Światy Równoległe istnieją i wpływają na siebie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Łapa 10 lis 2015, 18:04
bonsai napisał(a):jetodik, no nie bardzo, to raczej sprytne tłumaczenie tego, że nie umie się opisywać wszechświata językiem matematyki, a zjawisk fizycznych się nie rozumie. Filozofować to może sobie każdy, ale bez znajomości ścisłych narzędzi do niczego się nie dojdzie. Wysiłki uczonych kierują się np. w stronę opracowania jednego równania (zunifikowanej teorii pola - teorii wszystkiego), które opisywałoby wszystkie zjawiska zachodzące we wszechświecie. Gdyby za to zabrali się filozofowie, to nadal tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego.

Proszę Cię... Kimkolwiek Bonsai jesteś, moje oczy krwawią czytając takie bzdury.

przez SrebrnaSowa 10 lis 2015, 18:37
Łapa , moje też krwawią , kiedy tak oszczędnie piszesz. ....
mógłbyś chociaż wysunąć jakąś armię argumentów i tez by było czym ciekawym zająć oczy :roll:
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez bonsai 10 lis 2015, 18:39
Łapa napisał(a):Proszę Cię... Kimkolwiek Bonsai jesteś, moje oczy krwawią czytając takie bzdury.

Tak reagują zwykle humaniści, a Ty chyba studiujesz filozofię, więc nie dziwi negacja wszystkiego, co trudne. :> Mnie zaś średnio pociągają dyskusje ludzi, którzy nawet nie zbliżyli się do teorii strun, ale z zacięciem snują "rozważania na temat podstawowych problemów i idei, dążące do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata." (wspaniała definicja)
bonsai

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SrebrnaSowa 10 lis 2015, 18:44
bonsai napisał(a):
Łapa napisał(a):Proszę Cię... Kimkolwiek Bonsai jesteś, moje oczy krwawią czytając takie bzdury.

Tak reagują zwykle humaniści, a Ty chyba studiujesz filozofię, więc nie dziwi negacja wszystkiego, co trudne. :> Mnie zaś średnio pociągają dyskusje ludzi, którzy nawet nie zbliżyli się do teorii strun, ale z zacięciem snują "rozważania na temat podstawowych problemów i idei, dążące do poznania ich istoty, a także do całościowego zrozumienia świata." (wspaniała definicja)

Oj oj ... bo to " filozofowanie" !
Zawsze to będzie sprzeczny wątek, bo jedni będą ciągnąć temat od strony nauk ścisłych a drudzy od tych znacznie " luźniejszych " .
Chyba że to zabronione ? :8):
A czy" laik" ( filozof /humanista? :bezradny: )nie może zagłębić się w Teorię strun ?

przez bonsai 10 lis 2015, 18:50
SrebrnaSowa, bardzo chciałbym poznać przeciętnego humanistę, który zrozumie teorię pola elektromagnetycznego, pochyli się na równaniami Maxwella czy choćby pozna matematyczne i fizyczne podstawy wspomnianej teorii strun. W drugą stronę wydaje się to zdecydowanie łatwiejsze, a "filozofować" może naprawdę każdy. Oczywiście nie chodzi mi o ten wątek, bo to jest forum i tu można sobie pisać co się chce, ale jeśli ktoś stawia filozofię powyżej nauk ścisłych w odniesieniu do koncepcji, które należałoby udowodnić (a nie tylko o nich pomyśleć), to nie bardzo mi się to podoba.
bonsai

przez Łapa 10 lis 2015, 18:52
SrebrnaSowa ja nie jestem gadułą, jak już się odzywam to bardzo oszczędnie. W tym wypadku punktuje to co jest przejawem ignorancji.

Bonsai nie wiem czy informatyka możesz nazwać humanistą...

Powiedz mi jaki jest przedmiot matematyki czy fizyki (lub jak chcesz możesz podać jakąś dziedzinę matematyki/fizyki)

przez SrebrnaSowa 10 lis 2015, 18:56
bonsai, a nie uważasz że kiedy fizyka stawia kropkę , filozof dokłada dwie kolejne, by fizyk znów mógł zacząć działać , zadziała postawi kropkę . Ale filozof znów dostawi kolejne dwie....
Filozof wskazuje drogę a fizyk nią kroczy . - tak mniej więcej .
Filozofować może każdy ?
No kłóciłabym się . Nie każdy ma tak elastyczną wyobraźnię .
A fizyka - z wyobraźnią ;) - to kilka nocy i stronnic , pojętny umysł i zakuwanie.

Łapa, no dobrze jeśli jesteś oszczędny , to niech tak zostanie.
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez bonsai 10 lis 2015, 18:56
Łapa, Ty jesteś informatykiem? Aż wszedłem na Twojego bloga, by sprawdzić. Jak byk stoi tam, że studiujesz filozofię na UKSW, hmm. No już podałem dziedzinę matematyki/fizyki.

SrebrnaSowa, no tak, tu się zgodzę, że im więcej wiedzy i wyobraźni tym lepiej. Tylko pytanie - jak fizyk teoretyczny postawi już tę kropkę, to sugerujesz, że filozof zapali fajkę, usiądzie w fotelu i po prostu przeczyta sobie do poduszki to, co naprodukował fizyk, a potem wskaże mu kolejne kroki, które warto byłoby podjąć? Takich ludzi jest niewielu raczej, ale są, to fakt.
Ostatnio edytowano 10 lis 2015, 19:02 przez bonsai, łącznie edytowano 1 raz
bonsai

przez Łapa 10 lis 2015, 19:02
Tak Bonsai zawodowo zajmuje się kodzeniem.

Proszę Cię o przedmiot fizyki/matematki albo o przedmiot DZIEDZINY fizyki/matematyki, który chcesz szczegółowiej omówić i obronić tezę, że
Gdyby za to zabrali się filozofowie, to nadal tkwilibyśmy w epoce kamienia łupanego.
.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Lord Kapucyn 10 lis 2015, 19:06
To zorganizujmy ekspresowe starcie na wirtualnym ringu dla Łapy i bonsai'a! Zadania konkursowe:

1) Wymień odpowiednio po 10 wynalazków, innowacji, udogodnień , rozwiązań , które ułatwiają Ci życie w XXIw. ,a które powstały:
a) dzięki reprezentantom nauk humanistycznych;
b) dzięki reprezentantom nauk ścisłych/ przyrodniczych;

2) Wymień po 10 nazwisk wielkich ludzi
a) reprezentujących nauki humanistyczne
b) reprezentujących nauki ścisłe/ przyrodnicze

3) Uzasadnij w max. 10 zdaniach dlaczego uważasz, że nauki humanistyczne>nauki ścisłe or nauki ścisłe>nauki humanistyczne.

Czas na zadania konkursowe: 30 minut.
Nagroda: fejm, rispekt na dziale, thug life itd. itp.
Werdykt wyda jury pod przewodnictwem detektywomonka i nieboszczyka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Łapa 10 lis 2015, 19:10
Dark Passenger Ty okrutniku :P
O.K. ja wysiadam, zieloniak zaorał, albo właściwie rozładował. :pirate:
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez SrebrnaSowa 10 lis 2015, 19:14
Jetodik gdzieś jest ?!

Bonsai, tak, tak właśnie Ci sugeruję , może nie że zapali fajkę i w jedną noc ... ale chcę Ci tylko pokazać że choćby nie wiem jak jeden drugim gardził oboje są sobie potrzebni. Bez faktów nie ma filozofii bez filozofii nie będzie faktów. ..

i owszem jest ich nie wielu. Dlatego są tak wartościowi ;)

przez bonsai 10 lis 2015, 19:18
Łapa, hmm, mam nadzieję, że kodowanie nie kończy się na budowie stron internetowych, a algebrę liniową, analizę i równania różniczkowe, algorytmikę, struktury danych, inżynierię programowania czy programowanie obiektowe masz w małym palcu. Wszak to domena studentów filozofii.

Wybacz, ale to jest tylko forum, Ty masz swoje zdanie (i swoją filozofię, jak widać :D), a ja mam odmienny pogląd i rozprawianie tutaj o fizyce relatywistycznej (wraz z jej matematycznym opisem) byłoby, w najlepszym przypadku, głupkowate.

Dark Passenger, wspaniały pomysł! Acz wydaje się, już w początkowej fazie, lekkim pastwieniem się nad "naukami" humanistycznymi. :>
bonsai

przez Lord Kapucyn 10 lis 2015, 19:20
Oho, oho... chyba przyniosę popcorn. I sprawdzę czy trzeba wpuścić kota Schrödingera do domu, bo równie dobrze może siedzieć pod drzwiami albo i nie. :bezradny:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg