Światy Równoległe istnieją i wpływają na siebie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 20:26
" W nowym założeniu światy równoległe istnieją i wchodzą ze sobą w interakcje na poziomie kwantowym. W ten sposób tłumaczy się do tej pory niezrozumiałe reakcje obserwowane w mechanice kwantowej.
Fizyk profesor Howard Wiseman opublikował nową teorię "wielu interaktywnych światów". Teoria opiera się na kopenhaskiej interpretacji mechaniki kwantowej z 1957 roku, której głównym założeniem było istnienie wielu równoległych światów. W hipotezie stawianej przez zespół profesora Wisemana, równoległe wszechświaty są prawdziwe, występują w ogromnej liczbie i mogą na siebie wpływać.
Równoległe wszechświaty mają być alternatywą wszystkich możliwych zdarzeń. Zarówno z przeszłości, jak i tych z przyszłości. Te inne, równoległe wersje świata są tak samo realne jak nasz, ale są niemożliwe do zbadania. Jedyne obserwacje, jakich jesteśmy w stanie dokonać, musiałyby się bowiem odbyć w naszej "wersji" świata.
Tym sposobem każda ewentualność zostaje zrealizowana – tak więc w jednej wersji kosmosu asteroida, która zabiła dinozaury omija Ziemię, a w innym Australia zostaje skolonizowana przez Portugalczyków – tłumaczył w swoim oświadczeniu Wiseman.
Wielu naukowców podchodzi sceptycznie do tej teorii. Podważają oni istnienie innych światów, ponieważ nie wywołują żadnej reakcji widocznej w kosmosie. Twierdzą także, że profesor Wiseman nie będzie w stanie przedstawić żadnych dowodów potwierdzających swoją hipotezę.
Jednak niezależnie od głosów krytyki warto wspomnieć, że perspektywa możliwych interakcji równoległych światów może otworzyć nowe przestrzenie dla działania zarówno nauki, jak i filozofii."

Źródło - o2.pl

Co o tym sądzicie ?
Czy taka wiadomość zmieniłaby coś w Waszym życiu ?
Czy pojawiłyby się jakieś nowe myśli i wyobrażenia ?
Czy jesteście bardziej przyziemni ? :)

przez Purpurowy 02 lis 2015, 20:30
Czyli istnieje taka możliwość że gdzieś tam w świecie równoległym istnieje wersja mnie, która jest coś warta? :shock:

przez na_leśnik 02 lis 2015, 20:35
Prawdę mówiąc podchodzę sceptycznie do takich teorii. Tak naprawdę niewiele wiemy o świecie w którym żyjemy a już wybiegamy wyobraźnią poza niego, szukając nowych obiektów do badań.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 20:51
Purpurowy ... istnieje . Istnieje też taka możliwość że tamto Twoje istnienie , wysyssa z Ciebie motywację i siły w tym życiu... możliwości może być wiele...

Na_leśnik , czyli myślisz bardzo przyziemnie co ? A czy ten świat jest wart poznania ? Może inne okażą sie błogą przystanią ?
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez Łapa 02 lis 2015, 20:53
SrebrnaSowa nie jest to nic specjalnie nowego, czym by się filozofia już nie zajmowała. Słyszałem już jakiś czas temu. Bardzo ładny pomysł na te równoległe światy, by one istniały, ale cóż z tego? Mogą być przydatne tylko przy pisaniu jakiejś sztuki (np. wykorzystano tą teorię w komiksach z DC Universe).

przez Purpurowy 02 lis 2015, 20:57
SrebrnaSowa napisał(a):Istnieje też taka możliwość że tamto Twoje istnienie , wysyssa z Ciebie motywację i siły w tym życiu...

Jak do niego dotrzeć? Muszę z nim poważnie porozmawiać.

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 21:02
Purpurowy albo przez lustro albo przez sen chyba...

Łapa , wiem że to nie jest nic nowego , ale chciałam trochę na ten temat podyskutować .
To raczej temat dla marzycieli , by sobie dumać i fantazjować co by było gdyby.... :105:
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez na_leśnik 02 lis 2015, 21:03
Na_leśnik , czyli myślisz bardzo przyziemnie co ? A czy ten świat jest wart poznania ? Może inne okażą się błogą przystanią ?

Od jakiegoś czasu staram się myśleć przyziemnie, a przynajmniej odróżniać problemy rzeczywiste od urojonych.

Myślę, że tworzeniem takich "błogich przystani" zajmuje się raczej sztuka i religia, nie nauka. Oczywiście jest to ciekawa teoria i ciekawe wnioski, jednak te domniemane światy najprawdopodobniej na zawsze pozostaną tylko spekulacją, ewentualnie erratą do obecnego stanu kosmologii.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez na_leśnik 02 lis 2015, 21:04
Purpurowy napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):Istnieje też taka możliwość że tamto Twoje istnienie , wysyssa z Ciebie motywację i siły w tym życiu...

Jak do niego dotrzeć? Muszę z nim poważnie porozmawiać.

Przez szafę spróbuj. Tylko na lwy uważaj.

przez Purpurowy 02 lis 2015, 21:07
Próbowałem przez szafę, ale ktoś wyssał ze mnie motywację i siły, więc nic z tego.

przez SrebrnaSowa 02 lis 2015, 21:09
Na_leśnik , no nie wiem , czasem taką przystań można sobie samemu stworzyć w głowie i to nie jest problemem ani urojeniem. To jak koszyk wypchany kwiecistymi wspomnieniami w którym chciałoby się czasem położyć .
Problemy były i będą , mniejsze bądź większe... wydaje mi się że takie " bujanie w obłokach " jest formą odpoczynku od rzeczywistości , nie ucieczką .

przez na_leśnik 02 lis 2015, 21:12
SrebrnaSowa, widać masz do tego zrowsze podejście niż ja zawsze miałem ;)

Swoją drogą, tak mi się temat skojarzył...

przez Łapa 02 lis 2015, 21:14
na_leśnik, Kaczmarski i Gintrowski zawsze na propsie. 8)

SrebrnaSowa no chyba, że tak. Ja wychodzę z założenia, że "żyję w najlepszym z możliwych światów" :P
ObrazekObrazekObrazekObrazek

przez Purpurowy 02 lis 2015, 21:14
A już tak na poważnie, to kiedyś właśnie oglądałem taki film dokumentalny o tych równoległych światach i tam mówili że możliwe że w którymś świecie równoległym dinozaury nie wyginęły, tylko dalej ewoluowały i tam taki dinozaur ubrany w garnitur, zasuwał z parasolem przez przejście dla pieszych.

Sortuj wg