Czym grozi nieczytanie.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Czym grozi nieczytanie.

przez wiejskifilozof 24 cze 2015, 18:22

Czym grozi nieczytanie.

przez ekspert_abcZdrowie 28 cze 2015, 18:17
Skutki nieczytania, to m.in.:

- ubogie słownictwo,
- niski poziom myślenia abstrakcyjnego,
- mniejsza kreatywność,
- niska wiedza ogólna o świecie,
- ogólnie gorsza sprawność intelektualna,
- problemy językowe (dysleksja, dysgrafia, dysortografia).

Niestety kryzys czytelnictwa widać w szkole, nad czym prywatnie ubolewam, bo coraz więcej uczniów, z którymi mam kontakt, nie czyta, a przez to pogłębia swoje problemy edukacyjne.
Psycholog

Czym grozi nieczytanie.

przez SrebrnaSowa 28 cze 2015, 18:31
nieczytanie to okaleczanie samego siebie
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czym grozi nieczytanie.

przez NN4V 28 cze 2015, 18:35
Hehe... nieczytanie nie jest działaniem.
Jest zaniechaniem.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Czym grozi nieczytanie.

przez Introwertyczka 28 cze 2015, 22:10
Ja mało czytam, a i tak mam bogate słownictwo, jestem kreatywna, umiem myśleć abstrakcyjnie i nie mam problemów językowych, więc chyba ten negatywny i zgubny wpływ nieczytania jest mocno przesadzony.
Introwertyczka

Czym grozi nieczytanie.

przez carlosbueno 28 cze 2015, 22:29
ja myślę że że nie chodzi tylko o czytanie samych książek bogate słownictwo i wiedzę o świecie można zdobyć z prasy, telewizji a głównie internetu, gorzej jak ktoś nie tylko nie czyta książek ale czegokolwiek nawet krótkich artykułów w necie, choć może dla dobra psychicznego w ogóle wyłączyć się ze świata na którego i tak nie mamy wpływu i robić swoje.
Największy Forumowy Maruda

Czym grozi nieczytanie.

przez Introwertyczka 28 cze 2015, 22:37
No nie wiem, z internetem różnie bywa. Niekiedy w artykułach w necie tak się roi od błędów, że aż nie wiem, czy czytanie takich internetowych artykułów bardziej rozwija czy bardziej załamuje. A z niektórych stron to faktycznie dla własnego dobra lepiej się wyłączyć, bo jak czytam w kółko, jak to w Polsce jest cudownie i coraz lepiej, to aż krew zalewa, co za kłamliwa propaganda.
Introwertyczka

Czym grozi nieczytanie.

przez SrebrnaSowa 28 cze 2015, 22:38
Introwertyczka napisał(a):Ja mało czytam, a i tak mam bogate słownictwo, jestem kreatywna, umiem myśleć abstrakcyjnie i nie mam problemów językowych, więc chyba ten negatywny i zgubny wpływ nieczytania jest mocno przesadzony.

Wiesz,nie gniewaj się ale nie masz " bogatego słownictwa" ,przynajmniej w moim odczuciu ,przeczytałam Twój blog i jest tam z 30 słów ,które tworzą wachlarz urozmaicenia oraz kilka dobrych zdań,zadatki na prozę.
Reszta zasobu jest raczej na normalnym poziomie.

Nie chodzi o skrajności,jednak kiedy przeczyta się chociaż dwie książki w miesiącu łatwiej się wysłowić,a zdania jakby układały się same,bez większego trudu,w dodatku widocznie przekraczają próg ," przecietnego " zasobu.

Mam nadzieję że się nie obrazisz.

Czym grozi nieczytanie.

przez Introwertyczka 28 cze 2015, 22:51
Nie liczyłam aż tak dokładnie, ale jeżeli twierdzisz, że jest tych słów 30, to wierzę ci na słowo. Jakby to powiedzieć, piszę dla zwykłych ludzi, a nie dla profesorów nadzwyczajnych filologii polskiej. Nie będę więc na siłę udawać lepszej i mądrzejszej niż jestem.
Introwertyczka

Czym grozi nieczytanie.

przez carlosbueno 29 cze 2015, 05:35
Nieczytanie niczym nie grozi skoro ponad 50% społeczeństwa w ogóle nie czyta a jakoś żyje i często jest szczęśliwsza od czytających. Kiedyś Polacy więcej czytali ale to dlatego że nie było internetu, był 1,2 kanały tv a książka i prasa były często jedynym źródłem rozrywki i wiadomości.

Czym grozi nieczytanie.

przez mark123 29 cze 2015, 14:42
Ja nie lubię czytać i nigdy nie lubiłem. W ogóle nie czytam książek, w szkole bardzo rzadko zdarzało mi się czytać jakąś lekturę, zazwyczaj oglądałem film, ewentualnie czytałem streszczenie. Ale dobrze zrozumieć potrafiłem tylko film, streszczenie rozumiałem słabo, a lektury to już w ogóle nie umiałem zrozumieć. Od początku podstawówki miałem problemy z wyobrażeniem sobie sytuacje przedstawionej w tekście i myślę, że to mnie zniechęcało do czytania, bo przez to nie umiałem zrozumieć tekstu i nie widziałem sensu w czytaniu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Czym grozi nieczytanie.

przez SrebrnaSowa 29 cze 2015, 18:15
carlosbueno napisał(a):Nieczytanie niczym nie grozi skoro ponad 50% społeczeństwa w ogóle nie czyta a jakoś żyje i często jest szczęśliwsza od czytających.

o Co właściwie tutaj chodzi ?
Bueno , skąd to twierdzenie ?

Czym grozi nieczytanie.

przez carlosbueno 29 cze 2015, 18:23
SrebrnaSowa napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Nieczytanie niczym nie grozi skoro ponad 50% społeczeństwa w ogóle nie czyta a jakoś żyje i często jest szczęśliwsza od czytających.

O to że czytanie nie czyni nas szczęśliwszym, wielu wręcz uważa że to strata czasu bo można w tym czasie pracować, przebywać z rodziną itp. Nie żebym był wrogiem czytania ale też zmuszanie na siłę do tego jest bezsensowne i dowartościowanie się tym że ja czytam a inni nie.

Czym grozi nieczytanie.

przez SrebrnaSowa 29 cze 2015, 18:43
carlosbueno napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):

O to że czytanie nie czyni nas szczęśliwszym, wielu wręcz uważa że to strata czasu bo można w tym czasie pracować, przebywać z rodziną itp. Nie żebym był wrogiem czytania ale też zmuszanie na siłę do tego jest bezsensowne i dowartościowanie się tym że ja czytam a inni nie.

O Kurde.
No nie wiem, może ktoś trzymając w ręku książkę czuje się szczęśliwszy...
Wiesz w sumie książek jest na świecie tyle że każdy znajdzie coś dla siebie, jedni chcą odskoczni i odpoczynku od rzeczywistości, inni chcą zafundować sobie kupę śmiechu, inni z załzawionymi oczami i gorącym czołem wgryźć się w dojrzewającą miłość , podróż między gwiazdami, zgłębianie wiedzy w sferze naukowej, czy wypielęgnować swoje fantazje erotyczne....
A czasem po prostu czytanie to relaks.

I faktycznie , zmuszanie nie ma sensu.

Dowartościować się tym że ja czytam a inni nie ? Hm , dobre.
Co tu takiego do dowartościowania ?
Jedni grają w gry , inni robią na drutach , ktoś gra na gitarze albo na nerwach, zbiera znaczki .....a ja czytam książki.
I tyle.

Chodzi jedynie o to że to jeden z łatwiejszych sposobów na rozwijanie się .

Sortuj wg