Czym grozi nieczytanie.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czym grozi nieczytanie.

przez acherontia-styx 29 cze 2015, 19:06

:mrgreen:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Czym grozi nieczytanie.

przez Lord Kapucyn 29 cze 2015, 22:49
Ostatnio na maila mi przyszedł spam i rozwalił mnie banner reklamowy: "Jak powiększyć penisa? Czytaj książki".

Zatem panowie, nie pozostaje nic innego jak czytać, czytać i czytać.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Czym grozi nieczytanie.

przez Arhol 29 cze 2015, 22:59
Dark Passenger napisał(a):Ostatnio na maila mi przyszedł spam i rozwalił mnie banner reklamowy: "Jak powiększyć penisa? Czytaj książki".

chu*owa rada.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czym grozi nieczytanie.

przez agusiaww 29 cze 2015, 23:12
Na pewno błędami typu: zamiast napisać ludziom=ludzią, dziewczynom-dziewczyną, albo np. innymi błedami ortograficznymi tupu swierzy. Rece opadaja na takie tumanstwo umysłowe.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Czym grozi nieczytanie.

przez Eeyore 29 cze 2015, 23:43
agusiaww napisał(a):Na pewno błędami typu: zamiast napisać ludziom=ludzią, dziewczynom-dziewczyną, albo np. innymi błedami ortograficznymi tupu swierzy. Rece opadaja na takie tumanstwo umysłowe.

Mi ręce opadają przy: przeczkole, ktury, klijent, męszczyzna i bynajmniej (zamiast przynajmniej)...
Nothing is what it seems
Gdzieś na końcu świata, pomiędzy kołdrą a poduszką

Czym grozi nieczytanie.

przez carlosbueno 30 cze 2015, 15:57
agusiaww napisał(a):Na pewno błędami typu: zamiast napisać ludziom=ludzią, dziewczynom-dziewczyną, albo np. innymi błedami ortograficznymi tupu swierzy. Rece opadaja na takie tumanstwo umysłowe.
mój brat w życiu przeczytał może 2 książki i nie robi w ogóle błędów ortograficznych, a są mole książkowe co co chwila byka strzelają. Choć pewnie przeciętny nieczytający więcej ich robi niż czytający ale też nie jest to reguła.

Mi ręce opadają przy: przeczkole, ktury, klijent, męszczyzna i bynajmniej (zamiast przynajmniej)
znałem kolesia co w ogłoszeniu w necie wstawił "klijętów" i ogólnie w 2 zdaniach zrobił ponad 20 błędów ortograficznych, nic dziwnego ze mu biznes nie wypalił, no ale on książkę pewnie w podstawówce ostatnio widział i myślał że homo sapiens to homoseksualista. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

Czym grozi nieczytanie.

przez cyklopka 30 cze 2015, 23:50
Eeyore napisał(a):bynajmniej (zamiast przynajmniej)...

Ciekawe, że akurat bynajmniej zamiast przynajmniej używała osoba, która uważała się za wielce oczytaną (chyba wyłącznie fantastyką dla nastolatek), a nawet sama napisała "książkę" i wysłała do wydawnictwa :lol: A jak się pokłóciłam z jej mężem (przez internet, bo nie znałam ich osobiście), to on usilnie próbował mi pokazać, że jest na wyższym poziomie kulturalnym niż ja, bo ja się brzydko wyraziłam. Na co ja mu mówię, człowieku, używanie błędnej pseudo-archaicznej składni oraz słów, których znaczenia się nie zna (np. "pałać" zamiast "parać") na prawdę nie czyni wypowiedzi ani mądrzejszą, ani grzeczniejszą. Tylko Sapkowski potrafił wplatać archaizmy, porzekadła i przekleństwa w tekst w sposób zgrabny i błyskotliwy, a ta cała banda gnojków, co próbuje małpować ten styl pisania nie znając genezy i zastosowania poszczególnych powiedzeń, to mnie do wymiotów już doprowadza.

W ogóle miałam kiedyś sporo znajomych, którym chyba więcej czasu schodziło na wklejanie meme'ów o tym, że są lepsze od całego tego plebsu, bo czytają książki (głównie fantastykę dla nastolatek), niż na samo czytanie. Dlatego chciałam pochwalić detektywa monka, który zawsze powtarza, że czyta dla przyjemności, a nie uważa się za lepszego od innych,

Przychylam się do tezy, że dla dorosłego człowieka o średnim wykształceniu beletrystyka nie jest źródłem wiedzy, tylko rozrywki. Źródłem wiedzy może być na przykład literatura specjalistyczna związana z naszą dziedziną.

Co do reszty artykułu - tl;dr

P.S. Poznałam wielu Szwedów, którzy w ogóle nie czytają (2 książki w życiu). Ja to mam szczęście :bezradny:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Czym grozi nieczytanie.

przez wiejskifilozof 01 lip 2015, 20:35
Cyklopka :D ja jestem skromny człowiek.

Czym grozi nieczytanie.

przez Concerned 05 lip 2015, 12:29
ekspert_abcZdrowie napisał(a):Niestety kryzys czytelnictwa widać w szkole, nad czym prywatnie ubolewam, bo coraz więcej uczniów, z którymi mam kontakt, nie czyta, a przez to pogłębia swoje problemy edukacyjne.

Bo i szkoła takiego czytelnictwa nie wspiera. Tak samo jak nie zachęca do rozwoju swoich zainteresowań. Bo i po co? „Zakuć, zdać, zapomnieć” - taka filozofia.
Dark Passenger napisał(a):Ostatnio na maila mi przyszedł spam i rozwalił mnie banner reklamowy: "Jak powiększyć penisa? Czytaj książki".

Hah! To chyba bije w idee facebookowej grupy: "Nie czytasz? Nie idę z tobą do łózka".
“It is sometimes an appropriate response to reality to go insane”

Sortuj wg