Poprawność pisowni w wypowiedziach internetowych

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez andrzej57 05 maja 2015, 01:30
Dziwię się bardzo, że Ty Piękna, mądra Wiola wchodzisz z takim tłukiem w dyskusję. NIc jej nie udowodnisz, a tym bardziej głupoty! Czerpie nowinki i z nowo przybyłych (kto kim jest i czym się zajmuje) i jest wtedy happy!! Brońmy się przed takimi osokami! TO NIE JEST SZCZERE! Każdy czeka na szczerość, a nie na fałsz!!!
obserwowany

przez *Monika* 05 maja 2015, 01:56
Arasha napisał(a):
*Monika* napisał(a):A tak na poważnie... nie lubię czytać elaboratów tu na forum. Jeśli ktoś napisze posta na pół strony... katastrofa.

Czasami, jak pojawia się nowa osoba i chce przedstawić dokładnie swoją historię, z czym ma problem, to zwyczajnie inaczej się nie da :bezradny:

Wyjęłaś zdanie z kontekstu. Po słowie "katastrofa" napisałam
Dodam, że jeśli w/w post jest ciekawy, napisany merytorycznie poprawnie, literacko, że się tak wyrażę i nie zawiera ozdobników to jestem w stanie przez taki post przebrnąć.

Mam tego świadomość, że są tacy, którzy chcą się uzewnętrznić i rozumiem tą potrzebę. Jednak sposób w jaki to robią daje wiele do życzenia mając na uwadze ortografię, stylistykę i interpunkcję.
Myślę, że warto zadbać o poprawność wypowiedzi pisanych. Akurat w tej sferze nie powinno być bylejakości :smile:
Obrazek
Główny Moderator

przez *Monika* 05 maja 2015, 01:59
na_leśnik napisał(a):
A tak na poważnie... nie lubię czytać elaboratów tu na forum. Jeśli ktoś napisze posta na pół strony... katastrofa.

Ja często takie teksty pomijam. No chyba, że temat bardzo mnie interesuje. W wątku o wierze przeczytałem od deski do deski wszystkie te - delikatnie mówiąc - przydługawe posty refren, jetodika i spółki :mrgreen: .

Czyli jesteś w stanie przebrnąć przez elaboraty wtedy, kiedy jesteś zaangażowany w tematykę konwersacji. To zrozumiałe :D
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andrzej57 05 maja 2015, 02:05
*Monika*, :brawo:
obserwowany

przez *Monika* 05 maja 2015, 02:06
andrzej57 napisał(a):Dziwię się bardzo, że Ty Piękna, mądra Wiola wchodzisz z takim tłukiem w dyskusję. NIc jej nie udowodnisz, a tym bardziej głupoty! Czerpie nowinki i z nowo przybyłych (kto kim jest i czym się zajmuje) i jest wtedy happy!! Brońmy się przed takimi osokami! TO NIE JEST SZCZERE! Każdy czeka na szczerość, a nie na fałsz!!!

Mam na imię Monika, chyba, że Twój post odnosi się do Wioli.
I nie wiem o kim tak nieładnie piszesz, myślę, że nie wypada!
Nie interesują mnie intrygi i wybacz... nie pociągnę tematu.
Obrazek
Główny Moderator

przez andrzej57 05 maja 2015, 02:19
*Monika*, :uklon:
obserwowany

przez poem 05 maja 2015, 03:51
*Monika* napisał(a):
na_leśnik napisał(a):
A tak na poważnie... nie lubię czytać elaboratów tu na forum. Jeśli ktoś napisze posta na pół strony... katastrofa.

Ja często takie teksty pomijam. No chyba, że temat bardzo mnie interesuje. W wątku o wierze przeczytałem od deski do deski wszystkie te - delikatnie mówiąc - przydługawe posty refren, jetodika i spółki :mrgreen: .

Czyli jesteś w stanie przebrnąć przez elaboraty wtedy, kiedy jesteś zaangażowany w tematykę konwersacji. To zrozumiałe :D

Mnie przerażają długaśne posty, ale zwykle ostatecznie i tak czytam :D najpierw początek, potem koniec, następnie trochę ze środka a potem resztę a nawet ponownie całość :P

przez na_leśnik 05 maja 2015, 04:57
poem, ło matko. Aleś Ty cierpliwa! :uklon:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez *Monika* 05 maja 2015, 16:20
poem, Czyli badasz tematykę długaśnego postu, aparatko jedna! :mrgreen:
Obrazek
Główny Moderator

przez Candy14 05 maja 2015, 17:28
e tam pytajnik z przerwa czy nie
Mnie do asji doprowadza jak ktos zamiennie uzywa slowa bynajmniej z przynajmniej :hide:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 05 maja 2015, 19:37
Ja mam problem z odróżnieniem znaczeń słów "bynajmniej" i "przynajmniej".
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Artemizja 05 maja 2015, 20:13
andrzej57 napisał(a):Dziwię się bardzo, że Ty Piękna, mądra Wiola wchodzisz z takim tłukiem w dyskusję. NIc jej nie udowodnisz, a tym bardziej głupoty! Czerpie nowinki i z nowo przybyłych (kto kim jest i czym się zajmuje) i jest wtedy happy!! Brońmy się przed takimi osokami! TO NIE JEST SZCZERE! Każdy czeka na szczerość, a nie na fałsz!!!
Jeżeli jeszcze raz zobaczę na Forum komentarz tego typu pod adresem kogokolwiek, to dostaniesz drugie ostrzeżenie, co jest równoznaczne z banem. Nie będziemy tolerować tego typu zachowań.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Powietrzny Kowal 10 maja 2015, 01:48
Arasha napisał(a):Nie planowałam zakładać nowego tematu, ale sytuacja mnie niejako sprowokowała :lol: Poza tym myślę, że dobrze zrobi odciążenie troszkę wątku o hejcie, bo znowu dryfuje w nieznanym kierunku :?

Dryfuje czy dryfuję? (hyba celowo prowokacje zrobiła!... osz to spryciuha!) Obrazek

Arasha napisał(a):Zatem podyskutujmy sobie na spokojnie o poprawności pisowni na naszym forum i ogólnie w internecie ;)

Jaha! Pomófmy! :D

Arasha napisał(a):1) Jak dużą wagę przykładacie do poprawnej pisowni w swoich postach ?

Obżymio!

Arasha napisał(a):2) Czy rażą Was błędy w czyichś wypowiedziach ?

No pewnie! Nosz jak morzna robić błendy jak gupek fsiowy skoro widać jak słownik poprawia tak elegancko! (tylko czasem na zielono!) :D

Arasha napisał(a):3) Jak sądzicie - czy są błędy mniejszego i większego kalibru ?

Noł łej! To tak jak mniejszy i wienkszy mord na niewinnej dószyczce (np. f postaci polskjej pisowni!)

Arasha napisał(a):4) Czy macie wrażenie, że niektórzy internauci celowo piszą z błędami ?

(zaczyna wenszyć potstempne knowania!)

Arasha napisał(a):5) Jak się czujecie, kiedy ktoś zwróci Wam publicznie uwagę ? Jakie emocje temu towarzyszą ?

(jako, że nie wiem co to "odczucia" - politycznie napiszę "ja jaaaaaa!... naturliiiś!" Obrazek)

Arasha napisał(a):6) Czy w dzisiejszych czasach zasady poprawnej pisowni we wszelkich nieoficjalnych dyskusjach mają znaczenie ?

Fkarzdyh!

Arasha napisał(a):7) Czy oceniacie innych na podstawie stylu ich wypowiedzi i tego, czy zdarzają im się błędy ?

Zafsze i fszędzie!

Arasha napisał(a):8 ) Do czego przywiązujecie większą wagę - do treści czy formy wypowiedzi ? A może do obu składowych w jednakowym stopniu ?

Ja tam paczę na fszystko! Nawet na!........ A zreszto niewarzne! Obrazek

Arasha napisał(a):Mnie osobiście denerwują wypowiedzi, w których brakuje typowo polskich liter ą, ę, ć, ś ... mam wrażenie, że osobie, która tak pisze zwyczajnie się nie chce ... ale to też nie jest takie oczywiste, bo przecież ktoś może chcieć się na szybko podzielić swoimi emocjami. Gorzej jak to robi permanentnie, praktycznie w każdej wypowiedzi.

(niewyłuczone, zuośliwe śfinie to so!...)

Arasha napisał(a):A już mega wkurzają mnie niby poprawne określenia takie jak kurfa ... przecież i tak wiadomo, co co chodzi :pirate:

(Fakin kołard madafakas!....)

Arasha napisał(a):Ciężko czyta się także wypowiedzi, najeżone skrótowcami imo, nope, ...

(wtf?.... :shock: )

Arasha napisał(a):lub określeniami zaczerpniętymi prosto ze słownika angielskiego typu whatever czy bullshit :?

(Fokin' sosajety......)

Arasha napisał(a):Ale nie sprawia to, że jakoś gorzej oceniam przez to osobę, która w ten sposób konstruuje swoje wypowiedzi
... jak mi nie odpowiadają, zawsze mogę opuścić, ale czasami warto przedrzeć się przez ten gąszcz, żeby dokopać się do meritum sprawy ;)

Ja nigdy nie otpuszczam! Zafsze jest 3x ZET! (Znajduję! Zabijam! Zakopuję!) Obrazek

Arasha napisał(a):Zapraszam do dyskusji !

Włonczyłem się cało duszo tak myśle! :D
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez na_leśnik 10 maja 2015, 02:06
Powietrzny Kowal, "duszo"? To się przez o z kreskom pisze! Suownik se inny do łorda wgraj!
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

Sortuj wg