Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę) - cz. 2

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Artemizja 19 cze 2015, 22:04
ugh, no to faktycznie zupełnie inne objawy. Nie słyszałam o takich, ale podpytam mojej mamy. Ma zakładać fundację i obraca się wśród lekarzy, więc może coś podpowie.
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez ugh 19 cze 2015, 22:08
Artemizja, nie no, nie musisz sobie robić kłopotu. Chociaz póki co, to te objawy lekarze przyporządkowują do nerwicy ale i tak jakoś trudno mi w to uwierzyć bo nie sądzę, żeby od tego człowiek non stop tak się czuł niezaleznie od miejsca, w którym się znajduje czy sytuacji. A u mnie tak jest, że nawet przebywając w domu cały czas takie objawy mam.
Ale już powoli brakuje mi pomysłu skąd to się może brać bo póki co, to mi jedne wyniki badań "coś" dziwnego wykazały czego póki co zupełnie nie potrafię rozszyfrować :/.
ugh

przez Nicholas1981 19 cze 2015, 22:10
ugh, a badałeś się pod kątem SM? Mam nadzieję, że te badania to wykluczyły, bo niektóre objawy mogłyby pasować
Nicholas1981

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bonsai 19 cze 2015, 22:11
ugh, a jakie wyniki badań "coś" Ci wykazały? I czemu tak bardzo bronisz się przed nerwicą? Ona ma to do siebie, że im bardziej będziesz z nią walczyć, tym mocniej będzie się ona manifestować.
bonsai

przez Artemizja 19 cze 2015, 22:11
ugh, to nie kłopot ;) Jak coś będę wiedziała, to dam Ci znać. Może chociaż namiary do jakiegoś lekarza, który będzie miał jakieś przypuszczenia. Zawsze to by było coś.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez ugh 19 cze 2015, 22:14
Nicholas1981, nie badałam się pod tym kątem. Też mi to polecono i próbowałam dziś jakoś usystematyzować schemat działania w tej sprawie ale cięzko jest mi znaleźć info do jakiej placówki się zgłosić, żeby to załatwić jakoś szybko. Z tego co rozumiem, to neurolog kieruje na takie badania ale tak myślę, że po co mam tracić czas i iść najpierw do neurologa, żeby mnie skierował skoro mogę iśc od razu - i tutaj moja wiedza się kończy, gdzie się udać. A próbowałam dodzwonić się do kilku miejsc, żeby się tego dowiedzieć ale jak to bywa - telefon tylko jest po to, żeby był.
ugh

przez Artemizja 19 cze 2015, 22:14
bonsai, nie zawsze to, co się wydaje nerwicą, jest nerwicą ;) U mojej mamy przez x lat podtrzymywali, że na nic nie jest chora, u mojego brata tak samo. A jednak się okazało, że jest chora. U Wioli też x lat temu stwierdzono nerwicę i nabrała się biedna leków przez długie lata, a okazało się, że od x lat ma boreliozę. To samo jeszcze inna dziewczyna z Forum. Ciężko jest rozpoznać chorobę, a lekarze "lubią" diagnozować nerwicę. Po prostu trzeba wykluczyć wszystkie opcje.

Administrator

przez bonsai 19 cze 2015, 22:18
Artemizja, tak, wiem, ale ugh chyba się już prześwietliła na wszystkie możliwe strony. ;) Boreliozę trzeba by sprawdzić, ale, jak rozumiem, to już jest za nią (sam sobie robiłem takie badanie). Po prostu natrafiłem gdzieś na wpis naszej koleżanki, w którym podkreślała, że bardzo nie chce przyjąć do wiadomości, że to mogą być objawy nerwicy. I tak tylko mnie to zastanowiło. ;)
bonsai

przez MalaMi1001 19 cze 2015, 22:19
A na czym polega badanie w kierunku boreliozy?

przez ugh 19 cze 2015, 22:20
bonsai, to "coś", to:
- wydłużona latencja przy próbach błednikowych (to akurat rozumie, bo to badanie, gdzie na siedząca śledzi się przeskakującą/poruszającą się po ekranie żółta kropkę. A wynik oznacza, że mam spowolniony odruch gałki ocznej albo spowolnione zauważenie, że ona zmieniła swoją pozycję),
- obustronne zaburzenia optokinetyczne - tego kompletnie nie rozumiem.
Bronię się bo nie chcę żadnej nerwicy. Poza tym, co jak ograniczę się do uznania, że to nerwica a okaże się, że to jednak nie to.
Artemizja, dzięki Ci bardzo ;).
Chociaż mi to już powoli zaczyna być wszystko objętne. Jeszcze chwila i zacznę rozważać opcję położenia się do trumny ;).
ugh

przez Nicholas1981 19 cze 2015, 22:21
ugh, ale to właśnie neurolog jest właściwym lekarzem w tym przypadku. Typowa diagnostyka składa się z badania neurologicznego, badania rezonansu magnetycznego, badania EEG oraz nakłucia lędźwiowego z pobraniem płynu mózgowo-rdzeniowego.
Nicholas1981

przez Artemizja 19 cze 2015, 22:23
MalaMi1001, tutaj są linki do wątków, gdzie napisały dziewczyny chorujące na borelkę: http://www.nerwica.com/post1609891.html?hilit=borelioza#p1609891 http://www.nerwica.com/post1234245.html?hilit=borelioza#p1234245

Administrator

przez ugh 19 cze 2015, 22:26
bonsai, robiłam test na borelioze (chociaż tylko Ellisą, która ponoć jest mało miarodajna) więc i tak w poniedziałek jadę zrobic innego typu badanie.
Ale jak wspomniała Artemizja, lekarze często bardzo szybko odsyłają do psychiatry. Przy pierwszym lekarzu poz, gdy tylko powiedziałam, że moje ojbawy potęgują gdy wyjdę na otwartą przestrzeń, to od razu uznał, że to nerwica. Nie skierował nawet do żadnego innego specjalisty - poza psychiatrą oczywiście. Inna doktor też po jednej wizycie i zerknięciu na wyniki morfologii uznała, że nic mi nie jest. Dopiero kolejny lekarz zapytał w ogóle, czy miałam kleszcza kiedykolwiek. Także niestety, często trzeba bardzo długo szukać aż znajdzie się faktyczną przyczynę. Właśnie świtnym przykładem jest Wiola, gdzie gdyby nie ona, to nigdy nie dowiedziałabym się, że mam niedoczynność tarczycy - czego lekarze jakoś nie potrafili dostrzedz.
ugh

przez ugh 19 cze 2015, 22:27
MalaMi1001 napisał(a):A na czym polega badanie w kierunku boreliozy?
, polega na badaniu próbki krwi róznymi metodami.
ugh

Sortuj wg