Jakim idiotą jesteś?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Jakim idiotą jesteś?

przez Hitman 25 lut 2015, 15:58
Piszcie czego oczywistego nie wiecie, nie rozumiecie, co Was kompromituje.

Ja np nie wiem dlaczego V= s/t
Mogę się nauczyć wzorów i rozwiązywać zadania ale nie wiem dlaczego tu się akurat dzieli a nie np mnoży.Poza tym używam słów, których nie znam znaczenia ale ich używam bo mi pasują bo wiem w jakim kontekście inni tego używają.

Jakim idiotą jesteś?

przez jetodik 25 lut 2015, 16:12
znaczenie słów według pragmatystów semantycznych, określa praktyka, czyli to jakie jest znaczenie danego słowa określa właśnie jego kontekst i jego użycie.
ja mam problemy z rozumieniem debetu i kredytu w bankowości, to znaczy niby to rozumiem, ale w różnych kontekstach jak te słowa się pojawiają, to muszę chwile pomyśleć, żeby odszyfrować.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Jakim idiotą jesteś?

przez Arasha 25 lut 2015, 16:20
Ja nie rozumiem, dlaczego większość ludzi jest zafascynowana seksem :shock: ? Jestem w stanie rozwiązać całki, macierze i inne bzdety, a tego zwyczajnie nie kumam :bezradny: Dlatego zakładam dużo dziwnych tematów. Jak mi ktoś wreszcie to logicznie przetłumaczy, to może przestanę :?

Hitman napisał(a):Mogę się nauczyć wzorów i rozwiązywać zadania ale nie wiem dlaczego tu się akurat dzieli a nie np mnoży.Poza tym używam słów, których nie znam znaczenia ale ich używam bo mi pasują bo wiem w jakim kontekście inni tego używają.

A możesz napisać przykłady, znaczenia jakich konkretnie słów nie rozumiesz ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Jakim idiotą jesteś?

przez jetodik 25 lut 2015, 16:23
Arasha, ludzie są "zafascynowani seksem" bo te rzeczy ich podniecają tak fizjologicznie.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Jakim idiotą jesteś?

przez mark123 25 lut 2015, 16:24
- mam problemy z odróżnieniem "bynajmniej" od "przynajmniej"
- nie mam żadnej wiedzy ani umiejętności przydatnych do pracy
- nie umiem zarządzać pieniędzmi
- mam problemy z prostymi obliczeniami matematycznymi
- mam problemy z ortografią
- mam ubogi zasób słownictwa
- nie umiem niczego naprawić
- nie umiem przekształcić tekstu tak, by go powiedzieć własnymi słowami

-- 25 lut 2015, 15:28:28 --

Arasha napisał(a):Ja nie rozumiem, dlaczego większość ludzi jest zafascynowana seksem

Bo w dzisiejszym świecie jest on bardzo rozpowszechniany i sporo ludzi popada w chorą fiksację na punkcie seksu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Jakim idiotą jesteś?

przez i_am_a_legend 25 lut 2015, 16:30
Hitman, już sam nie wiem, czy to jakaś prowokacja, czy nie, ech... No jak możesz nie rozumieć prostej zależności? Prędkość wyraża się np. w kilometrach na sekundę, co jest chyba dość oczywiste. Kilometr to miara odległości/trasy (s), a sekunda jest jednostką czasu (t). Aby określić prędkość, z jaką się poruszamy, musi podzielić przebytą trasę przez czas, w jakim ją pokonaliśmy. O co Ci chodzi zatem?

Arasha, jesteś w stanie rozwiązać całki i macierze? :> Serio? To po czym Ty jesteś? Całki są bardzo fajne. :) Co do seksu, to ja nie wiem już, co Ci napisać. Może nigdy nikogo nie kochałaś po prostu? Gdy się kogoś kocha, to seks przychodzi naturalnie, tak to już jest urządzone. Ludzie chcą być wtedy blisko, tworzyć jedność, również tę fizyczną. W organizmie, w mózgu, dzieją się wówczas cudowne rzeczy...
i_am_a_legend

Jakim idiotą jesteś?

przez Vimes 25 lut 2015, 16:46
Ostatnio przez minutę zastanawiałem się jaka jest stolica Niemiec. Nie mogłem sobie przypomnieć kto grał w finałowym meczu na ostatnim mundialu mimo, że ten mecz oglądałem. W końcu trafiłem, ale musiałem sprawdzić w necie, bo nie byłem pewny. Przeraziło mnie to. Problemy z pamięcią, koncentracją zaczęły się kilka lat temu w czasie depresji. Mimo, że czuję się lepiej, to pod tym względem nie ma żadnej poprawy. Czuję się głupszy niż ustawa przewiduje, a kiedyś tak nie było.. :bezradny: Niedawno zacząłem rozwiązywać sudoku i korzystam z aplikacji na tableta, która niby pobudza mózg. Zobaczymy czy to coś da.. :roll:

Jakim idiotą jesteś?

przez mark123 25 lut 2015, 16:51
Arasha napisał(a):Ja nie rozumiem, dlaczego większość ludzi jest zafascynowana seksem :shock: ? Jestem w stanie rozwiązać całki, macierze i inne bzdety, a tego zwyczajnie nie kumam :bezradny: Dlatego zakładam dużo dziwnych tematów. Jak mi ktoś wreszcie to logicznie przetłumaczy, to może przestanę :?

Ale seks nie jest jedyną rzeczą, którą ludzie się bardzo mocno interesują. Bardzo mocno (może nawet bardziej niż seksem) interesują się pieniędzmi. Dla sporej części ludzi zamożnych, a może dla większości zamożnych, pieniądz to chyba jedyne, co się w życiu liczy.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Jakim idiotą jesteś?

przez Hitman 25 lut 2015, 16:53
jetodik, to debet i kredyt nie są tym samym tylko debet dotyczy mniejszej kwoty i odsetek?

Arasha, z seksem to proste: to kim jesteśmy jest efektem przypadkowego łączenia się genów a w zasadzie nie do końca przypadkowego bo jeszcze steruje tym dobór naturalny. W procesie ewolucji przechodzą geny ludzi, u których powstała przypadkowa mutacja popędu seksualnego. Mamy w mózgu ośrodki odpowiedzialne za to oraz hormony, które wydzielają się i pobudzają te ośrodki. Widocznie masz to szczęście, że Twój mózg jest inaczej zbudowany albo masz coś nie tak z hormonami. Jeśli człowiek oślepnie i nie ćwiczy sobie wyobraźni przestrzennej to zanika obszar mózgu odpowiedzialny za to. Nie jest sobie w stanie już wyobrazić czym jest kolor albo przestrzeń. Tak samo masz z seksem tylko pewnie nie jest to wtórne a wrodzone i masz to szczęście, że nie musisz pragnąć miłości, związku i seksu. Nie sterują Tobą te zwierzęce popędy więc można powiedzieć, że jesteś wyżej rozwinięta. Zazdroszczę Ci tego. Nami te popędy sterują i czujemy, że musimy to zrealizować. To jest skojarzone z ośrodkami przyjemności, zaspokojenia. Na szczęście natura nie jest tak okrutna dla słabych jednostek i dała im narkotyki, które zaspokajają tę samą potrzebę.

Przykładów słów, których nie rozumiem nie mam teraz na poczekaniu. To wychodzi w praniu kiedy coś mówię i przychodzi mi do głowy coś mądrego czego nie rozumiem. Potem to wypowiadam, ludzie myślą, że jestem mądry a ja sam nie rozumiem tego co powiedziałem. Przez to nawet nie da się mnie w żaden sposób leczyć bo ludzie mają błędne przekonania na mój temat. To mniej więcej tak jakby komputer odpowiadał na jakieś tam logiczne rzeczy ale tego nie rozumiał.

mark123, o też mam tak z tymi umiejętnościami przydatnymi do pracy. Nawet do fizycznej się nie nadaję, umysłowej tym bardziej a prostej ale nudnej też nie bo mam ADHD.

i_am_a_legend, no jestem idiotą więc nie rozumiem prostych zależności. Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś. Spróbuję sobie to przeanalizować i zrozumieć.

Edit: dalej nie rozumiem. Wiem, że trzeba podzielić ale nie wiem dlaczego. Wiem, że wyraża się w metrach na sekundę ale nie wiem dlaczego akurat jest tam dzielenie :/

A do tematu dodam jeszcze, że słucham muzyki dla idiotów i mi się tylko taka podoba.

Jakim idiotą jesteś?

przez devnull 25 lut 2015, 17:01
Niezły temat, kiedyś rzuciłbym z rękawa takimi przykładami, teraz muszę se przypomnieć ...

Nie jestem w stanie czytać papierowych książek dłużej jak 10 minut, nuży mnie to,
podczas czytania szybko mnie to nudzi, bez względu na treść, nie mam cierpliwości
i szybko rezygnuję, może dlatego, że jestem uzalezniony od kompa i tam czytam więcej.

No i jeszcze zaburzenia poznawcze po SSRI, mógłbym zrobić wiele co przyniesie
jakąś korzyść, ale mózg udowadnia mi 1000x że nie warto, że to i tak nic nie da,
po części to prawda, ale na długą metę to szkodliwe.

Jak se coś przypomnę to dopiszę, bo jest tego cała masa.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Jakim idiotą jesteś?

przez i_am_a_legend 25 lut 2015, 17:01
Hitman napisał(a):Edit: dalej nie rozumiem. Wiem, że trzeba podzielić ale nie wiem dlaczego. Wiem, że wyraża się w metrach na sekundę ale nie wiem dlaczego akurat jest tam dzielenie :/

:bezradny: , skoro wiesz, że wyraża się w metrach na sekundę, to z tego wynika, że trzeba podzielić metr na sekundę. :D Może spróbuj przekształcić wzór, np. odnieść się do drogi. S=v*t, czyli metr=(metr/sekundę)*sekunda, z czego wynika, że metr=metr i tak jest. Poza tym, to takie logiczne przecież. Im szybciej biegniesz i im dłużej to trwa, tym większą trasę pokonasz.
i_am_a_legend

Jakim idiotą jesteś?

przez Arasha 25 lut 2015, 17:04
i_am_a_legend napisał(a):Hitman, już sam nie wiem, czy to jakaś prowokacja, czy nie, ech... No jak możesz nie rozumieć prostej zależności? Prędkość wyraża się np. w kilometrach na sekundę, co jest chyba dość oczywiste. Kilometr to miara odległości/trasy (s), a sekunda jest jednostką czasu (t). Aby określić prędkość, z jaką się poruszamy, musi podzielić przebytą trasę przez czas, w jakim ją pokonaliśmy. O co Ci chodzi zatem?

Jak dla mnie zajebisty temat, żadna prowokacja ... dużo możemy się z niego o sobie nawzajem dowiedzieć :P
Też zamierzałam w ten sposób wytłumaczyć autorowi tę zależność, ale doszłam do wniosku, że to nie ma sensu. Ktoś to może przeczytać setki razy, ale nie zrozumie istoty rzeczy ... przecież napisał, że ma z tym problem.

Btw Rzadko kiedy podaje się prędkość w km/s :shock: ( owszem, można ), najczęściej w m/s ( w-g jednostek układu SI ), a w codziennym użyciu zazwyczaj w km/h. W km/s to już prędzej prędkość jakiegoś tornada :mrgreen: I gwoli wyjaśnienia jeszcze, poprawnie powinno się mówić szybkość, bo prędkość jest wielkością wektorową, czyli uwzględnia również kierunek i zwrot ruchu, a podając wartość liczbową mówimy o szybkości ( która jest wielkością skalarną ). Ale to już taki niuans :mhm:

i_am_a_legend napisał(a):Arasha, jesteś w stanie rozwiązać całki i macierze? :> Serio? To po czym Ty jesteś?

Cały czas jestem w trakcie :lol: :lol: :lol:

mark123 Nie zauważyłam, żeby zasób Twojego słownictwa był jakoś szczególnie ubogi :roll:

-- 25 lut 2015, 16:11 --

mark123 napisał(a):
Arasha napisał(a):Ja nie rozumiem, dlaczego większość ludzi jest zafascynowana seksem :shock: ? Jestem w stanie rozwiązać całki, macierze i inne bzdety, a tego zwyczajnie nie kumam :bezradny: Dlatego zakładam dużo dziwnych tematów. Jak mi ktoś wreszcie to logicznie przetłumaczy, to może przestanę :?

Ale seks nie jest jedyną rzeczą, którą ludzie się bardzo mocno interesują. Bardzo mocno (może nawet bardziej niż seksem) interesują się pieniędzmi. Dla sporej części ludzi zamożnych, a może dla większości zamożnych, pieniądz to chyba jedyne, co się w życiu liczy.

Ale to akurat jestem w stanie zrozumieć, bo z czegoś w końcu trzeba żyć, a wiadomo, że apetyt rośnie w miarę jedzenia 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Jakim idiotą jesteś?

przez Pieprz 25 lut 2015, 17:12
Jestem idiotą emocjonalnym.
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Jakim idiotą jesteś?

przez Hitman 25 lut 2015, 17:12
skoro wiesz, że wyraża się w metrach na sekundę, to z tego wynika, że trzeba podzielić metr na sekundę

No właśnie nie wynika. To, że tak się zapisuje jest konsekwencją tego, że się to dzieli i dlatego piszemy metr na sekundę. A ja nadal nie wiem dlaczego metr na sekundę a nie np sekunda na metr.

Może spróbuj przekształcić wzór, np. odnieść się do drogi. S=v*t, czyli metr=(metr/sekundę)*sekunda, z czego wynika, że metr=metr i tak jest.

Nie rozumiem...Tzn wiem, że tak się przekształca wzory ale to te wzory, które już są. Mi chodzi o to jak dojść do tego, że tak jest a nie tylko zrozumieć ten fakt bo same wzory rozumiem i mogę je przekształcać, podstawiać itd.

Poza tym, to takie logiczne przecież. Im szybciej biegniesz i im dłużej to trwa, tym większą trasę pokonasz.

To tak ale dalej nie umiem tego skorelować z tym wzorem. Po prostu jestem idiotą i myślę, że nie da mi się tego wytłumaczyć.

Sortuj wg