Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Argish 23 lip 2015, 19:41
na_leśnik, natrzepiesz kasy i wrócisz do naszego pięknego kraju :pirate:
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez emilk 23 lip 2015, 19:52
Niko to ile Ty masz lat ?
emilk

przez emilk 23 lip 2015, 19:53
Agrish nie ma Nic fajnego w POlsce.
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nicholas1981 23 lip 2015, 19:58
emilk napisał(a):Niko to ile Ty masz lat ?

Nie ma znaczenia ile mam lat
Nicholas1981

przez Argish 23 lip 2015, 20:02
emilk, no nie ma, nie ma
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez emilk 23 lip 2015, 21:02
Nicholas1981 napisał(a):

Ale jesli jestes pelnoletni,to nie moga Cie postawic przed sadem rodzinnym,musial by Cie ojciec najpierw ubezwlasnowolnic wtedy dopiero moze za Ciebie podjac decyzje o szpitalu inaczej nie da rady.
emilk

przez high 23 lip 2015, 21:37
na_leśnik, Jak wrócisz to dawaj znać, przyda się znów zlot :mrgreen:
"Zawsze warto być człowiekiem,
Choć tak łatwo zejść na psy..."

Fluoxetinum

przez Nicholas1981 23 lip 2015, 21:56
emilk napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):

Ale jesli jestes pelnoletni,to nie moga Cie postawic przed sadem rodzinnym,musial by Cie ojciec najpierw ubezwlasnowolnic wtedy dopiero moze za Ciebie podjac decyzje o szpitalu inaczej nie da rady.

A jednak się mylisz. Zresztą to nie jest tak, że stawiają przed sądem. Sprawa się rozgrywa zaocznie na podstawie opinii psychiatry, który pisze w niej, że pobyt w szpitalu jest konieczny. Uwierz, że byłem w takiej sytuacji dwa razy. Nie jestem ubezwłasnowolniony i dawno dorosły. Ojciec mi to zrobił. Mogłaby też żona, ale żony nie mam :) na razie.
Nicholas1981

przez emilk 23 lip 2015, 22:53
A jednak się mylisz. Zresztą to nie jest tak, że stawiają przed sądem. Sprawa się rozgrywa zaocznie na podstawie opinii psychiatry, który pisze w niej, że pobyt w szpitalu jest konieczny. Uwierz, że byłem w takiej sytuacji dwa razy. Nie jestem ubezwłasnowolniony i dawno dorosły. Ojciec mi to zrobił. Mogłaby też żona, ale żony nie mam :) na razie.[/quote]

Jesli jestes poczytalny i myslisz logicznie to nikt Cie do psychiatryka nie wsadzi na sile !!! nie ma czegos takiego.
emilk

przez tosia_j 23 lip 2015, 22:58
Oj, jak ci mowi ze siedzial dwa razy to siedzial
A ty mu mowisz nie ma czegos takiego
outsider

przez Nicholas1981 23 lip 2015, 23:02
emilk, tak, wymyśliłem to sobie :) oczywiście nie mogę powiedzieć, że byłem zupełnie zdrowy na umyśle w momencie zamknięcia mnie w psychiatryku (więc zapewne nie myślałem logicznie i może byłem niepoczytalny, w końcu choruję na ChAD), ale z pewnością nie jestem ubezwłasnowolniony i z pewnością nie zagrażałem fizycznie nikomu
Nicholas1981

przez Vengence 23 lip 2015, 23:34
Nicholas1981 napisał(a):
emilk napisał(a):Ale nikt przeciez nie moze Cie na sile do psychiatryka wyslac,musial bys calkowicie zwariowac i byc zagrozeniem dla siebie i innych.

A to się mylisz. Oczywiście, że mogą na siłę - przez sąd rodzinny ojciec może to zrobić. Ja już to przeżyłem dwa razy. Wcale nie trzeba być żadnym zagrożeniem. Ale może jednak teraz tak się nie stanie, bo ona mi obiecała, że nie pozwoli.

To ile ile ty masz lat, ze sad rodzinny, moze cie jeszcze wyslac do psychiatryka?
Do psychiatryka moga cie wziasc na sile, tylko w razie zagrozenia zycia twojego lub gdy ty komus zagrazasz, no i jeszcze w przypadku, gdy jestes ubezwlasnowolniony. :pirate:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez emilk 23 lip 2015, 23:50
Vengence napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):
emilk napisał(a):Ale nikt przeciez nie moze Cie na sile do psychiatryka wyslac,musial bys calkowicie zwariowac i byc zagrozeniem dla siebie i innych.

A to się mylisz. Oczywiście, że mogą na siłę - przez sąd rodzinny ojciec może to zrobić. Ja już to przeżyłem dwa razy. Wcale nie trzeba być żadnym zagrożeniem. Ale może jednak teraz tak się nie stanie, bo ona mi obiecała, że nie pozwoli.

To ile ile ty masz lat, ze sad rodzinny, moze cie jeszcze wyslac do psychiatryka?
Do psychiatryka moga cie wziasc na sile, tylko w razie zagrozenia zycia twojego lub gdy ty komus zagrazasz, no i jeszcze w przypadku, gdy jestes ubezwlasnowolniony. :pirate:

No dokladnie tak jak mowisz,nie potrafie tego pojac jak mozna kogos zamknac w psychiatryku jak nie ma bezposredniego zagrozenia :P
emilk

przez Nicholas1981 23 lip 2015, 23:50
Vengence napisał(a):To ile ile ty masz lat, ze sad rodzinny, moze cie jeszcze wyslac do psychiatryka?

Mam lat 34, a do psychiatryka mnie wzięli decyzją sądu rodzinnego na wniosek ojca w wieku 26 i 29 lat. Ustawa o ochronie zdrowia psychicznego dopuszcza takie zachowania:

Art. 29. 1. Do szpitala psychiatrycznego może być również przyjęta, bez zgody wymaganej w art. 22, osoba chora psychicznie:
1) której dotychczasowe zachowanie wskazuje na to, że nieprzyjęcie do szpitala spowoduje znaczne pogorszenie stanu jej zdrowia psychicznego,
bądź
2) która jest niezdolna do samodzielnego zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych, a uzasadnione jest przewidywanie, że leczenie w szpitalu psychiatrycznym przyniesie poprawę jej stanu zdrowia.
2. O potrzebie przyjęcia do szpitala psychiatrycznego osoby, o której mowa w ust. 1, bez jej zgody, orzeka sąd opiekuńczy miejsca zamieszkania tej osoby – na wniosek jej małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa, jej przedstawiciela ustawowego lub osoby sprawującej nad nią faktyczną opiekę.
Nicholas1981

Sortuj wg