Poprawność pisowni w wypowiedziach internetowych

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez na_leśnik 04 maja 2015, 19:57
Arasha, w języku polskim traktowane jest to jako błąd. Ale, o ile pamiętam, we francuskim jest to norma.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."
Moderator / II Mister Forum

przez Hans 04 maja 2015, 20:05
A kto mi wytłumaczy odwrócone pytajniki i wykrzykniki w hiszpańskim?

przez Masturbow 04 maja 2015, 20:08
badboye i badboyówy nagminnie w myśl staropolskiego porzekadła 'stawiał spację przed przecinkiem, bo był głupim suki**ynkiem'
Masturbow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez na_leśnik 04 maja 2015, 20:09
Hans, to po prostu taki ichniejszy sposób zapisywania pytajników i wykrzykników. Cholera wie skąd to wzięli, ale tak robią :mrgreen: .
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez ugh 04 maja 2015, 20:11
Hans napisał(a):A kto mi wytłumaczy odwrócone pytajniki i wykrzykniki w hiszpańskim?

Czasem daje się wykrzyknik lub znak zapytanie odwrócone na początku zdania, żeby z początku oznajmić, że to np. pytanie. A wynika to z tego względu, że w języku hiszpańskim dokładnie tak samo gramatycznie zapisuje się pytania jak i twierdzenia. Odwrócone pytajniki nie mają żadnego gramatycznego zastosowania, to tylko ułatwiający zrozumienie tekstu dodatek.
ugh

przez Hans 04 maja 2015, 20:11
na_leśnik, kiedyś się pytałem Hiszpana, który był u nas na wymianie studenckiej i mi powiedział to samo co Ty. ;)

przez na_leśnik 04 maja 2015, 20:15
Hans, moja siostra jest filologiem hiszpańskim i tam mi to wyłożyła ;) .

przez Hans 04 maja 2015, 20:23
Hiszpańskiego w sumie warto by się nauczyć przynajmniej na poziomie średnio zaawansowanym, ale nie wiem czy jest to język trudny do opanowania i jak duże są różnice w poszczególnych krajach hiszpańskojęzycznych. Ja natomiast, o ile wcześniej nie pożegnam się z tym światem, chciałbym się jeszcze nauczyć rosyjskiego, bo słyszałem same opinie, że dla Słowianina to prosta rzecz, a ten język tak fajnie brzmi, prawie tak fajnie jak niemiecki.

przez ugh 04 maja 2015, 20:32
na_leśnik napisał(a):Hans, moja siostra jest filologiem hiszpańskim i tam mi to wyłożyła ;) .

To źle wyjaśniła ;).
Hans, hiszpański gramatycznie jest banalny i bardzo uproszczony. A tegiony, cóż - w Ameryce Południowej jakoś tam się dogadasz chociaż możesz mieć ciężko bo to podobnie jak z angielskim - na jedną rzecz są rózne okreslenia, akcent kompletnie inny.
ugh

przez Hans 04 maja 2015, 20:45
ugh, to myślę, że nie miałbym większych kłopotów, bo mam swoje metody na naukę słówek i jak się uczę jakiegoś języka, to zaraz wchodzę w jego kulturę (książki, muzyka, historia), niestety najczęściej wirtualnie, ale wtedy wszystko łatwo wchodzi do głowy. Jednak wcześniej będzie rosyjski.

przez ugh 04 maja 2015, 20:52
Hans, słowek najlepiej jest się uczyć np. czytając ale nie tłumacząc sobie na polski a po prostu od razu starając się zrozumieć. Ja tak od zawsze robiłam, chociaż miałam sprawę o wiele prostrzą bo chodziłam do angolęzycznego przedszkola ale potem zupełnie nie było mi potrzebne tłumaczenie z języka na język. To dokładnie tak samo jak w polskim, też człowiek uczy się go nie przetłumaczając słów z jakiegoś innego języka, tylko naturalnie go przyswaja i to jest najlepszy sposó na naukę języków - o wiele szybszy i mniej pracochłonny ;).
ugh

przez Davin 04 maja 2015, 20:53
na_leśnik napisał(a):Hans, moja siostra jest filologiem hiszpańskim i tam mi to wyłożyła ;) .

Mam nadzieje że jak się śmieje to nie pisze "jaja". :mrgreen:
Davin

przez Davin 04 maja 2015, 20:59
ugh napisał(a):Hans, słowek najlepiej jest się uczyć np. czytając ale nie tłumacząc sobie na polski a po prostu od razu starając się zrozumieć. Ja tak od zawsze robiłam, chociaż miałam sprawę o wiele prostrzą bo chodziłam do angolęzycznego przedszkola ale potem zupełnie nie było mi potrzebne tłumaczenie z języka na język. To dokładnie tak samo jak w polskim, też człowiek uczy się go nie przetłumaczając słów z jakiegoś innego języka, tylko naturalnie go przyswaja i to jest najlepszy sposó na naukę języków - o wiele szybszy i mniej pracochłonny ;).

O czym Ty piszesz? :mrgreen:
Davin

przez na_leśnik 04 maja 2015, 21:00
Mam nadzieje że jak się śmieje to nie pisze "jaja". :mrgreen:

Ano pisze, jej znajomi z Hiszpanii tyż :mrgreen: .

Sortuj wg