Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez elo 01 paź 2015, 17:05
kurde ego jezeli nie jestes w stanie sie edukowac to faktycznie powinni z ciebie zrobic rencistke z palcem w dupie
(serio)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez ego 01 paź 2015, 17:23
elo, tak, tylko ja nie mam nic co by potwierdzało u mnie zaistnienie niepełnosprawności przed 18 rokiem życia, tym bardziej, że ja do 18 się uczyłam a ogólniak skończyłam z wyróżnieniem i to pomimo występowania większości tych odchyłów, które mam i teraz. Tylko potem na studiach, wymiękłam( a może wyszło, ile jestem faktycznie warta :mrgreen: ) i stwierdziłam, że /cenzura/ to wszystko, skoro tak ma być już zawsze. :silence:
ego

przez elo 01 paź 2015, 17:31
oh ten wymog o zaistnieniu niepelnosprawnosci przed osiemnastka mi umknal a nie myslalas zeby tera zrobic se grupe? {poniekad sa z tego jakies korzysci}
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 01 paź 2015, 17:47
elo, myśleć to i myślałam, ale znam już siebie na tyle dobrze, że wiem, że nic z tym nie zrobię. ;)

poniekad sa z tego jakies korzysci
Dla mnie jedyną , wartą rozpatrzenia, korzyścią byłoby gdyby faktycznie mi ta kasa spadała, ale to chyba nie jest możliwe...
ego

przez Sigrun 01 paź 2015, 18:17
take napisał(a):Nie nadaję się na rynek pracy. Taki komentarz co powyżej nie jest zbyt miły. Nie chcę robić z siebie popychla.

Oj...tylko sie nie poplacz.
I jeszcze raz napisze... Skoro jestes w stanie studiowac to pracowac tez. Robisz z siebie na sile niezdare niezdolnego do pracy bo jakny nie bylo lepiej siedziec w domciu i trzepac kase od panstwa.

Biedactwo
...nie mialbys czasu na terapie. Kurfa przestan chrzanić bo znam ludzi ktorzy maja 3crazy w tyg terapue, pracuja i jeszcze do tego prowadza dom i wychowuja dzieci.
Pierdzielisz jskby Ci zabki szly.
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez ego 01 paź 2015, 19:21
No i wyszło, że ja jestem chorsza od take. Tylko nie wiem czy się śmiać, czy płakać. :lol:
ego

przez lucy1979 01 paź 2015, 19:59
take napisał(a):Ja, z tego, co czytałem, nie mam prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Nie mam stażu pracy, nie mam prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy (przy tej rencie niezdolność częściowa wystarczy...).

Z tego, co czytałem, to mam prawo do zasiłku pielęgnacyjnego, bo niepełnosprawność w stopniu umiarkowanym istnieje od 17 r. ż. (a więc powstała przed 21 r. ż.). Tylko że zasiłek ten wypłaca lokalny ośrodek pomocy społecznej. W moim przypadku mama raczej bardzo nie chciałaby, aby w tym lokalnym ośrodku dowiedzieli się o moich dolegliwościach, ale w ten sposób mama pozbawia mnie tych kilkuset zł zasiłku na najbliższe kilka miesięcy, kiedy chcę skończyć studia magisterskie. Jakbym studiował jeszcze 6 miesięcy, to przez 6 miesięcy pobrałbym 918 zł (a za 24 miesiące 3672 zł). Mam jeszcze 1000 zł uzbieranych wcześniej (nie z zasiłku, ale np. ze stypendium socjalnego, od babci, może za owoce uzbierane też). Co zrobić w takiej sytuacji? Nawet i te pieniądze z zasiłku pielęgnacyjnego by mi się przydały... Skoro należy mi się zasiłek pielęgnacyjny na niemal najbliższe 2 lata, to dlaczego nie wykorzystać tej szansy?

taki niby oderwany od rzeczywistosci a na te pieniadze pazerny....
moj ojciec byl taki sam
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez ego 01 paź 2015, 20:26
Moim zdaniem, ktoś koniecznie powinien pokazać psychologowi opiniującemu take, jego posty na forum, tak żeby miał pełniejszy ogląd jego osoby... ;)
ego

przez Sigrun 01 paź 2015, 20:27
lucy1979, :great:

przez take 01 paź 2015, 21:54
Nie sądzę, aby osoby, które tak sprzeciwiają się temu, abym otrzymał rentę, miały podobne zaburzenia do mojego. Nie sądzę, aby były "upośladami" i sprawiały wrażenie "debili" czy były osobami, które od początku chodzenia do szkoły były mobbingowane (dokuczali im inni uczniowie). W szkole wielu uczniów bardzo źle mnie traktowało. Nie chcę, aby coś takiego się powtórzyło (np. w pracy). Myślę, że ci, co są przeciwko otrzymaniu przeze mnie renty, to normalne osoby z pewnymi problemami psychologicznymi czy takimi zaburzeniami psychicznymi, które nie robią z kogoś upośledzonego świra, mające pospolitą depresję czy nerwicę. Ja to nawet przy osobie z ZA mogę wyglądać na "świra" (innych osób z tą diagnozą nie chcę nazywać "świrami").
F21, F42.2, F84.5

przez take 01 paź 2015, 22:12
Jeszcze bardziej niż do samej pracy nie nadaję się do szukania pracy, do rywalizacji na jej rynku. Tu widzę jeszcze gorsze prognozy niż ze samą zdolnością do pracy. Takim osobom pracę powinni załatwiać specjaliści czy terapeuci. Nie można zostawiać ich samemu sobie czy z rodziną, która może jeszcze bardziej pogarszać stan chorego. Wysyłanie takiej osoby jak ja na rynek pracy jawi mi się jako po prostu bezduszność.
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 01 paź 2015, 22:21
take, ta pospolita depresja czasami bardziej uniemozliwa funkcjonowanie w realnym swiecie niz Twoje obawy ze ktos tam Ci cos powie w pracy... Zycie to jejebajka.

Nosz kurfa ...ktos Ci ma pracy szukac??? Chyba se jaja po raz kolejny robisz... Jestes dorosly...studiujesz...
Wez sie czlowieku nie pograzaj.

I teraz napisze bardzo serio... Nie ma zadnych podstaw zebys byl darmozjadem ktorego utrzymuje panstwo i my...ludzie pracujacy ktorzy zmahaja sie z roznymi dolegliwosciamy.
Do roboty sie wez a nie zeruj na innych

przez Sigrun 01 paź 2015, 22:23
take napisał(a):, . Wysyłanie takiej osoby jak ja na rynek pracy jawi mi się jako po prostu bezduszność.

CzybTy czytasz to co piszesz????
Wiesz co to znaczy bezdusznosc???

przez TruchłoBoga 01 paź 2015, 22:24
Łał, inni ci dokuczali, to takie straszne. Jesteś wyjątkowy i zasługujesz na rentę, tak uważa moja mentalność.
TruchłoBoga

Sortuj wg