Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez elo 06 paź 2015, 19:35
on to chyba robi specjalnie by udowodnic jak jest zaburzony/niekumaty
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez khaleesi 06 paź 2015, 19:39
elo, też tak pomyślałam a na to renty nie dają :D Sam fakt,że ma studia nie czyni go głupkiem jakiego próbuje z siebie zrobić. Człowiek głupi nie utrzymałby się na studiach tak długo.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Hans 06 paź 2015, 19:41
Według mnie ten temat powinien zostać dawno zamknięty i wyrzucony do kosza, bo poza męczeniem buły nie dzieje się tu nic, a od męczenia buły rentka się nie pojawi. No ale co kto lubi.
Feed your head
Feed your head

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elo 06 paź 2015, 19:42
hans +1 zamknac to to
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez khaleesi 06 paź 2015, 19:42
Hans, nie no musimy się dowiedzieć co postanowiła komisja temat musi trwać :lol:
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Mistrz Avatara

przez take 06 paź 2015, 19:44
Nie podoba mi się, jak mnie traktujecie. Powiedziałbym, że mną pomiatacie. Ja jestem autystyczny, a wy nieautystyczni. I chory psychicznie też jestem. To, że radzę sobie na studiach (a teraz łatwo mi nie jest) nie zmienia tego.
F21, F42.2, F84.5

przez khaleesi 06 paź 2015, 19:45
take napisał(a):Nie podoba mi się, jak mnie traktujecie. Powiedziałbym, że mną pomiatacie. Ja jestem autystyczny, a wy nieautystyczni. I chory psychicznie też jestem. To, że radzę sobie na studiach (a teraz łatwo mi nie jest) nie zmienia tego.

na początku przeczytałam akustyczny/nieakustyczni :lol:
nie jesteś chory psychiczne jedynie zaburzony jak już :mrgreen:
Mistrz Avatara

przez TruchłoBoga 06 paź 2015, 19:46
Take, znasz Luxtorpeda - Autystyczny? "A z nami leci Ziemia, jak wystrzelona z procyyy.. !"
TruchłoBoga

przez take 06 paź 2015, 19:52
Nie jestem tylko zaburzony, ale i chory psychicznie. Wasze zaburzenia czy nawet choroby bledną przy moim ogólnym dziwactwie (a moje względne "wysokofunkcjonowanie" właśnie potęguje nietypowość mojego przypadku) - tego dziwactwa nie da się po prostu ująć w "efki", to całokształt tego, co się ze mną dzieje i czego doświadczam. Nieważne, czy macie renty, prace, studia, czy nie. Dla mnie jesteście inni niż ja, zwyklejsi. Co najwyżej czasem zdarzy się jakiś schizofrenik, ale nie świrnięty upoślad, który jest jak pochyłe drzewo, na które wszystkie kozy skaczą. Widać to po waszej reakcji. Nawet, jak nie dostanę renty, to i tak będę świrniętym upośladem, któremu można co najwyżej współczuć, a nie go maltretować. Trzeba być porządnym upośladem, żeby kogoś tak poniżano na forum dla osób z problemami psychiatrycznymi jak mnie.
F21, F42.2, F84.5

przez acherontia-styx 06 paź 2015, 20:04
take napisał(a):tego dziwactwa nie da się po prostu ująć w "efki",

Teraz jeszcze odpowiedniej klasyfikacji chorób dla Ciebie nie stworzyli :roll: biedactwo :roll:

Pls, skończmy ten cały wątek, bo to już się robi nudne :roll: Kolega i tak będzie najbardziej biedny i pokrzywdzony przez los/życie/karme/użytkowników forum :roll:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez take 06 paź 2015, 20:11
Nie wymagam, żeby dali mi rentę. Wy naprawdę tacy zaburzeni psychicznie nie jesteście, skoro mogliście jakiegoś słabiaka tak jakby "zahejtować" czy coś w tym stylu. Napisałem nieco o sobie. A na to, że kiedykolwiek do końca życia nie będę nienormalny, nie zanosi się do końca życia. Nawet, jak będę mieć pracę, może i (względnie) dobrze płatną, to na nawet możliwość zawarcia małżeństwa się zanosi, a to dla mnie jest dość duży krzyż. Mój zestaw cech i doświadczeń do pospolitych nie należy, delikatnie mówiąc. Nie jest tak łatwo być strasznym dziwakiem mającym inny sposób funkcjonowania niż zwykły człowiek.

Wiele postów było naprawdę niemiłych. Niby osoby z podobnymi (bo psychiatrycznymi) problemami, a tak traktują słabszego. Agresja, wulgarność itp. Ludzie, których spotykałem, dla mojej mentalności jawią się raczej jako bestie, nie jakieś szlachetne istoty. Zamiast pomóc, wesprzeć na duchu, w miły sposób zmotywować do pracy, to pojawiało się żałosne miotanie "jadem".
Ostatnio edytowano 06 paź 2015, 20:15 przez take, łącznie edytowano 1 raz
F21, F42.2, F84.5

przez Purpurowy 06 paź 2015, 20:15
Powiem krótko: masz szansę dostać rentę socjalną.

przez carlosbueno 06 paź 2015, 20:19
take, nie przejmuj się tymi atakami, pamiętam że mnie atakowano za to że nie pracuję a żadnej renty państwa nie otrzymywałem i się nie starałem o to. Ale wytykano mi że żyje na koszt rodziców, nie wiem czemu bolało to tak innych przecież oni na tym nie tracili.
Niby to forum psychologiczne, dominują tu ludzie z problemami a wiele osób nie przepuści tu tego żeby kogoś zaatakować i dowartościować się jego kosztem. Mi szczerze mówiąc zwisa czy dostaniesz czy nie ta rentę i czy się ci należy czy nie, bardziej mnie interesuje aby nie przyjęto do nas tych tzw uchodźców.
Największy Forumowy Maruda

przez take 06 paź 2015, 20:27
Jak nie dostanę renty, to dobrze, bo nie będę mieć wyrzutów sumienia, nie będę "zabierał" pieniędzy ze społeczeństwa.

Jak dostanę rentę, to dobrze, bo ja i rodzina będziemy mieć dość pokaźny (jak na nasze warunki) grosz. Ci, co tak krytykują pomysł przyznania mi renty, nie mają raczej zbyt dobrego wglądu w moją sprawę... Z renty jako kilkuset zł na miesiąc mogę zrezygnować, ale przywileje związane z byciem rencistą takiemu żałosnemu gamoniowi jak ja by się przydały.

Osoba mająca umiarkowany stopień niepełnosprawności za schorzenie specjalne nie raczej nie wygląda zbyt atrakcyjnie jako potencjalny pracownik. Ci ze znacznym nie muszą pracować, więc mają renty czy świadczenia pielęgnacyjne (520 zł), mają też duże ulgi ze względu na znaczny stopień niepełnosprawności.

A tacy jak ja, nie tak "tragiczni", którzy nie potrzebują tak dużych ulg i świadczeń, też powinni mieć łatwiej w życiu i nie wolno ich traktować jak pierwszego lepszego pracownika. Jeżeli schorzenie pozwala, to można im nie wypłacać rent, ale jeśli chodzi o rynek pracy, to osoba z II grupą i schorzeniem specjalnym jest najsłabszym graczem, jaki może pojawić się na rynku pracy (tych ze znacznym stopniem nie bierze się do pracy, choć zakazem pracy się ich nie obejmuje, ale jednak to znaczny stopień i wyraźne świadczenia wtedy powinny być obowiązkowo i nie ma co narzekać na osobę dotkniętą znacznym inwalidztwem, że nie pracuje).

A wizyta na komisji to też dla mnie jakieś wydarzenie. Jakieś spotkanie z "psychocosiami", a takich mi tak bardzo brakuje.
F21, F42.2, F84.5

Sortuj wg