Introwertyk & ekstrawertyk - szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Inrtowertyk i ekstrawertyk razem ?

1) taki układ jest możliwy do realizacji w praktyce, ale wymaga od obu stron pójścia na pewne ustępstwa
4
67%

2) to się nie może udać - za duże różnice
1
17%

3) to może być ciekawe doświadczenie dla obu stron, bez szans na powodzenie
1
17%

4) nie mam zdania
0
Brak głosów

Liczba głosów : 6

przez *Monika* 26 kwi 2015, 00:11
Temat zmierza donikąd...
Przenoszę do działu off top, a jutro do kosza na śmieci, jeśli wypowiedzi będą nie na temat.
Arasha... proponuję przeczytać metodologię badań, pierwszą, lepszą pozycję, podszkolisz się w konstruowaniu narzędzi badawczych.
Obrazek
Główny Moderator

przez Arasha 26 kwi 2015, 00:16
*Monika*, nie prowadzę żadnych badań i nie mam wpływu na wypowiedzi innych forumowiczów. O co tym razem chodzi ? Poza tym część osób potraktowała temat poważnie, więc niby dlaczego masz go usunąć ? W którym miejscu jest sprzeczny z regulaminem ? Ja potrzebuję odp. wyłącznie na własny użytek. Były tu bardziej kontrowersyjne tematy,
w których spam lał się strumieniami i wszystko było dobrze, ale jak tylko ja coś założę, co akurat ma bardzo dużo wspólnego z psychologią, to od razu jest wielkie halo. Możesz mi to wyjaśnić ? I co temat ma wspólnego z off-topem. Artemizja prosiła mnie, żebym nie wdawała się w słowne potyczki z forumowiczami, tylko zgłaszała posty, które nie dotyczą dyskusji, co też niniejszym uczyniłam.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez *Monika* 26 kwi 2015, 00:46
Arasha, Jak to nie prowadzisz badań? A ta ankieta to co? To nie badanie?
Pierwsza lepsza pozycja... wpisujesz w necie i dowiadujesz się kim są introwertycy, a kim ekstrawertycy, jakie profile prezentują. Do tego nie jest potrzebna żadna ankieta.
Wskaż mi "te" parę osób, które potraktowały ankietę poważnie. Chyba, że "dwie" oznacza dla Ciebie "parę".
I nie myśl, że się czepiam Twoich postów. Czytam nie tylko Twoje. Powiem nawet więcej... Twoje czytam na samym końcu bo mam dość spamu.
Co do tematu... nie jest sprzeczny z Regulaminem, ale nie oznacza to, że możesz nieustannie zakładać wątki, które potem zamieniają się w śmietnik. Może i masz dobre intencje chcąc poszerzyć swoją wiedzę z zakresu łatwych tematów, ale sama widzisz jak większość reaguje na Twoje posty, wtedy tworzy się na Forum bałagan. O żadne słowne potyczki tu nie chodzi, tylko o merytoryczną wartość postów, nie tylko Twoich.
Sprawę uważam za zakończoną i nie mam już więcej nic do powiedzenia w temacie.

Was Kochani Przedmówcy proszę o konkretne wypowiedzi w tym temacie.
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arasha 26 kwi 2015, 00:58
*Monika*, wiem, na czym polega introwertyzm i ekstrawertyzm. Nie muszę tego nigdzie szukać ani sprawdzać. Ale chcę się dowiedzieć, na ile jest możliwy związek dwojga osób przejawiających takie cechy. Ankietę dołączyłam wyłącznie dlatego, że zdarzają się osoby, którym być może nie chce się rozpisywać, ale mają swoje zdanie, które mogą wyrazić poprzez wybór jednej z opcji.
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez na_leśnik 26 kwi 2015, 01:18
Arasha, jak temat cię interesuje to pogrzebać możesz w artykułach naukowych na temat introwertyzmu/ekstrawertyzmu dostępnych za free (choćby przez Google Scholar czy DOAJ). Temat jest na tyle "psychologiczny", że wierzyć mi się nie chce, że ktoś już takich badań nie robił i nie opublikował wyników w jakimś dżurnalu naukowym.
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Arasha 26 kwi 2015, 01:21
na_leśnik, ale mnie chodzi konkretnie o możliwość połączenia ekstra - i introwertyzmu w jednym związku. W sumie badania naukowe mnie mało interesują, a bardziej jakie są realne szanse takiego przedsięwzięcia.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez na_leśnik 26 kwi 2015, 01:23
Echhh... ja tyż odpuszczam. Rób jak chcesz...
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez jetodik 26 kwi 2015, 05:40
Arasha, jak najbardziej może się udać, ja jestem skrajnym introwertykiem a moja dziewczyna ekstrawertyczką.
dlatego zaznaczyłem pierwszą opcję w ankiecie. nie ma też wielkich ustępstw, dużo nas łączy, mamy o czym rozmawiać, jesteśmy dopasowani seksualnie i światopoglądowo, różnice w temperamencie to tylko taki nieszkodliwy smaczek :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez jetodik 26 kwi 2015, 08:15
to co jest przeszkodą to moje zaburzenia lękowe, ale moja dziewczyna zaakceptowała je.
już się mocno tych lęków nie wstydze przed nią.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zima 26 kwi 2015, 08:57
Arasha, nie. sam fakt ze o to pytasz swiadczy iz masz watpliwosci.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez jetodik 26 kwi 2015, 09:06
zima, ja też miałem wątpliwości, ale to się okazały pozory. moja dziewczyna zanim byliśmy razem to mówiła, że introwertycy jej nie leżą, mówiła, że nigdy nie miała nawet kumpla introwertyka :)

przez carlosbueno 26 kwi 2015, 09:34
Mnie mocny ekstrawertyzm przeraża i denerwuje ale z drugiej strony gdyby potencjalna partnerka miała być równie introwertyczna jak ja też by było nieciekawie abstrahując od tego że ciężko by było taki związek w ogóle nawiązać i rozwinąć. Wiele razy słyszałem że mi by potrzeba było kobiety aktywnej i zdecydowanej która weźmie sprawy w swoje ręce bo na mnie nie ma co liczyć. Ale prawda jest taka że ja się chyba do żadnego związku nie nadaje, skoro sam z sobą se poradzić nie mogę.
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 26 kwi 2015, 09:38
carlosbueno, to dobrze słyszałeś, ze takiej Ci potrzeba i ja też miałem takie podejście, że najpierw sam muszę się ogarnąć zdobyć dobrą pracę, radzić sobie, a później brać za związki to jednak była pomyłka.

przez carlosbueno 26 kwi 2015, 09:48
jetodik napisał(a):carlosbueno, to dobrze słyszałeś, ze takiej Ci potrzeba i ja też miałem takie podejście, że najpierw sam muszę się ogarnąć zdobyć dobrą pracę, radzić sobie, a później brać za związki to jednak była pomyłka.
No ale mi się zdaje że takie aktywne, pełne życia ekstrawertyczki nigdy by się nie zainteresowały kimś takim jak ja chyba że mało atrakcyjne z wyglądu które powodzenia nie mają. A ja tez ani młody ani przystojny nie jestem aby na to jakieś poleciały bo na pewno nie na moją osobowość i zaradność.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg