[SPOILERY] Star Wars: The Force Awakens

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Masturbow 19 gru 2015, 02:34
ej a tak szczerze to o co chodzi w tym filmie i do kogo to jest adresowane? bo niby takie kultowe i wypadałoby w końcu zobaczyć ale jakoś nigdy nie zachęcały mnie widywane na fotosach hełmy i owłosione stwory. tylko poważne odpowiedzi.
Masturbow

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 02:45
Odpukaj w niemalowane, spluń trzy razy przez lewe ramię, połóż rękę na członku(opcjonalnie może być kot) i odmów trzy razy formułkę- "Przysięgam na prochy Vadera i ekskrementy Boby Fetta, że to nie trolling, ani prowo. Pytam serio, gdyż zbłądziłam/em", po czym napisz w poście "ben rei lubi kozy". Wtedy dostaniesz poważną odpowiedź. Poważnie. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez elo 19 gru 2015, 02:47
ej ja tez chce odp!!!

ben rei lubi kozy :P
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Masturbow 19 gru 2015, 03:11
Ty było coś z tym faktycznie, że to towarzyski blamage się ujawnić jakoby nie widziało się Gwiezdnej Pierdy. nigdy jakoś nie randkowałam z chłopcem z gatunku tych od gwiezdnych wojen i innych wiedźminów, to i po co miałam to patrzeć? czemu ludzie się tym tak jarają, no we mi powiedz sensownie, bo to serio fenomen i zastanawia mnie czemu. ben rei lubi w kozę.
Masturbow

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 03:35
No więc- Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy, to także seriale, książki, komiksy, gry komputerowe, zabawki, filozofia życiowa, a nawet religia. To fenomen, dziedzictwo, jedno ze szczytowych osiągnięć popkultury, subkultura sama w sobie.

Jest sobie pewne uniwersum. Tak jak np. Hobbit, Władca Pierścieni i Silmarillion rozgrywają się w uniwersum zwanym legendarium Tolkiena, które obejmuje Śródziemię (Ardę). My mówimy o uniwersum Gwiezdnych Wojen. W tym uniwersum większość wydarzeń rozgrywa się w pewnej galaktyce (tak jak my sobie mieszkamy w galaktyce Drogi Mlecznej). W tym uniwersum płynie czas- tak jak my na Ziemi podajemy daty p.n.e lub n.e. przyjmując narodziny Jezusa Chrystusa za 0 rok n.e., tak w tamtym uniwersum daty podaje się względem bitwy o Yavin (taka planeta), która rozegrała się między Rebelią, a Imperium Galaktycznym w 0 roku. To co działo się wcześniej oznacza się X BBY- ilość lat przed bitwą o Yavin(Before Battle of Yavin), a to co wydarzyło się później- X ABY- ilość lat po bitwie o Yavin (After Battle of Yavin). W tej galaktyce są różne planety- tak jak my mamy Ziemię, Marsa, Wenus itp., tam są takie planety jak Coruscant, Yavin, Naboo, Hoth itp. Mapka galaktyki (może być nieco nieaktualna po VII epizodzie)- https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... map_p1.jpg

Na tych planetach istnieją różne cywilizacje, mniej lub bardziej zaawansowane technicznie, istnieją różne rasy, gatunki, zamieszkują je różne istoty, stworzenia- tak jak Ziemię zamieszkują ludzie, mamy cywilizację, jest tu ziemska fauna i flora, i nikogo to nie dziwi. Tam oprócz ludzi mieszkają różne inne humanoidalne(albo i nie), inteligentne(albo i nie) rasy. Ogólnie zaawansowanie techniczne przewyższa nasze. Możliwe są podróże międzyplanetarne, nadprzestrzenne, z prędkością większą niż prędkość światła. Możliwy transport ludzi i innych istot, towarów, interakcje pomiędzy różnymi rasami, synkretyzm (m.in. kulturowy), handel, polityka, akcje militarne itp. Są różne układy planetarne, działają tam różne organizacje, formacje, stowarzyszenia, funkcjonuje przemyt, przestępczość, są przeróżne układy, intrygi polityczne. Każdy orze jak może. Jest sobie Republika- czyli, cytując "olbrzymi, międzyplanetarny organizm państwowy o ustroju demokratycznym, którym zarządza Senat wraz z Najwyższym Kanclerzem. Republika działa na zasadzie zbliżonej do Federacji –planety członkowskie posiadają odrębne rządy planetarne, które mogą przyjąć różne formy - może to być np. demokracja, monarchia, federacja itp. Senat Galaktyczny i senatorowie-
Senatorowie to reprezentanci konkretnych systemów gwiezdnych lub sektorów (w przypadku większej ilości mało znaczących planet) i wybierany jest w wyniku demokratycznych wyborów, lub też jest wyznaczany przez dominujący rząd planetarny. Każdy senator reprezentuje więc swój system lub sektor i broni jego interesów". Noo, czyli w zasadzie jak u nas na Ziemi, tyle że na skalę galaktyczną.

W tym wszechświecie istnieje coś takiego jak Moc. A czymże jest ta Moc? "To mistyczne pole energii, które przenika czas, przestrzeń i wszystkie żywe istoty. Istnieje od zawsze i spaja całą galaktykę, sprawiając, że życie istnieje, wzrasta i umiera. Niektóre istoty są w stanie wykorzystywać ją do wpływania na rzeczywistość i uzyskiwania rozmaitych "nadprzyrodzonych" efektów. Dla niektórych Moc stanowi boską siłę, stając się tym samym podstawą do uformowania się religii, inni z kolei tworzą w oparciu o nią rozmaite filozofie. Na przestrzeni tysiącleci wyodrębniono dwa główne aspekty Mocy: Jasną i Ciemną Stronę. W różnych okresach różnie były one rozumiane i definiowane, ale zazwyczaj kojarzone z dobrem i pokojem (jasna strona Mocy) oraz złem i chaosem (ciemna strona Mocy)."

Czyli przekładając to na nasze realia można powiedzieć, że w tym uniwersum religią jest deizm/panteizm, a Moc pełni rolę pewnego rodzaju "Boga bezosobowego".

Użytkownicy Mocy to temat rzeka, bo było ich sporo, mieli różne filozofie, używali Mocy do różnych celów, zakładali różne formacje o odmiennych celach statutowych. Wybijają się jednak dwie- Zakon Jedi/ Rycerze Jedi, którzy wykorzystują/wykorzystywali Moc do "dobrych" celów- wprowadzenia ładu, pokoju, sprawiedliwości społecznej, pomagania innym czyli korzystali z "jasnej strony mocy" oraz Sithowie- filozoficzni potomkowie pewnej rasy, wyznający pewną ideologię, wykorzystujący moc do nikczemnych, egoistycznych celów, siejąc "zło i zniszczenie" korzystając z "ciemnej strony mocy".

W klasycznej trylogii ukazana jest walka złowrogiego Imperium Galaktycznego z Rebeliantami. Po prostu wkleję opis "Nowej Nadziei" (1-sza część w ogóle i 1-sza część klasycznej trylogii, 4-ta cz. chronologicznie)-
"Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium - tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora - Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia - wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy - Luke'a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy - mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO."

W trylogii prequleowej jest ukazane to co działo się wcześniej- jak doszło do utworzenia Imperium Galaktycznego, jak zakończyło ono demokratyczne rządy w Republice wprowadzając totalitaryzm, jak doszło do zniszczenia Zakonu Jedi przez Sithów, w jaki sposób Darth Vader stał się tym, kim się stał.

Najnowsza trylogia sequelowa rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z ostatniej części klasycznej trylogii- Rebelia odniosła sukces, doszło do zniszczenia Imperium, ale z jego niedobitek wykształciła się nowa bojówka- Najwyższy Porządek, który sieje terror i spustoszenie w galaktyce, a walczy z nim Ruch Oporu.

Ale "wojny" to tylko jeden z poruszanych aspektów, nie chcę użyć określenia- tło. Tak naprawdę chodzi o całe uniwersum, postacie, ich złożoność, nietuzinkowość, skomplikowane relacje pomiędzy nimi, ukazane podstawowe, uniwersalne wartości, wolność, ukazanie do czego prowadzą rządy autorytarne, dobro i zło, całą "mitologię", ale także wspaniałe światy, przygodę, dreszczyk emocji, odkrywanie nowych rzeczy, humor, przeróżne "smaczki". To nasze codziennie życie na Ziemi w skali makro- galaktycznej. Albo się to czuje albo nie czuje.

i innych wiedźminów

Patrz wyżej- historia, bohaterowie, realia, polityka, uniwersalne wartości, przygoda. Można nie lubić Wieśka ale trzeba oddać Sapkowskiemu honory, bo to jeden z najwybitniejszych polskich literatów fantastycznych, tłumaczony na wiele języków.

Z fantastyką i science fiction tak już jest- albo się je kocha, albo nie.

Moderator/ R2 - D2

przez ben rei 19 gru 2015, 03:56
nie jestem przekonany, wolę kozę
fubar

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 04:01
Nie bój się. My mamy Kaczyńskiego. Będziesz miał niedługo Imperium Królestwa Polskiego i Dartha Kaczora w realu. Wszystko w dobrym kierunku zmierza jak na razie, totalitaryzm pełną gębą... Moc (to znaczy Kościół i Rydzyka) nowy Lord też ma po swojej stronie, w najciemniejszej postaci, tak jak ich "sukienki". A nie, sorry. Skopałem analogię. Kaczor będzie Imperatorem. Darthem Vaderem będzie Antoś i mgła smoleńska zamiast błyskawic mocy. Jak to dobrze, że mamy Petrusa aka Luke'a Sykwalker'a, który przywróci porządek na ziemiach polskich. Za jakieś 30 lat...

Moderator/ R2 - D2

przez Masturbow 19 gru 2015, 04:04
no to ja nie kocham zdecydowanie, na mitologiach i każdej części harrego męczonej po kilkanaście razy (skutkiem opętania najpewniej) by się moja miłość do fantastyki kończyła :D

obejrzę w ramach wysiadywania kozy, tzn. zrobię podejście, bo czy i ile wytrwam, to już inna para kaloszy:>
Masturbow

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 04:11
Możesz oglądać albo w kolejności kręcenia filmów- czyli zaczynając od trylogii klasycznej- epizod IV (Nowa Nadzieja) 1977, epizod V (Imperium Kontratakuje) 1980, VI Powrót Jedi 1983, a potem obejrzeć trylogię prequelową- epizod I (Mroczne widmo) 1999, epizod II (Atak Klonów) 2002, epizod III (Zemsta Sithów) 2005 ,
albo oglądać chronologicznie epizody I-VI. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady(będziesz znała pewne "twisty" fabularne przystępując do tej "drugiej" trylogii). Osobiście polecam wariant nr.1- czyli najpierw obejrzeć klasyczną trylogię, a potem prequelową. A za 2 lata być może wylądujesz w kinie...

Aczkolwiek płonne to nadzieje. Jesteś cholernie słabo rokującym padawanem. :D

Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 04:13
Pieprz, To kiedy powtórka VII na dużym ekranie? ;) Czy dopiero na dvd/blu-ray?

Moderator/ R2 - D2

przez Masturbow 19 gru 2015, 04:22
copy that obi wan! jak się już przymierzę popłynie galaktyka w eterze :)
Masturbow

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 04:26
Ostatnio czytałem, że w jakiejś wsi w Polsce jest ulica im. Obi-Wana Kenobiego. Policjanci z drogówki chcieli zapuszkować faceta gdzieś dalej na trasie podczas rutynowej kontroli, jak się wylegitymował, że mieszka na ulicy Obi-Wana Kenobiego, bo myśleli, że to jakieś kosmiczne jaja. Ogólnie ludzie mają problemy z urzędami, bo nikt im nie wierzy, że mieszkają na takiej ulicy.

Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 19 gru 2015, 04:29
Kur.ka, nie wiem co mi się ubździło we łbie z "Ray" jak laska ma na imię "Rey". -,-

Moderator/ R2 - D2

przez Pieprz 19 gru 2015, 09:29
Masturbow napisał(a):ej a tak szczerze to o co chodzi w tym filmie i do kogo to jest adresowane? bo niby takie kultowe i wypadałoby w końcu zobaczyć ale jakoś nigdy nie zachęcały mnie widywane na fotosach hełmy i owłosione stwory. tylko poważne odpowiedzi.
Tylko poważne odpowiedzi? Olej SW, to raczej nie dla Ciebie. Adresowane jest dla dzieci i dorosłych którzy lubią marzyć (tak mi się wydaje).
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Sortuj wg