Pomysły na zabawy dla przedszkolaków:

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez DestruktorMysli 06 kwi 2015, 13:29
Cześć. ;-) Niebawem jako wolontariusz będę zaangażowany w organizację zabaw dla przedszkolaków. Mają one być związane z tematyką bajek ("Dzień bajek"). Poza tym przydałoby się wymyślić jakiś prosty sposób na przeistoczenie się w jakąś bajkową postać, przy czym mam 20 lat i nie chcę, by to było komedią. :D Macie jakieś pomysły?

przez *Monika* 06 kwi 2015, 17:14
DestruktorMysli, Myślisz o tym, żeby przebrać się?
Myślę, że lepszym pomysłem byłoby ubrać pacynki na łapki i mówić do dzieci z ich perspektywy.
Obrazek
Główny Moderator

przez Trybson 06 kwi 2015, 17:15
W ciuchcię :mrgreen:
Bipolar II disorder

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 06 kwi 2015, 17:19
Trybson, wiesz, że zostałeś zdemaskowany po raz kolejny?
Obrazek
Główny Moderator

przez Hans 06 kwi 2015, 17:50
W przedszkolu lubiliśmy się rzucać klockami albo niszczyć lalki, albo na takiej huśtawce-wadze w kilku trzymaliśmy jednego tak, że nie mógł zejść, a potem nagle puszczaliśmy, żeby sobie pupę odbił.
Feed your head
Feed your head

przez *Monika* 06 kwi 2015, 17:53
Hans, założyciel wątku z pewnością oczekuje tutaj na konstruktywne opinie dotyczące "Dnia bajek" w przedszkolu.
Jeśli nie masz niczego mądrego do powiedzenia w tej kwestii to proszę nie zaśmiecaj wątku.
Rozumiem, że w przedszkolu mogłeś się bawić psocąc, ale to nie ten wątek.
Obrazek
Główny Moderator

przez Hans 06 kwi 2015, 18:06
*Monika*, przepraszam, już nie będę.
Feed your head
Feed your head

przez *Monika* 06 kwi 2015, 18:17
Hans, :D
Obrazek
Główny Moderator

przez DestruktorMysli 07 kwi 2015, 13:26
Świetny pomysł z pacynką. Przypomniało mi się, że sam byłem zadowolony, gdy w przedszkolu mieliśmy zajęcia z pacynkami i... każde dziecko dostało jedną w prezencie. o.O

W Internecie oczywiście znalazłem już kilka "kuszących propozycji":

1. Czarodziejska chusta

Propozycja dla grupy lub grupki. Siadamy w kółeczku, bierzemy wybrany przedmiot (polecamy dużą chustę lub apaszkę, zawiązaną w luźny supełek) i przekazujemy je kolejnej osobie – chusta ma przejść przez wszystkie rączki, nikogo nie wolno pominąć – przekazując instrukcję. Zabawa polega na tym, by w każdej „rundce” chusta miała inne właściwości, np. „Przekazujmy sobie chustę, jakby... była bardzo gorrrąca!/była bardzo ciężka/zamieniła się w małego pieska/była kłująca/ pachniała kwiatami" etc.

2. Stopklatka

Uczestnicy wspólnie ustalają hasło będące tematem zabawy, np. "wycieczka". Następnie chodzą/biegają po sali. Na słowa prowadzącego "stopklatka" każde z dzieci musi przyjąć nieruchomą pozycję w ten sposób, by ciało ułożone było zgodnie z ustalonym wcześniej tematem zabawy.

3. Zajączki - dzieci siedzą w kole, począwszy od nauczyciela odliczają kolejno. Każdy musi zapamiętać swój numer. Zabawę rozpoczyna nauczyciel, przykłada dłonie do swojej głowy i kiwając nimi (robi zajączka), mówi: zajączek numer jeden pozdrawia zajączka numer..., wywołany zajączek kiwa swoimi „uszami” i pozdrawia następnego, podając swój numer i numer pozdrawianego.

4. Sałatka jarzynowa – wszystkie dzieci siedzą na krzesełkach w kole, prowadzący zajmuje miejsce w środku koła. Nauczycielka dzieli dzieci na równe zespoły: marchew, groszek, kukurydza itp. Na hasło „marchew i groszek”, te dzieci zamieniają się miejscami, na hasło „sałatka warzywna”, wszyscy zamieniają się miejscami.

5. Ciasteczka – dzieci siedzą wraz z nauczycielką w kole, naśladują za pomocą gestów i mimiki cały proces robienia ciasteczek. Z ręki robią miskę, wsypują po kolei mąkę, cukier, dwie łyżeczki proszku do pieczenia, dwa jajka, wlewają roztopioną margarynę, mieszają wszystkie składniki dużą łyżką. Wyjmują ciasto z miski, kładą na stolnicę, biorą wałek i dużymi ruchami wałkują ciasto. Biorą foremki i wycinają z ciasta różne kształty: słoneczka, gwiazdki, bałwanki.

6. Wolne miejsce – dzieci siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym tworzą koło, zostawiają wolne miejsce, dziecko prosi kolegę:
Miejsce obok mnie jest wolne,
zapraszam Maćka,
by przyszedł tu jak żabka..., ptaszek..., piesek... itd.

Ale nie wiem, co najbardziej spodoba się przedszkolakom. Ja największą radość czerpałem z układania drogi z pomalowanych drewnianych plansz i jeżdżenia po niej wykonanymi z tego samego materiału samochodzikami oraz z gry planszowej, w której pionkiem był ciekawy samochodzik, o którego kłóciłem się z kolegami. Oprócz tego lubiłem być wredny dla dziewczyn i tak mi już zostało. :mrgreen:

-- 14 kwi 2015, 18:39 --

Hmmm?

Sortuj wg