A gdyby wszystko było wolno?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez bączuś 10 lis 2015, 20:02
Wyobraźmy sobie sytuacje ze żyjemy od dziś w świecie w którym możemy robić cokolwiek chcemy bez jakiejkolwiek odpowiedzialności karnej i moralnej,jaką rzecz zrobilibyście jako pierwszą?
Warunek jest tylko jeden-wszyscy ludzie robią co chcą,nikt nie odpowiada za cokolwiek co by nie zrobił karnie,nikt nie będzie odpowiadał za swoje czyny przed Bogiem.
bączuś

przez Hans 10 lis 2015, 20:08
Przede wszystkim nie chciałbym, by do takiej sytuacji doszło. Ale gdyby doszło, to usiłowałbym zabić pierwszego agresora, a potem popełniłbym samobójstwo, gdyż odchodząc z remisem z tego łez padołu nie było by tak źle. Chociaż nie wiem, czy to byłoby 1:1 dla mnie, a może 2:0?
Feed your head
Feed your head

przez TruchłoBoga 10 lis 2015, 20:11
Hans, nie, najprawdopodobniej zostałbyś zgwałcony i zamordowany jako dziecko bez szans na rewanż, bo tak by wyglądał świat bez moralności i prawa. No chyba, że chodzi o taką hipotetyczną sytuację, gdybym był taki, jak teraz. Wtedy pewnie bym załatwił klamkę i polował na ludzi.
TruchłoBoga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kontrast 10 lis 2015, 20:11
To proste, nie-istniejemy.
Nie znam roli którą gram. Wiem tylko, że jest moja, niewymienna.

przez Lord Kapucyn 10 lis 2015, 20:14
To już chyba było. A nazywało się jakoś tak...

There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Hans 10 lis 2015, 20:23
TruchłoBoga napisał(a):Hans, nie, najprawdopodobniej zostałbyś zgwałcony i zamordowany jako dziecko bez szans na rewanż, bo tak by wyglądał świat bez moralności i prawa. No chyba, że chodzi o taką hipotetyczną sytuację, gdybym był taki, jak teraz. Wtedy pewnie bym załatwił klamkę i polował na ludzi.

Jakie dziecko? Zaczekałbym, aż mi ktoś wejdzie na posesję i siekierką w głowę, a po pistolet byś nie dojechał, poza tym nieboszczyk dotarłby do strzelnicy jako pierwszy i stamtąd raził wszystkich, i tych z leczonymi kanałowo zębami, i tych bez leczenia kanałowego, a nawet, a może przede wszystkim tych bezzębnych. Policjantom i żołnierzom to byś raczej broni nie odebrał, chyba że byłaby już całkowicie bezużyteczna bez amunicji, z martwej dłoni.
Feed your head
Feed your head

przez ben rei 10 lis 2015, 20:25
najpierw bym wpierdolił tym pisowcom z forum a później by się zobaczyło :D
fubar

przez bonsai 10 lis 2015, 20:32
ben rei, ciekawe czy we dwóch dalibyśmy radę! Przecież ich tu jest cała wataha, nawiązując do słów klasyka. :>

bączuś, jeśli mógłbym nie odpowiadać za swoje czyny przed Bogiem, to chyba oszalałbym ze szczęścia. A tak, to syf, kiła i mogiła. ;(
bonsai

przez bączuś 10 lis 2015, 20:37
bonsai napisał(a):ben rei, ciekawe czy we dwóch dalibyśmy radę! Przecież ich tu jest cała wataha, nawiązując do słów klasyka. :>

bączuś, jeśli mógłbym nie odpowiadać za swoje czyny przed Bogiem, to chyba oszalałbym ze szczęścia. A tak, to syf, kiła i mogiła. ;(

Niepodzielam Twojego optymizmu.
Swoją drogą bez wątpienia było by bardzo niebezpiecznie,zapewne znalazło by się kilku ludzi którzy nie omieszkali by wykorzystać takich praw w sposób haniebny.Z tego tytułu ze tacy ludzie prawie napewno by sie pojawili konieczna była by reorganizacja obecnego status quo,w zasadzie ludzie zachowywali by sie jakby była barbażyńska wojna.
bączuś

przez TruchłoBoga 10 lis 2015, 20:39
bonsai, ben rei, pewnego marginesiarza o nazwie przywodzącej na myśl firmę produkującą procesory zostawcie mnie :D
TruchłoBoga

przez bittersweet 10 lis 2015, 20:45
heh, tez z tego śmiechłam ;) Zawsze robie co chce, nigdy nie miałam ochoty zrobić czegos drastycznie niezgodnego z prawem, wiec nic by się nie zmieniło.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez ChrisMessina 10 lis 2015, 20:47
Rabował, gwałcił i plądrował!
Z przodu plecy, z tyłu plecy, pan Bóg stworzył ją dla hecy!

przez Masturbow 10 lis 2015, 20:50
urządzałabym polowania na ludzi i podszczypywała dziewczyny w pupy:>
Masturbow

przez Arhol 10 lis 2015, 20:50

Smażyłbym schabowe na głowach przedszkolaków,poczujcie moc schabowego skur&&&&&.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg