Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez Sigrun 01 paź 2015, 22:31
take, btw nie odniosles sie do tego co napisalam komentujac po kolei wypowiedzi
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez take 01 paź 2015, 22:36
Sigrun napisał(a):take, ta pospolita depresja czasami bardziej uniemozliwa funkcjonowanie w realnym swiecie niz Twoje obawy ze ktos tam Ci cos powie w pracy... Zycie to jejebajka.

Nosz kurfa ...ktos Ci ma pracy szukac??? Chyba se jaja po raz kolejny robisz... Jestes dorosly...studiujesz...
Wez sie czlowieku nie pograzaj.

I teraz napisze bardzo serio... Nie ma zadnych podstaw zebys byl darmozjadem ktorego utrzymuje panstwo i my...ludzie pracujacy ktorzy zmahaja sie z roznymi dolegliwosciamy.
Do roboty sie wez a nie zeruj na innych

I taki post mi wygląda na bezduszny. Załatwienie sobie pracy to co innego, niż załatwienie sobie studiów... Na uczelnię nie miałem specjalnych egzaminów, wystarczyła sama matura. Jeżeli miałbym pracować, to ktoś musiałby mi tę pracę załatwić (do pewnych rzeczy, które wiele osób bez wykształcenia mogłoby wykonywać, nie nadaję się). Posyłanie mnie na rynek pracy to narażanie mnie na pozostawanie bez dochodu. Psychologowie mówili, że renta mi się należy. Ja w ogóle nie jestem normalny. Wy wyglądacie na normalnych ludzi, nie na upośledzonych świrów, którymi nie jesteście.
F21, F42.2, F84.5

przez TruchłoBoga 01 paź 2015, 22:43
Ty też nie jesteś świrem, jesteś po prostu żałosny.
TruchłoBoga

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 01 paź 2015, 22:53
nie znamy Cie więc trudno powiedzieć, masz opinie psychologów, którzy lepiej Cie znają więc naszą się nie powinieneś sugerować.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez take 01 paź 2015, 23:11
Ty też nie jesteś świrem, jesteś po prostu żałosny. To dla mnie niemiłe :( Stwierdzam, co czuję. Zamiast kogoś, kto potrzebuje pomocy, niektórzy mogą widzieć we mnie żałosnego nieroba, lenia darmozjada. Jakby was gnębiono i oskarżano, że wasze problemy są waszą winą i lekceważono by wasze problemy, to czy byłoby wam miło???
F21, F42.2, F84.5

przez wiejskifilozof 02 paź 2015, 08:57
Mnie też oskarżano,że mam rentę za łapówki.Cóż idioci są wśród nas.

przez khaleesi 02 paź 2015, 16:50
take napisał(a):W ostatnim czasie jestem "nakręcony" tematem potencjalnego otrzymania przeze mnie renty socjalnej. Nie wiem, czy mi zostanie ona przyznana. Czytałem o przypadkach, gdy osobom, które według mnie mają trudniej przez swoją niepełnosprawność niż ja, ZUS odmawiał renty i nie uznawał ich za całkowicie niezdolne do pracy. Co dopiero może czekać mnie? W tygodniu rozmawiałem z dwiema osobami, z których przynajmniej jedna była psychologiem, które uznały, że należy mi się renta socjalna.

Jakie mogą być argumenty za przyznaniem mi renty? Mógłbym wymienić na przykład:
- napisanie we wskazaniach dotyczących odpowiedniego zatrudnienia "niezdolny do pracy" (tylko to było po dwukropku) na orzeczeniu powiatowego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności
- przyznanie umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przez powiatowy zespół (na tej stronie (http://www.pajeczno.pcpr.pl/niepelnosprawni/543,stopnie_niepelnosprawnosci_i_konsekwencje_spoleczne.html) na dole jest tabela z orzeczeniami równoważnymi, według której orzeczeniu powiatowego zespołu o umiarkowanym stopniu odpowiada orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy lekarza orzecznika (czyli w ZUS))
- wypisanie przez psychiatrę zespołu Aspergera (całościowych zaburzeń rozwojowych), zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych w dokumencie dotyczącym orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
- zaznaczenie przez psychiatrę, że potrzebuję opieki w prowadzeniu gospodarstwa domowego we wniosku dotyczącym orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
- zaznaczenie przez psychiatrę, że objawy powodują niezdolność samodzielnej egzystencji we wniosku dotyczącym orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
- napisanie przez psychiatrę "rokowanie poważne" w dokumencie dotyczącym orzeczenia o stopniu niepełnosprawności
- fakt, że niepełnosprawność istniała u mnie przed 18 r. ż.

Inne moje problemy:
- poważne problemy religijne (np. skrupuły, strach przed karą za grzechy, w wieku licealnym około kilkanaście razy byłem u spowiedzi generalnej)
- wyraźne problemy ze sferą seksualną (np. brak żony, osobliwa seksualność od dzieciństwa)
- problemy środowiskowe, jak nieco "patologiczna" rodzina, mieszkanie w niewielkiej miejscowości, w związku z czym na dojazd do większego miasta trzeba poświęcić czas i pieniądze, rodzice nie zarabiają zbyt dużo, dojeżdżają do pracy w miastach i mają ze sobą troje dzieci
- powolność, ogólna niewielka wydajność funkcjonowania, zażywanie leku neuroleptycznego (paroksetyna) - czytałem, że neuroleptyki osłabiają aktywność umysłową i ruchową, co w przypadku pracy nie jest korzystne
- nie mam prawa jazdy i nie starałem się o nie (przed 18 r. ż. zacząłem brać leki), nie miałem sympatii, nie mam bliższych znajomych
- wyraźna hipotrofia asymetryczna i niska masa urodzeniowa przy porodzie, choroba matki przed urodzeniem dziecka, poważna infekcja w pierwszym roku życia, jestem niezbyt silny fizycznie i mam niezbyt dużą wytrzymałość

Boję się, że odmówią mi renty socjalnej w ZUS np. z powodu:
- studiowania (ukończenie pierwszego stopnia studiów stacjonarnych)
- dojeżdżania samemu na studia, do miasta
- braku skłonności samobójczych
- tego, że w życiu nie leżałem w szpitalu psychiatrycznym

nie należy Ci się renta. Choruje znacznie dłużej od Ciebie na bardzo cięzką odmianę nerwicy natręctw a nie mam praw do niczego więc niby czemu Tobie by mieli dać? Aha przy tragicznym stanie nie dałam rady funkcjonować z domu nie wychodziłam więc Ty możesz studiować więc nie jest u ciebie tak zle a Twoje objawy określiłabym jako lekkie plus wygodnictwo ale za to renty nie dają. Sorry możesz chodzić na uczelnie możesz i do pracy a tak na marginesie ja mam dwie prace i cięzkie natręctwa ale jakoś nie siedze na tyłku i nie czekam jak mi ktoś da.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez take 04 paź 2015, 10:47
Natręctwa nie są moim jedynym problemem czy rozpoznaniem. Uważam, że takie osoby jak ja nie nadają się na rynek pracy. Ewentualną pracę inni powinni za nie załatwiać. Nie należy zostawać ich bez godziwego przychodu. Jak ktoś myśl, że ktoś taki jak ja powinien albo znaleźć sobie pracę, albo zostać bez godziwego przychodu (aby nie mieć renty), to jest to bezduszność wobec niepełnosprawnych psychicznie. Nawet i samo znalezienie pracy to nie to samo co pracowanie. Do wielu rzeczy się nie nadaję (np. do bycia strażakiem, pracy na wysokościach czy w tunelach). Niektórzy sądzą, że jestem schizofrenikiem. Mam diagnozę całościowego zaburzenia rozwoju.
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 04 paź 2015, 11:10
take, za bardzo się nad sobą cackasz. Przypomne i powtórzę choruje znacznie bardziej od Ciebie(lekarze mój przypadek określali jako krytyczny, byłam hospitalizowana) a radzę sobie bo nie mam innego wyjścia manna z nieba mi nie zleci. Sama sobie robote znalazłam tylko trzeba się ogarnąć i przestać się nad sobą użalać. Nie jesteś uposledzony bez reki czy bez nogi byś miał problem ze znalezieniem roboty. Na psychotropach jestem od ponad 10 lat i Twoja postawa roszczeniowa mierzi mnie nieco. take Ty byś chciał by inni ci dali pieniadze inni załatwili za ciebie cos. Obudz się to nie komuna czy się stoi czy się lezy 2000 się należy tylko demokracja sam musisz zadbać o siebie. Brutalne ale musisz to pojąć i zaakceptować bo nikt osoby która uważa, że jej się coś nalezy nie będzie za nic utrzymywać. Uczysz się więc i do roboty się nadajesz i przestań pisać, że nie jesteś dostatecznie sprawny fizycznie bo nikt nie każe Ci pracowac w kamieniołomach.
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez khaleesi 04 paź 2015, 11:27
take napisał(a):
Sigrun napisał(a):take, ta pospolita depresja czasami bardziej uniemozliwa funkcjonowanie w realnym swiecie niz Twoje obawy ze ktos tam Ci cos powie w pracy... Zycie to jejebajka.

Nosz kurfa ...ktos Ci ma pracy szukac??? Chyba se jaja po raz kolejny robisz... Jestes dorosly...studiujesz...
Wez sie czlowieku nie pograzaj.

I teraz napisze bardzo serio... Nie ma zadnych podstaw zebys byl darmozjadem ktorego utrzymuje panstwo i my...ludzie pracujacy ktorzy zmahaja sie z roznymi dolegliwosciamy.
Do roboty sie wez a nie zeruj na innych

I taki post mi wygląda na bezduszny. Załatwienie sobie pracy to co innego, niż załatwienie sobie studiów... Na uczelnię nie miałem specjalnych egzaminów, wystarczyła sama matura. Jeżeli miałbym pracować, to ktoś musiałby mi tę pracę załatwić (do pewnych rzeczy, które wiele osób bez wykształcenia mogłoby wykonywać, nie nadaję się). Posyłanie mnie na rynek pracy to narażanie mnie na pozostawanie bez dochodu. Psychologowie mówili, że renta mi się należy. Ja w ogóle nie jestem normalny. Wy wyglądacie na normalnych ludzi, nie na upośledzonych świrów, którymi nie jesteście.

To nie jest bezduszność tylko realizm. A Ty take bujasz w obłokach. Nikt Ci nie da renty bo ty uważasz, ze Ci się ona nalezy. :roll:
Mistrz Avatara

przez take 04 paź 2015, 11:34
Ale ty chyba nie masz czegoś związanego z autyzmem i schizofrenią. Z innymi osobami, które sądzą, że nie należy mi się renta, raczej jest podobnie. Młoda osoba z całościowym zaburzeniem rozwoju (F84) i chorobą psychiczną (F2x) to ktoś inny niż "zwykły" młody człowiek (bez całościowego zaburzenia rozwoju) hospitalizowany z powodu natręctw czy jakieś nerwicy i (lub) depresji. Na dodatek rodzina naprawdę źle podchodziła i podchodzi do moich problemów. Ukrywam przed nimi to, że chodzę do psychologa w ostatnim czasie, o złożeniu wniosku o niepełnosprawność też nie informowałem.

Osoba będąca psychologiem, z którą rozmawiałem na kilku wizytach w ostatnich miesiącach, mówiła, że jestem inny, chory, nie nadaję się do małżeństwa i nawet że komisja na rentę powinna być formalnością w moim przypadku(!). Od dzieciństwa byłem nienormalnym i "ofiarą", nawet po moim urodzeniu ktoś miał powiedzieć mamie, że będzie miała syna, ale pociechy z niego mieć nie będzie (poważna hipotrofia przy urodzeniu, kilka tygodni w szpitalu po urodzeniu - w przypadku mojego rodzeństwa tak nie było). Mam "ukrytą" niepełnosprawność. Nie jestem po prostu osobą z problemami emocjonalnymi, jak nerwica czy depresja. Mam inny sposób funkcjonowania. Na orzeczeniu o niepełnosprawności nie napisali we wskazaniach dotyczących odpowiedniego zatrudnienia, że jestem zdolny do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej, tylko po prostu "niezdolny do pracy". To, że nigdy nie leżałem w szpitalu psychiatrycznym i kończę studia, sprawia mylne wrażenie na temat stanu zdrowia psychicznego. A wy "dajecie się na to nabrać". Takiej osobie jak ja nie można mówić "ogarnij się", "nie użalaj się nad sobą", "idź szukaj sobie pracy", tylko trzeba jej pomóc, między innymi w takich kwestiach jak poszukiwanie pracy (jeżeli w ogóle taka osoba jest zdolna do pracy (albo raczej do podjęcia obowiązków zawodowych)). Nie jestem (jedynie) zaburzony, tylko chory. Wysyłanie mnie na rynek pracy to wyraźne narażanie niepełnosprawnego na brak godnych warunków życia. Niepełnosprawność osób takich jak ja wiąże się m.in. właśnie z radzeniem sobie w sytuacjach społecznych (jak znajdowanie i utrzymywanie pracy, współpraca z innymi osobami).
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 04 paź 2015, 11:36
take, a Ty wiesz, że osoby ze schizofrenią czy zespołem Downa pracują? Nawet podobno jako pracownicy są chętnie przyjmowani bo pracodawcy mają dofinansowanie z PEFRONu bo ich przyjęli? skoro tak bardzo chorujesz nie winneś mieć problemu z przyznaniem renty to po kij ten temat skoro taki pewny jesteś ?
Mistrz Avatara

przez take 04 paź 2015, 11:42
A dostają chociaż płacę minimalną na miesiąc? Jeśli nie, to skandaliczna jest taka praca (wyzysk osób z poważnymi problemami zdrowotnymi). Mógłbym iść do pracy, żeby nie mieć wątpliwości moralnych i zarabiać więcej, niż na rencie. Ale z samym załatwieniem pracy w przypadku osoby nie tylko zaburzonej, ale chorej i upośledzonej psychicznie jest problem. Normalnych ludzi samo zachowanie takiej osoby chyba łatwo może "odstraszyć", "normalny" może pomyśleć, że taka osoba w pracy może być powodem do wstydu. Z wydajnością funkcjonowania ogólnie też mam problem (samo branie leku neuroleptycznego obniża aktywność umysłową i ruchową, co negatywnie wpływa na potencjał pracownika (większa senność, nasilenie powolności)). Nie chcę znowu być ofiarą prześladowań ze strony "normalnych" ludzi, tym razem np. w pracy.
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 04 paź 2015, 11:44
A co Ty masz zwiazanego ze schizofrenią i autyzmem?Podaj F ? Kończysz studia czyli rozumiem tam jesteś zdolny chodzić a do pracy już nie tylko inni ci powinni płacić ? :lol: Po Twoich postach ja nie widze człowieka chorującego ta obrzydliwa kalkulacja czy opłaca ci się siedzieć w domu czy będziesz miał płacone wiecej niz na rencie. :shock: Sorry ale osoba naprawde chora nie ma takich rozkmin.
Ostatnio edytowano 04 paź 2015, 11:51 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

Sortuj wg