Czy powinienem otrzymać rentę socjalną?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Tak
5
33%

Nie
10
67%

Liczba głosów : 15

przez acherontia-styx 05 paź 2015, 22:44
take napisał(a):Ludzie nie powinni sobie pozwalać na to, aby pracować tylko po to, aby mieć za co przeżyć od pierwszego do pierwszego. "Pozwolili sobie" na patologię i teraz robią sobie z nich "nędzne woły". Ja nigdy nie pracowałem po to, aby mieć za co żyć (na studiach "zarabiałem" ok. 200 zł stypendium socjalnego na miesiąc, bo w mojej pięcioosobowej rodzinie dochód na osobę był dość niski). Mnie taka praca nie satysfakcjonuje. Musi być głębszy sens, inaczej to wyzysk, a nie zdrowa praca.

Człowieku bez żadnego doświadczenia chciałbyś dostać nie wiadomo jakie kokosy i to za jakąś lajtową i niewymagającą pracę?! :shock: Nie mówię, że jestem za pracą za 5 zł/h (chociaż sama za tyle pracowałam w kinie na studiach), ale u mnie w regionie 8zł/h na rękę to jest norma, jeśli nie jest to praca fizyczna.
Wygodny się znalazł. Pracować się nie chce, bo mu się zarobki nie podobają to pożyje na koszt państwa i nas podatników :roll:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

przez Sigrun 05 paź 2015, 22:44
take, i jyz wszystko jasne... Ty nie chcesz pracowac bo zarabialbys byc moze nie tyle ile bys chcial...sorry ale dyrektorem zarabiajacym 10tys od razu sie nie zostaje
Lieb's oder lass es, alles dazwischendrin gibt's nicht

przez Davin 05 paź 2015, 22:44
take napisał(a):Sam czas spędzony w pracy to jest jakieś poświęcenie. Za samo to, że ktoś pracuje, a nie obija się przed komputerem z dostępem do Internetu, powinno być godziwe wynagrodzenie. "Śmieciowe" wynagrodzenia powinny zniknąć. Minimalna płaca godzinowa powinna dotyczyć wszystkich rodzajów pracy. To 12 zł, jeśli nie więcej, za godzinę pracy, powinno przejść i obowiązywać. Polacy może na za dużo sobie pozwolili, zgadzając się na stawki typu piątal na godzinę. Wyzysk to "choroba" systemu.

Ty się kuźwa zdecyduj z tym czy piszesz brutto czy netto.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sigrun 05 paź 2015, 22:45
acherontia-styx napisał(a):
take napisał(a):Ludzie nie powinni sobie pozwalać na to, aby pracować tylko po to, aby mieć za co przeżyć od pierwszego do pierwszego. "Pozwolili sobie" na patologię i teraz robią sobie z nich "nędzne woły". Ja nigdy nie pracowałem po to, aby mieć za co żyć (na studiach "zarabiałem" ok. 200 zł stypendium socjalnego na miesiąc, bo w mojej pięcioosobowej rodzinie dochód na osobę był dość niski). Mnie taka praca nie satysfakcjonuje. Musi być głębszy sens, inaczej to wyzysk, a nie zdrowa praca.

Człowieku bez żadnego doświadczenia chciałbyś dostać nie wiadomo jakie kokosy i to za jakąś lajtową i niewymagającą pracę?! :shock: Nie mówię, że jestem za pracą za 5 zł/h (chociaż sama za tyle pracowałam w kinie na studiach), ale u mnie w regionie 8zł/h na rękę to jest norma, jeśli nie jest to praca fizyczna.
Wygodny się znalazł. Pracować się nie chce, bo mu się zarobki nie podobają to pożyje na koszt państwa i nas podatników :roll:

Kochana no zyc nie umierac;) nie dadza mi 5 kola na miesiac to pojde na rente

przez carlosbueno 05 paź 2015, 22:46
Sigrun napisał(a):carlosbueno, to sluchaj dalej bajek opowiadanych przez znajomych...emerytura po 15vlatach to 40 % pensji... Wiec musialby zarabiac prawie 4 koła... Ni uj nie wierze
zarabia 3 z hakiem a mówił mi że emerytury tylko 1,5 tysiaka dostanie czyli więcej niż mój ojciec miał po 40 latach pracy a on wcale na jakiś bardzo niskich stanowiskach nie pracował.
Największy Forumowy Maruda

przez Argish 05 paź 2015, 22:48
Nie ma to jak pisać o czymś o czym nie ma się pojęcia :roll:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Sigrun 05 paź 2015, 22:49
carlosbueno napisał(a):
Sigrun napisał(a):carlosbueno, to sluchaj dalej bajek opowiadanych przez znajomych...emerytura po 15vlatach to 40 % pensji... Wiec musialby zarabiac prawie 4 koła... Ni uj nie wierze
zarabia 3 z hakiem a mówił mi że emerytury tylko 1,5 tysiaka dostanie czyli więcej niż mój ojciec miał po 40 latach pracy a on wcale na jakiś bardzo niskich stanowiskach nie pracował.

Jak mowie...40 % od kwoty brutto to nie sa kokisy po 15 latach. I jakby nie bylo jestem za tym aby dalej mieli po 15 latach emeryture... Bo praca w policji czy w wojsku to niejebajka.

przez take 05 paź 2015, 22:49
Nie muszę mieć 5 czy 10 tys. za miesiąc... O samochodzie czy wczasach nie myślę. 8 zł za godzinę (i to brutto) to też za mało, powinno być zapewnione o kilka zł więcej. Nie dziwię się, że określacie mnie za wygodnego. Bo 8 zł za godzinę nie wygląda interesująco. Renta socjalna jest bardziej atrakcyjną propozycją zdobywania dochodu dla mojej mentalności niż kilka zł za godzinę (i to pewnie brutto) albo i mniej. Właśnie dlatego trzeba wprowadzić porządną minimalną stawkę godzinową, aby każdy, kto poświęca czas na pracę, miał porządne wynagrodzenie. Godziwe wynagrodzenie "biednych, szarych ludzi" ma być priorytetem. Praca ma służyć obywatelowi, a przy niskich stawkach jest raczej na odwrót...
Ostatnio edytowano 05 paź 2015, 22:52 przez take, łącznie edytowano 1 raz
F21, F42.2, F84.5

przez Sigrun 05 paź 2015, 22:49
Argish napisał(a):Nie ma to jak pisać o czymś o czym nie ma się pojęcia :roll:

O pracy nie ma pojecia ale najwiecej ma do gadania

przez Argish 05 paź 2015, 22:51
take, człowieku jak byś nie miał wyjścia to pracował byś też i za 4zł netto, ale jak się siedzi na czyimś utrzymaniu to się wydziwia i szuka kokosów. Większość ludzi w tym kraju pracuje za stawki rzędu 10-12zł brutto/h, ale ty byś chciał cuda.
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Argish 05 paź 2015, 22:52
Sigrun, jeszcze go głód i rachunki nie przycisnęły to wymyśla i szuka luksusów
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Sigrun 05 paź 2015, 22:52
Argish napisał(a):take, człowieku jak byś nie miał wyjścia to pracował byś też i za 4zł netto, ale jak się siedzi na czyimś utrzymaniu to się wydziwia i szuka kokosów. Większość ludzi w tym kraju pracuje za stawki rzędu 10-12zł brutto/h, ale ty byś chciał cuda.
no przeciez jemu sie nalezy :mrgreen:

przez Davin 05 paź 2015, 22:53
Argish napisał(a):take, człowieku jak byś nie miał wyjścia to pracował byś też i za 4zł netto, ale jak się siedzi na czyimś utrzymaniu to się wydziwia i szuka kokosów.

Bo jakby pozapierdalał to by nie myślał o takich rzeczach. Cieszyłby się z 4zł.

przez Argish 05 paź 2015, 22:54
Sigrun, a jasne, że tak "dajmy" mu z 3 tys renty z naszych podatków i niech żyje chłopaczyna i dalej z nudów napier.dala multum postów
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Sortuj wg