Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ugh 19 cze 2015, 23:16
Swoją drogą NFZ to skurwiele straszne - poczytałam właśnie, że jesli dostanę skierowanie na badania w ramach prywatnej wizyty lekarskiej, to badanie również muszę wykonac odpłatnie bo w takim wypadku nie przysługuje mi możliwość wykonania badań w ramach NFZ. Takie badania opłacone przez NFZ mozna wykonac tylko jesli posiada się skierowanie od lekarza, który wykonuje zawód w ramach lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Ten kraj to na prawdę jakieś dno dna.
ugh

przez bonsai 19 cze 2015, 23:22
ugh napisał(a):Swoją drogą NFZ to skurwiele straszne - poczytałam właśnie, że jesli dostanę skierowanie na badania w ramach prywatnej wizyty lekarskiej, to badanie również muszę wykonac odpłatnie bo w takim wypadku nie przysługuje mi możliwość wykonania badań w ramach NFZ. Takie badania opłacone przez NFZ mozna wykonac tylko jesli posiada się skierowanie od lekarza, który wykonuje zawód w ramach lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Ten kraj to na prawdę jakieś dno dna.

No tak, ale to jest jakby oczywiste. Jeśli lekarz wystawia skierowanie z gabinetu prywatnego, to trzeba wszystko robić prywatnie. Może Ci ewentualnie wystawić receptę na lek refundowany (ale niechętnie), jeśli ma podpisaną umowę z NFZ, a Ty przyniesiesz mu historię choroby.

A co z tą niedoczynnością tarczycy? Przyjmujesz lewotyroksynę? Badania na przeciwciała robiłaś?
bonsai

przez MalaMi1001 19 cze 2015, 23:24
ugh napisał(a):Swoją drogą NFZ to skurwiele straszne - poczytałam właśnie, że jesli dostanę skierowanie na badania w ramach prywatnej wizyty lekarskiej, to badanie również muszę wykonac odpłatnie bo w takim wypadku nie przysługuje mi możliwość wykonania badań w ramach NFZ. Takie badania opłacone przez NFZ mozna wykonac tylko jesli posiada się skierowanie od lekarza, który wykonuje zawód w ramach lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Ten kraj to na prawdę jakieś dno dna.

Tak to prawda akurat. Dlatego za wszystkie badania wypisane od endokrynologa musiałam zapłacić z własnej kieszeni. Przez ok pół roku przewidzianej na rzetelną diagnozę wydałam ok 1000zł na same badania poziomu hormonów ipt.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ugh 19 cze 2015, 23:35
bonsai, a dla mnie nie takie oczywiste. Jeśli ktoś ma ubezpieczenie w ramach NFZ, to niezaleznie od wszystkiego powinien mieć mozliwośc wykonania badań w ramach tej umowy. To, że płacisz za wizyte, żeby nie czekać kilku miesięcy nie powinno mieć żadnego wpływu i dla mnie to wcale nie jest logiczne.
To jest tylko i wyłącznie cwaniactwo NFZ, onie doskonale wiedzą, że przez tak odległe terminy do specjalistów ludzie i tak będą korzystać z prywatnych usług przez co i badania będą musieli wykonywać odpłatnie. A gdzie dobro pacjenta?
Chociaż to też zależy, po znajomości wiele można załatwić i obejść to.

Biorę letrox 50 ale poza spadkiem TSH żadnych zmian jesli chodzi o objawy. antyTg i antyTPO mam ok - nie mam Hashimoto, tylko niedoczynność. Mam też zbyt mała tarczycę względem wieku. Ale i tak, wiele z moich objawów zupełnie do niedoczynności nie pasuje.

MalaMi1001, no mi przez ostatni rok też uzbierała mi się niezła kilkutysięczna sumka za same wizyty u lekarzy o badaniach już nie wspomnę a i tak wracam do punktu wyjścia. Ale w moim przypadku czekanie po kilka miesięcy na wizytę u specjalisty, to byłby dramat...a tak by było, że kilka lat by mi zajęło chodzenie po tych wszystkich specjalistach, o terminach badań już nie wspominając. Takie badanie jak próby błednikowe czeka się ponad rok w ramach NFZ - śmiech na sali...
ugh

przez Prakseda 20 cze 2015, 01:02
ugh napisał(a):bonsai, test Western-Bolt w ogóle nie jest refundowany.

Jest refundowany, jeśli przepisze nam go lekarz chorób zakaźnych ;) Aby w ramach diagnostyki dostać na niego skierowanie, to najpierw musi nam wyjść dodatnia ELISA :roll:

przez Prakseda 20 cze 2015, 01:11
ugh napisał(a):
Nicholas1981 napisał(a):ugh, chyba najłatwiej się położyć do szpitala na badania, w jeden dzień ciężko załatwić. Po pobraniu płynu nie powinno się wstawać przez 24 h

Haha, czy ja wiem ,czy "najłatwiej" - przecież na to się czeka bardzo długo, chyba, że po znajomości jakoś przyjmą wcześniej. Aż tyle?! Ja czytałam, że to kwestia kilku godzin, żeby rana sie nie rozwalała. A jak przez tyle godzin nawet do wc pójśc nie wolno?

Dlaczego czeka się bardzo długo? Zależy na jaki oddział chyba?
Co do pobrania płynu to zaleca się leżenie przez 24 h. Byłam, widziałam ;) W praktyce jednakże bywa różnie - jedni nie wstawają nawet do wc i grzecznie korzystają z basenika w zaciszu szpitalowego pokoju, inni cichaczem się wykradają ;)

przez ugh 20 cze 2015, 09:47
Prakseda napisał(a):Dlaczego czeka się bardzo długo? Zależy na jaki oddział chyba?

Ponieważ, żeby dostać się do poradni stwardnienia rozsianego najbliższy termin jest na czerwiec 2015. Ok, może też neurolog wypisac skierowanie ale w tej samej placówce najbliższa wizyta w poradni neurologicznej to marzec 2016 :o ! Znalazłam neurolog, która ma termin pod koniec sierpnia w ramach NFZ ale i tak nie mam pewności, że pójdzie mi na rękę i skieruje na te badania. Nawet jesli tak, to czas oczekiwania przyjęcia na oddział, to 3 miesiące - czyli roki się z tego juz pół roku. A tyle czekać nie mogę bo mój stan z miesiąca na miesiąc się pogarsza.
Co do pobrania płynu to zaleca się leżenie przez 24 h. Byłam, widziałam ;) W praktyce jednakże bywa różnie - jedni nie wstawają nawet do wc i grzecznie korzystają z basenika w zaciszu szpitalowego pokoju, inni cichaczem się wykradają ;)

Haha, ja należe do grzecznych pacjentów.

Prakseda napisał(a):Jest refundowany, jeśli przepisze nam go lekarz chorób zakaźnych ;) Aby w ramach diagnostyki dostać na niego skierowanie, to najpierw musi nam wyjść dodatnia ELISA :roll:
[/quote]
Czyli w praktyce w tyłek można sobie wsadzić tą refundację ;).

Generalnie, to człowiek musi już być umierający, żeby szybko cokolwiek załatwić i tyle.
ugh

przez Artemizja 20 cze 2015, 11:13
Generalnie, to człowiek musi już być umierający, żeby szybko cokolwiek załatwić i tyle.
Nie. Zbyt wiele się tego naoglądałam pracując w służbie zdrowie. Człowiek nawet, jeśli jest umierający, to i tak go odsyłają...

Witam wszystkich.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Nicholas1981 20 cze 2015, 12:20
Cześć Szefowa
Nicholas1981

przez ugh 20 cze 2015, 12:25
Artemizja napisał(a):Nie. Zbyt wiele się tego naoglądałam pracując w służbie zdrowie. Człowiek nawet, jeśli jest umierający, to i tak go odsyłają...

Witam wszystkich.

Tez prawda, bo skoro ktoś i tak umiera, to po co go brać na oddział.
Mnie to już dobija, że z SORu i tak mnie odesłali z kwitkiem kierując do lekarza rodzinnego i ciągłe odsyłanie do psychiatry a ze mną jest c oraz gorzej. Ja to jeszcze mam ten "komfort", że ma się kto mną zająć i nie muszę nigdzie do pracy chodzić i stać mnie na prywatną służbę zdrowia. Ale ciekawe co bym zrobiła, gdybym była gdzieś zatrudniona, skazana na oczekiwanie długich miesięcy na wizytę u specjalisty i bez nikogo do pomocy...To nic, tylko głaz przywiązać do stóp i do rzeki... A jak tak dalej pójdzie, to jeszcze chwila i serio wylądję w psychiatryku :/.

Dzień Dobry.
ugh

przez Artemizja 20 cze 2015, 12:33
Nicholas1981, hej ;) Jak humor?

ugh, :( Hej.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez Artemizja 20 cze 2015, 12:37
Właśnie wróciłam ze sklepu. JAk ja nie lubię robić zakupów w sobotę :? Że też nie poszłam wczoraj wieczorem :roll: Może takich tłumów by nie było.

Administrator

przez ugh 20 cze 2015, 12:38
No, lipa :(. Dziś, to w ogóle jest masakra :(.
no nic, co zrobić.
ugh

przez Arhol 20 cze 2015, 12:38
To polska ma służbe zdrowia
*szokiniedowierzanie*
Obrazek
Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg