Prowokowanie ubiorem!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Prowokowanie ubiorem!

przez Arasha 30 maja 2015, 20:10
Niedawna rozmowa z jedną osobą zwróciła moją uwagę na problem, który pojawia się cyklicznie wraz z nastaniem cieplejszych, a w zasadzie upalnych, dni każdego roku. Czy rzeczywiście swoim strojem możemy spowodować, że ktoś spojrzy na nas pożądliwie albo wręcz przeciwnie, zgorszy się jego niestosownością? Gdzie leży granica pomiędzy dobrym smakiem, a epatowaniem nagością ( mam na myśli zbyt skąpy ubiór, odkrywający za dużo )? Wiadomo, że jak żar leje się z nieba, to nikt nie ma ochoty smażyć się w golfie i długich spodniach, ale z drugiej strony zbyt krótka spódnica czy bluzka więcej odkrywająca niż zasłaniająca, to niejako przynęta dla facetów... a nie każdy chce zwracać na siebie uwagę wyglądem. Panowie niby mają łatwiej, ale czy na pewno...? Jak się zapatrujecie na letnie stroje, jakie ubrania są w porządku, z czego lepiej zrezygnować... w końcu wybór odzieży mamy obecnie bardzo duży ( inna sprawa, że większości made in Asia, bo nie tylko Chiny, ale także Bangladesz, Indie, Tajlandia).

Zapraszam do dyskusji 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Prowokowanie ubiorem!

przez wiejskifilozof 30 maja 2015, 20:18
Ja lubię jak mnie kobiety kuszą ubraniem :D moja koleżanka lat 41,w lecie chodzi z brzuchem na wierchu.Ma taką przezroczystą bluzkę :D
druga lat 36, lubi w lecie duży dekolt ;) a jest na co popatrzeć.Jej ciotka lat 52,też bibliotekarka,lubi na cyckach mieć obciśle bluzki.Żyć nie umierać.

Prowokowanie ubiorem!

przez Wolfx 30 maja 2015, 23:10
detektywmonk, To znaczy że w pewnej sferze jesteś całkiem zdrowy :mrgreen:
Wolfx

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Prowokowanie ubiorem!

przez Aranjani 30 maja 2015, 23:22
Arasha napisał(a): ale z drugiej strony zbyt krótka spódnica czy bluzka więcej odkrywająca niż zasłaniająca, to niejako przynęta dla facetów...

chyba na facetów :mrgreen:

I nie bardzo rozumie tytuł tematu.... co rozumiesz przez prowokowanie?
Aranjani

Prowokowanie ubiorem!

przez Arhol 30 maja 2015, 23:26
Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Prowokowanie ubiorem!

przez Arasha 30 maja 2015, 23:27
Aranjani, dziękuję za zwrócenie uwagi ;)
Przez prowokowanie rozumiem celowe zwracanie na siebie uwagi, ale czasami ktoś może się ubrać bardziej skąpo, nie mając świadomości, że to może wzbudzać pożądliwe spojrzenia ( w tym drugim przypadku słowo prowokowanie należałoby wziąć w nawias ). Temat jest do dyskusji, chcę poznać zdanie innych osób, jak się na to zapatrują.
Czy się nad tym w ogóle zastanawiają, czy ubierają to na co mają ochotę i wisi im, jak zostaną odebrane przez otoczenie?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Prowokowanie ubiorem!

przez Wolfx 30 maja 2015, 23:29
Mnie to wpienia bardzo mocno określenie,,bo prowokowała ubiorem,,
Arasha jeśli możesz to zmień tytuł tego wątku.
Każdy powinien sam wiedzieć jak się ubrać ;)
Wolfx

Prowokowanie ubiorem!

przez na_leśnik 30 maja 2015, 23:30
Arasha, kobiety się tak ubierają, bo faceci zwracają wtedy uwagę na ich wdzięki. Nie widzę tu nic dziwnego ani "niestosownego".
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Prowokowanie ubiorem!

przez Arasha 30 maja 2015, 23:31
Wolfx, nie da rady, choćbym chciała, bo czas edycji wynosi 10 min :bezradny:
Po prostu postaraj się spojrzeć na to nie przez pryzmat stereotypów i programów interwencyjnych, ale jakie są Twoje osobiste odczucia na co dzień ;)

na_leśnik, ale nie każda kobieta chce, aby zwracano uwagę na jej cielesność, a upał to upał :pirate:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Prowokowanie ubiorem!

przez Aranjani 30 maja 2015, 23:33
Arasha, mnie to rybka... mam zajebiste nogi i uwielbiam mini :mrgreen: I to, że ubieram sie tak to nie jest prowokacja... ubieram sie nie dla innych tylko dla siebie :)
Aranjani

Prowokowanie ubiorem!

przez Arasha 30 maja 2015, 23:34
Aranjani, ja też się ubieram dla siebie, ale nie chcę nikogo prowokować! Bez mini się obejdę, ale od paru lat zaczęłam nosić koszulki na ramiączkach, co jest dużym przeskokiem po T-shirtach XXL. I krótkie shorty też mi się zdarzają, bo o dziwo nawet się w nich dobrze czuję :lol:
Ostatnio edytowano 30 maja 2015, 23:36 przez Arasha, łącznie edytowano 1 raz

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Prowokowanie ubiorem!

przez na_leśnik 30 maja 2015, 23:34
na_leśnik, ale nie każda kobieta chce, aby zwracano uwagę na jej cielesność, a upał to upał :pirate:

To na co faceci mają zwracać uwagę. Na jej "duchowość"? :pirate:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Prowokowanie ubiorem!

przez Wolfx 30 maja 2015, 23:35
Arasha, Ok jakoś to przeboleję ;) ,przede wszystkim można się ubrać leciutko,ale ze smakiem i nie wulgarnie,wiadomo faceci to wzrokowcy.
Ja dodatkowo jestem estetą ;)
No i trzeba mieć co odsłonić,miniówka nie na każdej kobiecie wygląda pięknie ;)
I lubię zajebiste nogi :mrgreen:
Ostatnio edytowano 30 maja 2015, 23:38 przez Wolfx, łącznie edytowano 1 raz
Wolfx

Prowokowanie ubiorem!

przez Arasha 30 maja 2015, 23:38
na_leśnik napisał(a):

To na co faceci mają zwracać uwagę. Na jej "duchowość"? :pirate:

Ja uważam, że kobieta ma się podobać swojemu facetowi, jak takowego posiada, a jak nie, to musi się zadowolić swoim poczuciem wartości 8)

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg