Poprawność pisowni w wypowiedziach internetowych

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez elo 01 maja 2015, 22:14
sama pisze lejac na litery diakrytyzowane bo tak mi wygodniej i nie zamierzam tego zmieniac ale juz perfidnych ortow staram sie wystrzegac bo za bardzo daja po oczach
z zalozenia niby intera mnie nie interesuje ale zawsze kiedy widze spacje przed znakiem interpunkcyjnym zastanawiam sie czy przypadkiem nie mam do czynienia z retardem
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Masturbow 01 maja 2015, 22:21
intera! o kurde elo:)
Masturbow

przez elo 01 maja 2015, 22:26
tak na serio to nie ogarniam znakow interpunkcyjnych temu ich nie stosuje = P
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 01 maja 2015, 22:31
Staram się pisać poprawnie, jednak obawiam się, że nie koniecznie mi to zawsze wychodzi
Podejrzewam, że moja składnia i interpunkcja nie jest za bardzo poprawna

przez Arasha 04 maja 2015, 01:03
Ja staram się pisać poprawnie głównie dlatego, że sama lepiej się z tym czuję ;) Myślę, że dbałość o jakość wypowiedzi w jakiś sposób wprowadza ład w moje chaotyczne życie. Taki mały punkt zaczepienia w morzu chaosu.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez ugh 04 maja 2015, 14:05
To wszystko zależy, nie ma osób (chyba, że ukończyły polinistykę), które są nieomylne. Nawet czytając pisma urzędowe czy artykuły napisane przez "profesionalnych" reporterów można czasem nieźle się uśmiać z byków :D.
Jeśli ktoś sporadycznie popełni jakiś błąd, to ok. Jeśli z kolei ktoś notorycznie pisze z błędami, to już świadczy o tej osobie i jej braku szacunku do szeroko rozumianych odbiorców danej wypowiedzi. Jednak bardziej niż typowe błędy razi mnie, gdy ktoś pisze nieskładnie i niezrozumiale. I nie wierzę, w żadne nowoczesne "choroby" typu dysleksja...;).
ugh

przez pinda 04 maja 2015, 14:12
ugh napisał(a):To wszystko zależy, nie ma osób (chyba, że ukończyły polinistykę), które są nieomylne. Nawet czytając pisma urzędowe czy artykuły napisane przez "profesionalnych" reporterów można czasem nieźle się uśmiać z byków :D.
Jeśli ktoś sporadycznie popełni jakiś błąd, to ok. Jeśli z kolei ktoś notorycznie pisze z błędami, to już świadczy o tej osobie i jej braku szacunku do szeroko rozumianych odbiorców danej wypowiedzi. Jednak bardziej niż typowe błędy razi mnie, gdy ktoś pisze nieskładnie i niezrozumiale. I nie wierzę, w żadne nowoczesne "choroby" typu dysleksja...;).

Może powinnaś uwierzyć, niewykluczone, że sama masz ową nowoczesną chorobę.
burning down the house!

przez ugh 04 maja 2015, 14:44
pinda, idź się czepiać kogoś innego bo dla mnie Twoje komentarze robią się nudne ;).
ugh

przez pinda 04 maja 2015, 14:56
ugh napisał(a):pinda, idź się czepiać kogoś innego, bo dla mnie Twoje komentarze robią się nudne ;).

Zapominasz o znakach interpunkcyjnych. Wypowiadając się w wątku nt. poprawności pisowni o tym, że rzekomo dysleksja nie jest chorobą, sama nie popisałaś się erudycją.
Ja z kolei uważam, że nudne jest kasowanie konta i po jednym dniu zakładanie kolejnego. :)
burning down the house!

przez ugh 04 maja 2015, 15:02
Konto akurat skasowałam tylko i wyłącznie po to, żeby "usunąć" posty.
A co do znaków interpunkcyjnych, to ogrom ludzi ma z tym problem i nie ma to nic wspólnego z żadną chorobą. Ja używam ich głównie intuicyjnie a reguła, że przed "bo" należy wstawić przecinek nawet nie była mi do tej pory znana. A literówka zrobiona przypadkowo przy użyciu klawiatury (bo jakby nie było litery "o" oraz "i" są obok siebie), to rzeczywiście drastyczny błąd - chyba pójdę się przebadać bo muszę mieć wyjatkowo duży problem z wyrażaniem się w j. polskim ;).
Ostatnio edytowano 04 maja 2015, 15:05 przez ugh, łącznie edytowano 2 razy
ugh

przez mark123 04 maja 2015, 15:03
Ja staram się pisać poprawnie, a gdy zauważę jakiś błąd w pisowni po wysłaniu, to natychmiast poprawiam. Gdy zauważę błąd w jakimś swoim starszym poście, to się czasem we mnie tak "gotuje", że mam ochotę pobić administratorów forum za ograniczenia czasowe w edycji posta.
Błędy innych mnie nie denerwują (z kilkoma wyjątkami).
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez pinda 04 maja 2015, 15:07
ugh napisał(a): Ja używam ich głównie intuicyjnie a regóła , że przed "bo" należy wstawić przecinek nawet nie była mi do tej pory znana. A literówka zrobiona przypadkowo przy użyciu klawiatury (bo jakby nie było litery "o" oraz "i" są obok siebie), to rzeczywiście drastyczny błąd - chyba pójdę się przebadać bo muszę mieć wyjatkowo duży problem z wyrażaniem się w j. polskim .

Owszem, masz. ;)
burning down the house!

przez ugh 04 maja 2015, 15:08
Mi tam zdarzy się popełnić błąd i nie widzę w tym nic złego. Poza tym, nigdy nie przywiązywałam zbyt wysokiej wagi do j. polskiego, nie czytałam zbyt wiele książek przełożonych na j. polski więc i zbyt wielkiego doświadczenia w nim nie mam.
ugh

przez pinda 04 maja 2015, 15:08
Uuu, już poprawiłaś poprzez edycję, ale zdolna pindzia zdążyła wyłapać :)
burning down the house!

Sortuj wg