Co podajecie Waszym psinom w Sylwestra?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez andrzej57 27 gru 2015, 16:48
Jak wyżej - będę wdzięczny jeżeli odezwą się posiadacze psów nadwrażliwych i napiszą co podają psu na lęki w Sylwestra. Moja sunia ma 5 lat (waży 20 kg), ale ten jeden dzień w roku to dla niej koszmar. 2 lata temu wetka mi dała lek w żelu "sedalin" - makabra.Ten lek działa na motorykę psa, nie działa na świadomość (tak przynajmniej zareagowała moja sunia). Pies wydaje się obojętny, ale to nie jest prawda - wszystko słyszała,
widziała nie spała, jednak nie była w stanie zareagować w naturalny sposób.Lek ten spowodował sedację, ale bez wyłączenia świadomości. Ten lek nie wyłącza też pamięci -
sunia wszystko pamiętała, a więc i swój strach na drugi dzień. Sunia miała totalny paraliż łap, słuch wyostrzony jeszcze bardziej i nie mogła się poruszać, a dźwięki wydobywane z niej, to jakieś charczenie - myśleliśmy,że zejdzie nam . Stała się typową "roślinką". Więc w ubiegłym roku nic nie podaliśmy, ale wariacje okropne, a serce waliło jej, jakby miało wyskoczyć. Obdzwoniłem w ubiegłym tygodniu kilka lecznic weterynaryjnych, pytałem o lek przeciwlękowy i nic mi ciekawego nie zaproponowano. Liczę, że ktoś się odezwie co podaje swojej psinie - wiadomo - ten sam lek różnie zadziała na innego psa, tak jak i w przypadku człowieka - jednemu pomoże na ból głowy tabletka z krzyżykiem drugiemu apap. Myślę o hydroksyzynie - czy ktoś podawał? a może coś innego mi podpowiecie - będę ogromnie wdzięczny. Pozdrawiam Andrzej
obserwowany

przez Pasażer 27 gru 2015, 16:59
cyjanek hehe hahah
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

przez andrzej57 27 gru 2015, 17:28
Pasażer proponuję Ci samemu zażyć, a tym samym unicestwisz sam siebie z durnymi wpisami:!:
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pasażer 27 gru 2015, 17:32
zażyłem, ale wpadłem do wody i wyrzygałem jak jakiś tam zamachowiec z Sarajewa
twoja kolej

przez Masturbow 27 gru 2015, 17:34
karna ława śmieszków, Pasażer!
Masturbow

przez Pasażer 27 gru 2015, 17:37
To uczucie, gdy do mojej siostry przyszedł chłopak i usiadł na jej kocie xD Kot tak bardzo rozjebany, a związek też tak bardzo rozjebany xD Żałuję trochę, bo spoko ziomeczek był z jej chłopaka, a kota rozjebał przypadkiem, bo był czarny jak fotel xD Śmiecham, bo siostra płacze, a ja wale konia za ścianą i przeglądam mirko, a rodzice ją pocieszają, a ja se siedzę za ścianą i /cenzura/ jestem śmieszkiem poza kontrolą, pasożytem zawadiakom, maskotką domową i strażnikiem domowego ogniska. Siedzę za ścianą i /cenzura/ jestem w innym świecie, problemy z kotem i chłopakiem są tam, a ja tu jestem i mam też skarpety góralskie zajebiście grube i nie mam koszulki i same majtki i się śmieje, w szafce mam czipsy i batony xD
"Biegnę przez ten świat jak dusza bez zameldowania,
Obserwator i szyderca, spec od brudów świata prania,"

przez singnoral 27 gru 2015, 18:28
nie wiedziałam, że są na to jakieś leki. ja poproostu zostaje z maluchami w domu i zasłaniam okna.

przez andrzej57 27 gru 2015, 18:59
singnoral nigdy suni nie zostawiamy w Sylwestra samej, rolety opuszczone, światła wszędzie włączone i w każdym pomieszczeniu włączony telewizor, a ona słyszy najmniejszy z oddali strzał i wariacje nie do opanowania. To jesteś szczęśliwcem z psiaczkami w Sylwestra, a my w domu już cały grudzień panikujemy w obawie o jej stres.
obserwowany

przez Lusesita Dolores 27 gru 2015, 19:40
moja mama zamyka się z psem w łazience o północy
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez kosmostrada 27 gru 2015, 19:46
andrzej57, Pierwszy nasz pies miał gdzieś strzały, chodził z nami o dwunastej oglądać fajerwerki. Aktualny futrzak boi się tylko dalej wyjść, w domu jest wyluzowany, a do odważnych nie należy. Dlaczego? Bo my nie dostajemy amoku, nie pocieszaliśmy psa, jak łapał nerwa. Dla psa głaskanie go, przytulanie w takich chwilach jest sygnałem, że ma rację, że się boi. Jeżeli nie panikujesz razem z psem, zachowujesz spokój, Twój pies ma informację - nic się złego nie dzieje, wszystko jest ok, jesteś bezpieczny. Wiem, że wielu właścicieli siedzi zabarykadowanych z psem w kabinie prysznicowej ;) , ale jest to błąd i psa tym nie pocieszają tylko jeszcze bardziej rozstrajają.
No ale na wychowanie może być za późno, więc możesz podać hydroksyzynę - moja sunia dostawała ją na urojone ciąże. Przesypiała swoją schizę, że jej dzieci ukradli... ;)
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez misty-eyed 27 gru 2015, 19:53
Ja też podaję hydroxyzinę, ale i tak mało pomaga. Psinka cierpi bardzo, a zwłaszcza najbliższy sylwestrowy wieczór będzie trudny, bo ma nawrót choroby kręgosłupowej. Podwójne cierpienie będzie... :(
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

przez andrzej57 27 gru 2015, 20:18
kosmostrada zawsze zachowujemy spokój i opanowanie, nie głaszczemy, nie reagujemy na strzały itp. Behawiorysta stwierdził nam,że ona ma agresję lękową(po przodkach) i ta agresja "wychodzi" z niej tylko w sylwestra.Mało tego, myślę,że dodatkowo ten lęk wywołał strzał małej petardy rzuconej przez chłopczyka przed nami jak z nią szedłem, gdy miała rok - to jak gnała do domu, to myślałem,że mnie pociągnie plackiem na brzuchu, ile ona miała wówczas w sobie siły i to roczny psiaczek, a ja ułomkiem też nie jestem. Przeczytałem różne fora nt. psów i ich zachowań w sylwestra. Wetka mi powiedziała,że hydro na psa nie działa, aczkolwiek czytając niektóre wpisy - na niektórych działa (tak jak z człowiekiem,pisałem wyżej). Musimy coś wypróbować, skłaniam się ku hydro, bo mam hydro w domu. misty-eyed ile podajesz tej hydro psinie, bo wyczytałem w internecie,że 2 mg/kg, to myślę jutro dać jej 25mg rano i poobserwować; jak będzie mało, to wieczorem zwiększę 25mg+1/2 tabl.
Pozdrawiam
obserwowany

przez Argish 27 gru 2015, 20:21
Pavulon
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez misty-eyed 27 gru 2015, 20:31
andrzej57, ja podaję, zgodnie z zaleceniem weterynarza, 10mg rano i wieczorem. Mój pekińczyk waży 5,6 kg.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Sortuj wg