Cukier twój wróg

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Cukier twój wróg

przez agnieszkasz 26 lut 2015, 17:22
Co prawda trochę już po ptokach, bo tłusty czwartek za nami, ale myślę, że mimo to warto posłuchać dyskusji lekarzy (w tym psychiatrów) o wpływie cukru na nasze zdrowie i kondycję fizyczną oraz psychiczną.

http://www.radiokrakow.pl/audycje/przed ... aniem-sie/

Cukier twój wróg

przez Arasha 26 lut 2015, 22:15
agnieszkasz, fajnie, że Ty też zwróciłaś uwagę na ten problem ;) Ja już jakiś czas temu ( w sumie równo miesiąc ) założyłam podobny temat, licząc że się jakoś wspólnie będziemy motywować do walki z tym, jakby nie patrzeć, nałogiem :? ... podaję linka cukier-s-odycze-moja-walka-z-uzale-nieniem-i-odstawk-t54230.html
Może dołączą Twoją wypowiedź, chyba, że chcesz mieć swój temat oddzielnie, ale to już pewnie moderacja zadecyduje.

A po ptokach nigdy nie jest ... każdy dzień jest dobry na zmianę. Trzeba tylko chcieć :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Cukier twój wróg

przez agnieszkasz 27 lut 2015, 18:01
O widzisz, taki zbieg okoliczności :)
Dajmy rozstrzygnąć moderacji, ale myślę, że skoro temat wzbudza nie dość dużą uwagę, to możemy (na razie) zostawić to tutaj osobno - może wiecej ludzi przez to się tym zainteresuje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Cukier twój wróg

przez Ferdynand k 27 lut 2015, 18:04
proponuję zjadać swoich wrogów :lol: :lol:

ta narkotyk biały proszek :mrgreen: zamiast cracku ktoś cukier puder wciąga :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Cukier twój wróg

przez Arasha 27 lut 2015, 18:12
agnieszkasz, a Ty planujesz coś z tą wiedzą zrobić :roll: ? Czy na razie jesteś na etapie rozważań teoretycznych ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Cukier twój wróg

przez agnieszkasz 02 mar 2015, 17:57
Staram się ograniczać cukier, no ale to jest u mnie trochę tak jak z paleniem. Wiem że mi szkodzi, ale bardzo to lubię ;/ Stąd jak na razie podejmuję walkę małymi krokami, ale za to konsekwentnie. A Ty jak sobie z tym radzisz, może coś podpowiesz? :)

Cukier twój wróg

przez Arasha 02 mar 2015, 18:44
agnieszkasz, ja od wielu lat mam ten problem i na chwilę obecną niewiele jestem w stanie z tym zrobić. Jak mi się zachce, to raczej nie potrafię sobie odmówić, jestem nerwowa, na niczym nie mogę się skupić. U mnie jest taki problem, że jak nic nie jem, to na słodkie też mnie nie ciągnie ... ale wystarczy, że zjem cokolwiek ( zupa, kanapka, drugie danie ), to normalnie do 5 min mam taką potrzebę dowalenia czegoś słodkiego, że nie idzie wytrzymać :time: W sumie wiem, czym to jest spowodowane i że mi szkodzi, ale nie potrafię nic z tym na chwilę obecną zrobić. Jedyne rozwiązanie, to chyba przestać cokolwiek jeść :?

Jeżeli Tobie konsekwencja i metoda małych kroków pomaga, to tylko pozazdrościć :great:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Cukier twój wróg

przez agnieszkasz 04 mar 2015, 18:49
A uprawiasz jakiś sport? Nie wiem czy to może pomóc czy wręcz przeciwnie, bo po wysiłku fizycznym człowiek musi coś zjeść, no ale wtedy cukier powinien spaść... w sensie po aktywności fiz.

Cukier twój wróg

przez Arasha 04 mar 2015, 21:10
agnieszkasz, niestety od dłuższego czasu nie mam na to siły :? Na rowerze nie byłam już ponad 3 lata, a większa aktywność fizyczna to w szkole na gimnastyce korekcyjnej
( czyli 11 lat temu :mrgreen: ), ale przynajmniej wtedy była regularna. Po drodze zdarzyła się jeszcze przygoda z aerobickiem, ale raczej krótkotrwała.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Sortuj wg