozydy stewiolowe są substancją pochodzenia naturalnego, ale to nie znaczy, że od razu muszą być super zdrowe, poza tym ja od razu wyczuwam różnicę w smaku, mój język się nie nabierze, że to cukier.

Jestem też strasznym hejterem tłuszczu palmowego - ma więcej nasyconych kwasów tłuszczowych niż masło i smalec, śliską konsystencję, mdły smak, a plantacje palmy olejowej zastępują lasy podzwrotnikowe i robotnicy zabijają kijami słoniki i orangutanki, które szukają tam schronienia i pożywienia.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Bez mąki i mleka

przez Pasażer 07 lut 2016, 20:59
dieta ma być oparta o białko i a)tłuszcze LUB b)węgle, zachowanie proporcji 1:1:1 jest szkodliwe, ale tak poza tym to jeden chvj

wszystkim chcącym schudnąć jak skuhwysyn polecam zaznajomienie się z procesem zwanym ketozą albo dietą low carb

jak pszyjebauem IF + low carb to zarąbiście się paliło
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

Bez mąki i mleka

przez bittersweet 08 lut 2016, 16:28
Expresia napisał(a):". Bardzo mnie denerwuje, że różne media podają tak sprzeczne ze sobą informacje, można od tego naprawdę oszaleć.
No dokładnie :? ostatnio robiłam u dietetyka testy IG na alergie i nietolerancje pokarmowe , od innego dietetyka słyszałam że testy Ig sa do bani i niewiarygodne wgl :? teraz się zastanawiam, czy moja dieta ma wobec tego sens, bo wielu rzeczy musze sobie odmawiać :/

Zioła też mogą podrażniać brzuch, stymulują trawienie (a ja muszę przyspieszania trawienia unikać).
Kasze, jak już pisałam, są wysokobłonnikowe, więc odpadają. Jaglanej troszkę próbuję, kukurydzianą jem, bo muszę, ale nie czuję sie po niej dobrze. I jest obrzydliwa a nie pyszna. Na quinoę mnie nie stać. Ryż to moja baza, słusznie zauważyłaś, że rozgotowany :) albo płatki ryżowe
@Ryska, z ziól do głowy przychodzi mi koperek /nie koper/ akurat super pasuje do potraw gotowanyc, pulpecików, czy delikatnych sosów do gotowanego miesa np. z rosołu. Co do kaszki kukurydzianej i jaglanej, sa o tyle dobre ze smak żaden, neutralny, czyli jak sie doprawi tak smakuje. We włoskiej kuchni uzywaja polenty zamiast puree ziemniaczanego, dodaja do niej smietankę, sól i chyba parmezan. Ja gotowałam chorym desery z tych kaszek /tylko musza być dobrze rozgotowane/ z dodatkiem śmietanki lub mleka na słodko, do tego maliny/ borówki amerykańskie/ banany. Cos jak legumina z kaszy manny. Co do problemów zdrowotnych wspołczuje, znam ten ból, przez dwa lata cierpiałam na refluks, zapalenie żóładka i dwunastnicy, leczenie bezskuteczne. Skuteczne okazały się dopiero SSRI.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Bez mąki i mleka

przez bittersweet 08 lut 2016, 17:05
Wiem, że glikozydy stewiolowe są substancją pochodzenia naturalnego, ale to nie znaczy, że od razu muszą być super zdrowe, poza tym ja od razu wyczuwam różnicę w smaku, mój język się nie nabierze, że to cukier.
NO mi tez nie smakują, słodze tylko tyle, żeby cos nie było gorzkie, np. kawa. Plus taki, ze odzwyczaiłam się od słodkiego smaku wgl, zwykłe słodycze typu czekolada mleczna sa dla mnie nie do przełkniecia.
Jestem też strasznym hejterem tłuszczu palmowego - ma więcej nasyconych kwasów tłuszczowych niż masło i smalec, śliską konsystencję, mdły smak, a plantacje palmy olejowej zastępują lasy podzwrotnikowe i robotnicy zabijają kijami słoniki i orangutanki, które szukają tam schronienia i pożywienia
:evil: tego tłuszczu nie próbowałam i nie spróbuje, dietetyk poleciła mi masło klarowane do smażenia, oliew z oliwek na zimno, do tego olej lniany i z wiesiołka mam łykac co dzień :/

Pasażer, dzieki za tipa, u mnie low carb byłoby cienko, bo nie mogę orzechów, produktów mlecznych , jajek mało. Weglowodany postaram się ograniczyć na lato, kiedy dużo warzyw. Znalazłam chleb pasujący do tej diety, ale przeraza mnie ilość jajek:

http://paleosmak.pl/2015/01/chleb-paleo ... owodanowy/

Bez mąki i mleka

przez Pasażer 08 lut 2016, 17:08
no ja uwielbiam diete prehistoryczna, czuje sie jak jakis dzikus, zre samo mieso, umysl klarowny, jeszcze walne kawe i podglodze sie przez IF i w ogole w zoladku i w glowie mam parownie, przy tym sie najem a i tak schudne, najgorsza jest faza wpadania w ketoze czy ogolnie przyzwyczajanie sie do ssania, jak czlowiek zobaczy jakas sode czy czekolade to trzeba miec naprawde mocny leb

ale to jest hardkor, dla tych, co chca schudnac naprawde i bezproblemowo albo ogolnie zyc tym trybem zycia, bo jest zdrowy(tak mozna wywnioskowac patrzac na przystosowanie czlowieka i jego historie do teraz)
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

Bez mąki i mleka

przez Ferdynand k 08 lut 2016, 17:13
Expresia napisał(a):O, znalazłam swoje miejsce :) Mam stwierdzoną nietolerancję glutenu i laktozy. Byłam chwilowo na paleo, ale nie potrafiłam tego utrzymać, organizm domagał się więcej węglowodanów, skutkiem niedoboru było przejadanie nimi. Poza tym czytałam tyle na temat zdrowych diet, że zaczęłam wykluczać coraz więcej grup produktów, dzieliłam jedzenie na to "dobre" i na to "złe", prawie wpadłam w ortoreksję (a byłam podatna po wcześniejszych epizodach ed). Teraz po prostu jem intuicyjnie, wiem, czego mi nie wolno, ale nie trzymam się już żadnej diety, zrezygnowałam z "mentalności dietetycznej". Bardzo mnie denerwuje, że różne media podają tak sprzeczne ze sobą informacje, można od tego naprawdę oszaleć.

nareszcie pewno jako jedyna więc nie wiem czy znalazłaś swoje miejsce :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Bez mąki i mleka

przez jetodik 08 lut 2016, 18:03
fajny temat Biterka, mnie mleko też szkodzi, boli mnie po nim brzuch, dlatego pije śladowe ilości, do kawy.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Bez mąki i mleka

przez cyklopka 08 lut 2016, 18:50
bittersweet, no ja bym chciała powtórzyć testy, tym razem u prawdziwego lekarza, żeby to miało podłoże naukowe.

Staram się trochę mniej słodzić kawę, ale powoli idzie.

Unikam słodyczy ze sklepu, bo to sam tłuszcz palmowy, mąką, biały cukier i mleko w proszku :zonk: Niedawno Milka zmieniła recepturę - większą część oleju kakaowego zastąpiono palmowym. To chyba już nie powinno korzystać z nazwy "czekolada" :?
I Miss Forum

Bez mąki i mleka

przez bittersweet 08 lut 2016, 20:43
cyklopka, ja byłam u lekarza dietetyka, poszłam bo słyszałam o tej pani b dobre opinie, że wiele osób wyciągnęła z chorób. Ale nie mam za dużó zaufania do lekarzy, każdy ma własną wizje i koncepcje.
Swoją czekolade zaraz sprawdziłam /niestety nie potrafie bez niej żyć/ same tłuszcze kakaowe, jem ciemną /50-78% kakao / z Lindta.

Pasażer, co to jest IF ? ta ketoza wydaje mi się spojna koncepcją, ale skad pobierać witaminy i mikroelemnty, czy to jest w tych tłuszczach ?

Bez mąki i mleka

przez cyklopka 08 lut 2016, 20:57
Ja niestety nie przepadam za ciemną czekoladą, dla mnie to kiepska nagroda pocieszenia.
Kiedyś sobie kupię masło kakaowe w hurtowni farmaceutycznej i będę robić białą czekoladę na mleku roślinnym i brązowym cukrze :105:
I Miss Forum

Bez mąki i mleka

przez bedzielepiej 08 lut 2016, 21:01
bittersweet napisał(a): bedzielepiej, opowiadaj, co się zmieniło po przejściu na diete, co jesz i dlaczego raw food ?

Lepsze samopoczucie psychiczne, mam więcej energii i czuję się lżejsza. Lepsza cera, parę kg też poleciało. Większa jasność myślenia, lepsza koncentracja. Byliśmy z chłopakiem prawie przez miesiąc na tej diecie- jedlismy wyłącznie surowe warzywa i owoce oraz orzechy- i czuliśmy się świetnie. W ramach eksperymentu pozwoliliśmy sobie na powrót do starych nawyków- czyli jedliśmy ok. tydzień np. pizzę, gotowane rzeczy, słodycze i różnica była kolosalna. Od razu mnie wysypało na twarzy, codziennie byłam smutna nawet płakałam i chciało mi się spać. Teraz już trzeci dzień znów jestem na raw i już czuję jak mój organizm się oczyszcza.

Bez mąki i mleka

przez bittersweet 08 lut 2016, 21:52
bedzielepiej, w jaki sposób na raw food będziesz uzupełniać białko - przez surowe mieso i ryby, typu tatar ? a nie miałas bóli żoładka i wzdęć po takiej ilości surowizny ?

cyklopka, az mi slina poleciała, ja byłam na warsztatach wyrobu pralinek w fabryce Lindta :P każdy kto się choć zbliżył do fabryki miał banana na twarzy od zapachu czekolady i wanilli :mrgreen: dla mnie właśnie jasne czekolady to namiastki, dopiero ciemna, to odpowiednie stężenie smaku. Ofc do tego musi być słodka i z dodatkami, typu chili, wanilia, skórka pomarańczowa, mniami :D

Bez mąki i mleka

przez bedzielepiej 08 lut 2016, 22:05
bittersweet napisał(a):bedzielepiej, w jaki sposób na raw food będziesz uzupełniać białko - przez surowe mieso i ryby, typu tatar ? a nie miałas bóli żoładka i wzdęć po takiej ilości surowizny ?

Raw food to dieta wegańska. Nie jem mięsa, ponieważ powoduje ono choroby alergiczne, autoimmunologiczne i stany zapalne w organizmie, tak samo nabiał, który zwiększa w dodatku produkcję śluzu. W dodatku mięso jest faszerowane toksynami, zwierzęta i ryby antybiotykami. A i tak można się zarazić wieloma pasożytami.

Niektóre rośliny są bogatsze w proteiny niż produkty pochodzenia zwierzęcego. Poza tym jem orzechy. Człowiek nie potrzebuje wcale jeść tyle białek i tłuszczu.

Skąd, bóli brzucha i wzdęć to ja dostałam po zjedzeniu pizzy. Jakoś jem surowe warzywa i owoce i nic mi nie jest, żadnych wzdęć, mam płaski brzuch. Jak się odpowiednio łączy posiłki to nie ma takich objawów.

Bez mąki i mleka

przez ryska 08 lut 2016, 22:16
Jeśli chcecie schudnąć to polecam tez moją dietę. A ja potrzebuję przytyć!!! I nie mam jak! :(
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

Sortuj wg