Takie tam o trollingu i psychologii tłumu ;)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez *Monika* 17 kwi 2015, 21:01
Hitman, Spokojniej proszę, dobrze?
Obrazek
Główny Moderator

przez Hitman 17 kwi 2015, 21:02
*Monika*, jestem oazą spokoju ;) To, że ktoś się spina bo brakuje mu argumentów to już nie moja wina i także nie mój problem.

przez buka 17 kwi 2015, 21:03
i tak ja mam racje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kotek em 17 kwi 2015, 21:06
Hitman, normalny z wariatem się nie dogada. Po co dyskutujesz z wariatami? :roll:
Obrazek

przez jetodik 17 kwi 2015, 21:06
Hitman,
Jest wiele prawd - np prawdą jest, że z tobą dyskutuję i to że przede mną stoi komp.

no a czemu nie podłożyłeś tej swojej definicji tylko zmieniasz? czyżby się okazało, że nie pasuje, a jak się śmiejesz, że twierdzenie zgodne z rzeczywistością to nie jest znacząca różnica od samej rzeczywistości to znaczy, że masz poważniejsze problemy z odróżnianiem niż myślałem.

podłóż sobie w takim razie do swojego tekstu: obserwuje zgodność twierdzeń z rzeczywistością a obserwuje rzeczwyistość, nie ma różnicy? :)

Kilka razy ci tam pisałem, że nie ma znaczenia coś takiego jak obiektywny sens - wystarczy intersubiektywny. Ale to dla ciebie za trudne żeby to pojąć

nie kłam, wystarczy poczytać tamtą dyskusję, pisałeś, że gusta są obiektywne, że Adriana Lima jest obiektywnie ładniejsza od Zapendowskiej, a ja Ci wytłumaczyłem, że co najwyżej intersubiektywnie. znowu chyba nie rozumiałeś pojęć których używałeś.
Pisałeś, że masz w dupie te normy :)

jako kryteria wartościowania człowieka, w przeciwieństwie do Ciebie, bo wg Ciebie jak ktoś ma plebejski gust jest nikim. lol
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Hitman 17 kwi 2015, 21:07
kotek em, właśnie nie wiem. Ja nie jestem do końca normalny mimo, że tak mi wyszło ostatnio na teście psychologicznym ;)

przez *Monika* 17 kwi 2015, 21:08
Hitman, Myślę tak... skoro reagujesz w taki impulsywny sposób na posty wymienionych przez Ciebie Użytkowników, to wcale tak nie jest, że to nie Twój problem.
Więcej dystansu...

Nie zmienisz poglądów i filozofii życia ludzi. Możesz grzecznie konwersować używając argumentów. Możesz się z nimi nie zgadzać, ale sposób prześmiewczy... to nie jest fajne. Rozumiesz?
Obrazek
Główny Moderator

przez Hitman 17 kwi 2015, 21:11
jetodik,

no a czemu nie podłożyłeś tej swojej definicji tylko zmieniasz? czyżby się okazało, że nie pasuje, a jak się śmiejesz, że twierdzenie zgodne z rzeczywistością to nie jest znacząca różnica od samej rzeczywistości to znaczy, że masz poważniejsze problemy z odróżnianiem niż myślałem.

Co zmieniam? Twierdzenie zgodne z rzeczywistością to opis prawdy. Prawda to coś co istnieje poza opisem... To jest przecież proste.

podłóż sobie w takim razie do swojego tekstu: obserwuje zgodność twierdzeń z rzeczywistością a obserwuje rzeczwyistość, nie ma różnicy? :)

Znów komplikujesz. Pisałem o prostych rzeczach a ty wprowadzasz kolejny raz jakieś głupoty do dyskusji. Masz większe problemy niż mi się wydawało.

nie kłam, wystarczy poczytać tamtą dyskusję, pisałeś, że gusta są obiektywne, że Adriana Lima jest obiektywnie ładniejsza od Zapendowskiej, a ja Ci wytłumaczyłem, że co najwyżej intersubiektywnie. znowu chyba nie rozumiałeś pojęć których używałeś.

Nie zrozumiałeś prostej rzeczy - nie po raz pierwszy. Tak jest obiektywnie ładniejsza bo intersubiektywne pojęcie takie jak "piękno" powstało jako opis czegoś czym posługują się ludzie - oceną. Wg tej oceny Lima jest ładniejsza od Zapendowskiej czyli jest ładniejsza obiektywnie. Takie trudne?

jako kryteria wartościowania człowieka, w przeciwieństwie do Ciebie, bo wg Ciebie jak ktoś ma plebejski gust jest nikim. lol

Teraz upraszczasz. Zależy jaki gust , w jakiej kwestii. Tam dyskutowaliśmy o konkretnych przykładach.

*Monika*, ale jaki sposób jest impulsywny? Ja stosuję na co dzień takie powiedzmy ironiczne chamstwo ale to jest tylko skutek głupot jakie ludzie wygadują, które wyśmiewam. Tak po prostu.

przez kotek em 17 kwi 2015, 21:16
Nie no Hitman, jeśli w teście wyszło, że jesteś normalny, to tego się trzeba trzymać. A tak z punktu widzenia wariatki: dyskusję prowadzi się w jakimś celu, Ty ją prowadzisz, ale nie wiesz po co, więc...?
Obrazek

przez jetodik 17 kwi 2015, 21:18
Hitman,
Co zmieniam? Twierdzenie zgodne z rzeczywistością to opis prawdy. Prawda to coś co istnieje poza opisem... To jest przecież proste.

dalej nie rozumiesz potocznej definicji nawet, jakoś mnie to nie dziwi ;) twierdzenie zgodne z rzeczywistością to nie jest opis prawdy, prawda w klasycznym ujęciu to zgodność twierdzenia z rzeczywistością.
Znów komplikujesz

ale ja tylko podstawiam do wzoru który podajesz i się okazuje, że ten wzór to bzdury, może to faktycznie dla Ciebie zbyt skomplikowane :D
Tak jest obiektywnie ładniejsza bo intersubiektywne pojęcie takie jak "piękno" powstało jako opis czegoś czym posługują się ludzie - oceną. Wg tej oceny Lima jest ładniejsza od Zapendowskiej czyli jest ładniejsza obiektywnie. Takie trudne?

nie trudne tylko błędne :)

Teraz upraszczasz. Zależy jaki gust , w jakiej kwestii. Tam dyskutowaliśmy o konkretnych przykładach.

ano były konkretne przykłady, pisałeś o słuchaniu disco polo i takie tam pierdoły.
pisałeś też, że jak wg innych ludzi masz brzydką dziewczynę to ona przestaje Ci się podobać, a później byłeś zdziwiony, że inni tak nie mają.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez hobbyturysta 17 kwi 2015, 21:19
Nie będę pisał więcej na tym forum bo nie ma sensu ze względu na dużą ilość osób naprawdę chorych psychicznie w sposób nieprzyjemny dla ludzi wchodzących w interakcję i niezgadzających się z tymi osobnikami. Na koniec małe podsumowanie. Okazuje się, że są tacy ludzie, którzy za wszelką cenę muszą myśleć, że mają rację. Dlaczego? Ano dlatego, że muszą się dowartościować. Może dlatego, że pewne rzeczy, które piszę burzą im poukładany świat w głowie. Odpowiedzi są wtedy chamskie, argumenty są omijane, powtarzane jest po kilka razy zdanie, które było już obalone argumentami. W takiej sytuacji ludzie albo pomijają te argumenty i dyskutują z czymś na co mają jakieś odpowiedzi albo posługują się sloganami typu:

przeciez ten tekst idealnie pasuje do ciebie :D
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez Hitman 17 kwi 2015, 21:25
kotek em, w pewnym sensie chciałem pokazać ludziom ich błędy w myśleniu - nie to żeby obchodziło mnie jakie inni mają poglądy ale jako mądrzejszy czuję obowiązek edukacji głupszych. Niech mają dowolne poglądy ale warto posługiwać się logiką ;) A widzę, że tu są same mechanizmy charakterystyczne dla zaburzeń i mało logiki. Interesuje mnie ludzka psychika i sposoby rozwiązywania tego typu problemów - czegoś też się na tym uczę ;)

jetodik, ...

dalej nie rozumiesz potocznej definicji nawet, jakoś mnie to nie dziwi ;) twierdzenie zgodne z rzeczywistością to nie jest opis prawdy, prawda w klasycznym ujęciu to zgodność twierdzenia z rzeczywistością.

Mówiłem o potocznym rozumieniu prawdy. Jak mówię, że prawdą jest to, że Jarek jedzie na rowerze to mam na myśli Jarka na rowerze a nie to stwierdzenie. Za dużo teorii i definicji ziomuś ;) Tak się w realu raczej nie dogadasz a mi to idzie z zaskakującą łatwością.

ale ja tylko podstawiam do wzoru który podajesz i się okazuje, że ten wzór to bzdury, może to faktycznie dla Ciebie zbyt skomplikowane :D

Dla ciebie zbyt skomplikowane jest pojęcie tego co pisałem o intersubiektywności, która wyznacza obiektywność ;)

pisałeś też, że jak wg innych ludzi masz brzydką dziewczynę to ona przestaje Ci się podobać, a później byłeś zdziwiony, że inni tak nie mają.

Pisałem, że warto porównać swoje upodobania ze średnią żeby sprawdzić czy jest się normalnym - po to żeby wyznaczyć subiektywną wartość urody drugiej osoby. Oczywiście nie wszyscy zwracają taką uwagę na urodę ale tu istnieją pewne obiektywne kryteria. Nawet wklejałem kilka razy link, który wyjaśniał te mechanizmy ewolucyjne ale nie raczyłeś się do tego odnieść ;)

hobbyturysta, nie pasuje - to twoja projekcja ;)

P.S.

Czuję się jak Korwin w jaskini lewaków - masakruję ale oni i tak nie rozumieją. Tylko jak ktoś inteligentny to czyta to ma niezłą bekę i myśli sobie, że jednak jestem walnięty skoro dyskutuję z tego typu głupotami :)

przez *Monika* 17 kwi 2015, 21:34
Hitman napisał(a):
*Monika*, ale jaki sposób jest impulsywny? Ja stosuję na co dzień takie powiedzmy ironiczne chamstwo ale to jest tylko skutek głupot jakie ludzie wygadują, które wyśmiewam. Tak po prostu.

Można reagować inaczej... grzeczniej, taktowniej, kulturalniej, z obyciem i ogładą.
Obrazek
Główny Moderator

przez Hitman 17 kwi 2015, 21:37
*Monika*, mógłbym i tak bym reagował gdyby nie to, że kieruję się w życiu zasadą - jestem dla innych odzwierciedleniem tego jacy oni są dla mnie. Dla kogoś kto mnie nie szanuje staram się być kimś kto nie szanuje tej osoby jeszcze bardziej a dla kogoś kto mnie szanuje staram się być kimś kto szanuje tą osobę jeszcze bardziej ;) Niestety kilku użytkowników reaguje na mnie histerycznie lub śmieją się jak głupi do sera bo to co piszę jest dla nich zbyt skomplikowane i nie mieści się w ich obszarze pojmowania.

Sortuj wg