Introwertyk & ekstrawertyk - szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Inrtowertyk i ekstrawertyk razem ?

1) taki układ jest możliwy do realizacji w praktyce, ale wymaga od obu stron pójścia na pewne ustępstwa
4
67%

2) to się nie może udać - za duże różnice
1
17%

3) to może być ciekawe doświadczenie dla obu stron, bez szans na powodzenie
1
17%

4) nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

przez jetodik 26 kwi 2015, 09:58
carlosbueno, właśnie takie aktywne i zaradne często nie szukają wcale faceta jak one. w dupie to mają bo są samodzielne i nie potrzeba im życiowego przewodnika czy oparcia finansowego, tego co chcą to ciepełka, seksu, tulasów, rozmowy i bycia pożądaną - wtedy czują się atrakcyjne. wiadomo z wyglądu musisz przypasować, tu się przydaje siłka, wiadomo też że czymś musisz zaimponować, z czym Ty akurat nie powinieneś mieć problemu skoro znasz się na różnych sprawach typu polityka międzynarodowa itd.
ująć ją możesz też jakimś szczegółem np. sposobem mówienia, poczuciem humoru, uśmiechem itd.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez carlosbueno 26 kwi 2015, 10:14
właśnie takie aktywne i zaradne często nie szukają wcale faceta jak one
Może i tak ale ja się wśród takowych nie obracam, w pracy mam albo zajęte albo takie czekające na zaradnego faceta dzięki którym nie będą już musiały tyrać fizycznie, na forum też takowych chyba niewiele a nie prowadząc właściwie życia towarzyskiego ciężko o takie.

Wątpię żeby kobiety interesowała polityka zagraniczna, islam itd a na siłkę nie mam zbytnio czasu ani ochoty zreszta ja i bez siłki mam sportową sylwetkę. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 26 kwi 2015, 10:24
carlosbueno, one się nie muszą interesować polityką międzynarodową, im wystarczy widok jak z pasją w oczach i podekscytowaniem o tym opowiadasz, to dla nich komunikat: "facet ma swoje zdanie"

spójrz na niego http://www.youtube.com/watch?v=N98ZlGEYSEA

puściłem kiedyś ten filmik siostrze wiatru, pewnie wogóle nie interesowało ją o czym on gada, a skomentowała to w taki sposób:

"zayebisty koleś, lubię jak facet ma swoje zdanie"
a chyba nie muszę pisać jaka siostrawiatru jest zayebistą laską :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 26 kwi 2015, 11:18
Arasha napisał(a):Chcę się dowiedzieć, na ile możliwy jest związek dwojga osób będących zupełnym przeciwieństwem pod względem osobowościowym, czyli właśnie osoby zamkniętej w sobie z osobą zdecydowanie bardziej ekspresyjną, wyrażającą jasno swoje potrzeby i oczekiwania. Proszę o merytoryczne odp. także przykłady, jeśli ktoś dysponuje takimi.

Co ma introwersja z ekstrawersją do klarowności wyrażania potrzeb?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez zima 26 kwi 2015, 16:30
jetodik, to jest jedynie takie forumowe pierdolenie. w zyciu niekoniecznie tak czasto spotyka sie osobowosci o ktorych mozna z cala pewnoscia powiedziec ekstra, intra, ze juz nie wspomne o tym ektsra wcale nie musi oznaczac wylewnosci itp. ale jak ktos jest zaburzony to powinien najpierw sie leczyc a nie nazywac to introwersja. Marlena Dietrich podobno byla intro a miala mnostwo przyjaciol- no to jakos musiala sobie ich zrobic.intro , ekstra nie ma wplywu na jakosc komunikacji.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez jetodik 26 kwi 2015, 16:38
zima, ja jestem skrajnym intro i też mam przyjaciół, ale spotykam się z nimi w niedużej grupie.

przez carlosbueno 26 kwi 2015, 16:57
zima napisał(a):jetodik, to jest jedynie takie forumowe pierdolenie. w zyciu niekoniecznie tak czasto spotyka sie osobowosci o ktorych mozna z cala pewnoscia powiedziec ekstra, intra, ze juz nie wspomne o tym ektsra wcale nie musi oznaczac wylewnosci itp. ale jak ktos jest zaburzony to powinien najpierw sie leczyc a nie nazywac to introwersja. Marlena Dietrich podobno byla intro a miala mnostwo przyjaciol- no to jakos musiala sobie ich zrobic.intro , ekstra nie ma wplywu na jakosc komunikacji.
no właśnie sam introwertyzm bez zaburzeń nie jest jakąś wielką wadą, ba często ów introwertyzm czy bardziej samotnictwo i unikanie ludzi jest skutkiem zaburzeń i niskiej samooceny. Zresztą większość ludzi nie jest ani 100% introwertykami ani ekstrawertykami i nie rozkminia takich problemów ba nie wie nawet co to jest. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 26 kwi 2015, 16:58
carlosbueno, wszystko racja, ale ja jestem właśnie skrajnym intro, inaczej bym tak o sobie nie pisał

przez NN4V 26 kwi 2015, 17:41
carlosbueno napisał(a):... no właśnie sam introwertyzm bez zaburzeń nie jest jakąś wielką wadą,..
Wadą? Chłopie co Ty godosz?
->
zyskują energię kiedy są w samotności, a tracą wśród ludzi,
czerpią energię ze świata wewnętrznego, tj. uczuć, idei, wrażeń,
są dobrymi słuchaczami,
myślą zanim coś zrobią lub powiedzą,
utrzymują większy kontakt wzrokowy podczas słuchania kogoś, niż podczas mówienia do niego,
mają niewiele zainteresowań, ale w każde zainteresowania bardzo się zagłębiają,
tylko głębokie relacje z innymi nazywają "przyjaźnią",
wolą rozmowy w cztery oczy niż w grupie,
mówią wolno, z przerwami,
aby się skupić potrzebują ciszy, nie lubią gdy im się przerywa pracę lub jakiekolwiek inne zajęcie (np. dzwonkiem telefonu),
korzystają z pamięci długotrwałej, przez co często mają uczucie "pustki w głowie" i mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego słowa podczas rozmowy,
lepiej niż ekstrawertycy radzą sobie z zadaniami wymagającymi skupienia uwagi,
na studiach osiągają lepsze wyniki niż ekstrawertycy,
łatwiej uczą się czytając niż przez rozmowę z innymi,
wolą dowcip ujawniający niestosowność i niedopasowanie,
pracują tak samo niezależnie od tego, czy są chwaleni, czy nie,
nie lubią rozmów "o pogodzie",
mogą mieć trudności w zapamiętywaniu twarzy i nazwisk,

W życiu bym nie chciał być ekstra. To musi byś cholernie upierdliwe najpierw gadać, a później dochodzić co się powiedziało.
Albo gadanie o rzyci maryny.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez zima 26 kwi 2015, 22:24
jetodik,
carlosbueno, właśnie takie aktywne i zaradne często nie szukają wcale faceta jak one.

i tu sie mylisz. jestem aktywna i zaradna i w zyciu bym nie była z jakims leniem. takie cos zdarza sie tylko raz w zyciu..
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Arasha 26 kwi 2015, 23:35
NN4V, czy napisałeś to na podstawie własnych odczuć i doświadczeń, czy jest to może cytat ? Pytam dlatego, bo wiele mi to wyjaśnia ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Arasha 26 kwi 2015, 23:39
jetodik napisał(a):carlosbueno, wszystko racja, ale ja jestem właśnie skrajnym intro, inaczej bym tak o sobie nie pisał

Może i jesteś, ale na forum kompletnie tego po Tobie nie widać ;) Mistrz kamuflażu :mhm:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez mark123 27 kwi 2015, 00:10
NN4V napisał(a):
carlosbueno napisał(a):... no właśnie sam introwertyzm bez zaburzeń nie jest jakąś wielką wadą,..
Wadą? Chłopie co Ty godosz?

Ja uważam, że introwertyzm jest wadą, jeśli ma mocne nasilenie, natomiast ekstrawertyzm nigdy wadą nie jest.
Ja bym wolał być ekstrawertykiem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Arasha 27 kwi 2015, 00:34
mark123, mnie też się tak wydawało, ale jednak okazuje się, że ekstrawertyzm niektórym ludziom przeszkadza ( zwł. skrajnym introwertykom ). A jak Ty uważasz - jakie są szanse na porozumienie osób wykazujących tak przeciwstawne usposobienie ( nie odnosząc wyłącznie do związków, ale pisząc bardziej ogólnie ) ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg