agresywne psy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

agresywne psy

przez jetodik 24 maja 2015, 18:50
Niutek, aha czyli pies Cię pogryzł dotkliwie a kara dla właściciela, że ma pilnować pieska, pójść do behawiorysty, albo nawet (ojejku jaka straszna kara) psa się mu odbiera.

to tak jakby ktoś napadł Cie z nożem i wyrokiem sądu jest nakazanie takiej osobie odebrać mu nóż.

fajnie :uklon:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 18:51
Niutek napisał(a):a) uśpić

to ja już nie mam nic do napisania, nie dyskutuję z Tobą więcej na ten temat. DLACZEGO pies ma ponosić karę za ludzkie błędy???????

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 18:52
jetodik napisał(a):to tak jakby ktoś napadł Cie z nożem i wyrokiem sądu jest nakazanie takiej osobie odebrać mu nóż.

a co ma piernik do wiatraka :shock:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

agresywne psy

przez jetodik 24 maja 2015, 18:53
Niutek,
Jeśli Ciebie spotkała taka trauma, bardzo Ci współczuje :(
Jeśli tak, myślę, że trzeba teraz popracować aby odzyskać zaufanie do czworonogów.

ale ja nie chce im ufać, bo jak widzę bydle spuszczone to moim problemem nie jest brak zaufania (który sie nie wziął znikąd i który nie jest nieuzasadniony - w końcu skąd mogę wiedzieć co taki pies ma w głowie), tylko problemem jest że to bydle się tam znajduje.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

agresywne psy

przez Follow_ 24 maja 2015, 18:55
Niutek napisał(a):Gdyby mnie pogryzł pies, oczywiście nie mój, załóżmy, że dotkliwie, zakładam sprawę z powództwa cywilnego, to chyba nic trudnego.

sprawy takie ciągną się latami, są kosztożerne i bezsensowne bo nic z nich nie wynika

Właściciel psa wyrokiem sądu powinien być zobowiązany do pracy nad swoim pupilem, bądź też, gdyby pies był zaniedbywany wynikiem czego nastąpiłaby agresja, powinien być takiej osobie odebrany. Co dalej z takim psem? Kwarantanna, w najlepszym razie schron, socjalizacja. Poza mną ofiarą byłby bogu ducha winien również pies.

a jak socjalizacja nie pomoże?

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 18:56
W takim razie potrzebujesz pomocy, i piszę to całkiem szczerze, bez cienia złośliwości ;)

agresywne psy

przez jetodik 24 maja 2015, 18:58
Niutek,
a co ma piernik do wiatraka

no taka analogia.
co to za kara odebranie właścicielowi psa, czy nakazanie mu zwiększenia opieki czy pójścia do behawiorysty? :shock:
czy to jest adekwatne do bycia ofiarą dotkliwego pogryzienia? :shock:

to ja już nie mam nic do napisania, nie dyskutuję z Tobą więcej na ten temat. DLACZEGO pies ma ponosić karę za ludzkie błędy???????

bo nie ma innej możliwości aby tego psa unieszkodliwić (w praktyce nie w teorii), to nie jest kara, tylko konieczność (dla Ciebie smutna, bo ja uważam np. że niebyt nie jest czymś smutnym)
kara jest dla właściciela kilkadziesiąt tysięcy złotych.
nagle by się okazało że takich przypadków jest dużo mniej.

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 19:00
Follow_ napisał(a):sprawy takie ciągną się latami, są kosztożerne i bezsensowne bo nic z nich nie wynika

skąd takie założenie?
Mnie by to nie odstraszyło, właściciel MUSI ponieść karę prędzej czy później.

Socjalizacja, to zależy z jakim przypadkiem mamy do czynienia, co jest źródłem agresji. Czy to zaniedbania w szkoleniu, czy wrodzona bojaźliwość psa :roll:

agresywne psy

przez jetodik 24 maja 2015, 19:02
Niutek,
W takim razie potrzebujesz pomocy, i piszę to całkiem szczerze, bez cienia złośliwości

skoro bez złośliwości to należałoby rozwinąć i uzasadnić :roll:

agresywne psy

przez Follow_ 24 maja 2015, 19:02
Niutek napisał(a):
Follow_ napisał(a):sprawy takie ciągną się latami, są kosztożerne i bezsensowne bo nic z nich nie wynika

skąd takie założenie?
Mnie by to nie odstraszyło, właściciel MUSI ponieść karę prędzej czy później.

Socjalizacja, to zależy z jakim przypadkiem mamy do czynienia, co jest źródłem agresji. Czy to zaniedbania w szkoleniu, czy wrodzona bojaźliwość psa :roll:

Na podstawie faktów i procesu, który trwa już 7 lat :) I wciąż nie padł wyrok...

A jeśli socjalizacja bez względu na źródło, nic nie daje?

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 19:03
jetodik napisał(a):co to za kara odebranie właścicielowi psa

odebranie psa to w takim przypadku nie kara dla właściciela, nie to miałam na myśli.
Odebranie w celu, jak to napisalaś " unieszkodliwienia", ale nie poprzez uśpienie :evil:

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 19:05
jetodik napisał(a):ale ja nie chce im ufać, bo jak widzę bydle spuszczone to moim problemem nie jest brak zaufania (który sie nie wziął znikąd i który nie jest nieuzasadniony - w końcu skąd mogę wiedzieć co taki pies ma w głowie), tylko problemem jest że to bydle się tam znajduje.

wybacz, ale takie podejście wg mnie, nie jest racjonalne.
Psycholog myślę wytłumaczyłby w czym rzecz ;)

agresywne psy

przez jetodik 24 maja 2015, 19:05
w praktyce to wiemy jak sądy będą dopilnowywały takiej socjalizacji, właściciel załatwi jakieś kwitki że był u behawiorysty tam coś nagnie tam coś nagnie, a i w wielu wypadkach po prostu psa zabije jeśli będzie miał przez niego problemy z prawem, to wszystko to takie pieprzenie w bambuko.

agresywne psy

przez Niutek 24 maja 2015, 19:07
Follow_ napisał(a):A jeśli socjalizacja bez względu na źródło, nic nie daje?

Uśpić :evil: Zadowolona/y :?:
Tylko kto tu jest ofiarą, poza pogryzioną osobą? Oczywiście pies, stworzenie niczemu niewinne.

Sortuj wg