Dom jednorodzinny czy mieszkanie? Miasto czy wieś?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez na_leśnik 30 maja 2015, 01:19
Arasha, Breslau magiczny, ino drogi :pirate: . Ale może jakby mi się udało zarobić za granicą na wkład własny, zaciągnąć kredyt i wynająć na kilka lat jakiemuś studenciakowi... :105:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Niutek 30 maja 2015, 02:00
Po ponad 20 latach mieszkania w bloku wreszcie udało mi się spełnić marzenia.
Mam dom jednorodzinny z ogrodem na przedmieściach, wszędzie mam blisko, do sklepów, lekarza, tramwaju,a jednicześnie na przeciwko domu ok.50m, las :105: , poranne świergolenie ptaków....ech...cu-do-wnie :105:
Wreszcie mogę mieć mnóstwo zwierząt, mieć kontakt z naturą(staw mam pod nosem) z dala od obcych ludzi.

Zdecydowanie wybieram dom, mimo tego, że pracy jest co niemiara ;)

przez ekstraktzaloesu 30 maja 2015, 02:23
Dom jednorodzinny na wsi. A najchętniej to przeniósłbym się na jakąś niewielką wyspę blisko równika i zamieszkał wśród dzikich plemion. Mała chata, kilka kóz, kur i ogródek. Spanie w hamaku i nocne tańce na golasa wokół ogniska. To jest coś, o czym marzę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Laila30 30 maja 2015, 02:34
Własny dom na wsi z dala od babki wiedźmy,moje marzenie.

przez Niutek 30 maja 2015, 18:34
ekstraktzaloesu napisał(a):Dom jednorodzinny na wsi. A najchętniej to przeniósłbym się na jakąś niewielką wyspę blisko równika i zamieszkał wśród dzikich plemion. Mała chata, kilka kóz, kur i ogródek. Spanie w hamaku i nocne tańce na golasa wokół ogniska. To jest coś, o czym marzę.

Jadę z Tobą :D

przez android 30 maja 2015, 18:54
Arasha napisał(a):niewielka miejscowość na Pomorzu Gdańskim ( ostatecznie może być też Koszalińskie ) :105: oczywiście domek, w którym można wynajmować pokoje letnikom

w sumie mogłaby być także dziura na Mierzei Wiślanej typu Kąty Rybackie... rewelacja :great:

Evia, tak, las, woda, natura, nasze piękne morze :105:

hajfajf. jestem z mierzei wiślanej, aczkolwiek z nieco większej miejscowości niż Kąty ;)

obecnie mieszkam w gdańsku i przede wszystkim przeszkadza mi monotonia życia miejskiego. szczególnie gdy mieszka się, jak ja, w mieszkaniu bez ogródka jedynym rodzajem rozrywki jest wyjście na miasto na którym, najczęściej, nie dzieje się nic ciekawego. na szczęście okolice trójmiasta są na tyle przyjazne osobom aktywnym, że zawsze można gdzieś wyjechać na spacer, na rower, na cokolwiek. w przyszłości chciałbym zamieszkać w wiosce położonej w górach, z dala od cywilizacji.
https://www.youtube.com/watch?v=Bbz2Hn0nNp4
Pauline Oliveros, Stuart Dempster & Panaiotis - Deep Listening
polecam.

przez Arasha 30 maja 2015, 20:18
Evia napisał(a):Ale trawnika to bym nie kosiła :D Nie przeszkadzałby mi gąszcz. Ba, nawet chyba wolałabym takie dzikie klimaty 8)

Ja też lubię taką dżunglę... ale jakby nie patrzeć to siedlisko wszelkiego możliwego robactwa :pirate:

Właśnie, brakuje mi tego, że nie mogę sobie co 2 tyg. poganiać w lecie z kosiarą :? Może by trzeba pomyśleć o takim zatrudnieniu 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Arasha 30 maja 2015, 20:27
android napisał(a):
Arasha napisał(a):niewielka miejscowość na Pomorzu Gdańskim ( ostatecznie może być też Koszalińskie ) :105: oczywiście domek, w którym można wynajmować pokoje letnikom

w sumie mogłaby być także dziura na Mierzei Wiślanej typu Kąty Rybackie... rewelacja :great:

Evia, tak, las, woda, natura, nasze piękne morze :105:

hajfajf. jestem z mierzei wiślanej, aczkolwiek z nieco większej miejscowości niż Kąty ;)

W takim razie obstawiam Stegnę ;) ( ale spokojnie, znam wszystkie miejscowości począwszy od Mikoszewa, a skończywszy na Krynicy... niestety do Piasków nie dotarłam < a to moje marzenie... granica z Obwodem Kaliningradzkim>, tylko, że jak zwiedzałam Mierzeję, to miałam bazę po drugiej stronie Przekopu Wisły, w Świbnie i ciężko było to zgrać z promem i powrotem, poza tym musiałabym chyba wstać po 5, żeby załapać się na autobus z KM do Piasków :? )

android napisał(a): w przyszłości chciałbym zamieszkać w wiosce położonej w górach, z dala od cywilizacji.

To zapraszam do mnie... co prawda miasto duże, ale wokół otoczone górami, lasami i wiosek Ci w okolicy dostatek 8)
Tak to zwykle jest, że ciągnie człowieka na drugi koniec Polski, a wokół siebie też ładnie, ale jednak czegoś brakuje :bezradny:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez na_leśnik 30 maja 2015, 20:32
Właśnie, brakuje mi tego, że nie mogę sobie co 2 tyg. poganiać w lecie z kosiarą :? Może by trzeba pomyśleć o takim zatrudnieniu 8)

Do leśniczego po pozwolenie, kosiarka na plecy i ognia na Halę Miziową! :twisted:
"Każdy, kto kiedykolwiek zbudował jakieś nowe niebo, znajdował moc do tego dopiero we własnym piekle."

przez Arasha 30 maja 2015, 20:41
na_leśnik napisał(a):

Do leśniczego po pozwolenie, kosiarka na plecy i ognia na Halę Miziową! :twisted:

Najpierw musiałbyś mnie tam teleportować, a tak w ogóle to spoko... nawet kiedyś chciałam iść na leśnictwo :pirate:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Psychoanalepsja_SS 31 maja 2015, 09:18
OP napisał(a):Jakie macie preferencje w tej kwestii? Wolicie miejską "cywilizację" czy wieś "sielską ale anielską", mieszkanie w blokowisku/kamienicy czy domek z ogródkiem na wsi zabitej dechami?

No niestety, ale jedyne chyba co mogłoby choć w części zadowolić takich zmiennych roztrzepańców jak ja byłoby posiadanie całej sieci domków, mieszkań, will, szałasów, jaskiń, budek, pokoi jednoosobowych czy wieloosobowych na wsi, w miasteczku, w metropolii, w komunie, w lesie/górach - w puszczy :P. A to mija się z ideą minimalizmu, którą staram się wypełniać, ze zdrowym rozsądkiem, bo szanse, że kiedykolwiek będzie mnie na to stać...WIERZĘ, ŻE SĄ DUŻE, LECZ NIEPRZESADNIE... i po finalne - nie do końca w porządku czułbym się będąc właścicielem opuszczonych przez miesiące czy lata rezydencji, kiedy po prostu ktoś inny mógłby w nich mieszkać.

przez monapayne 31 maja 2015, 10:04
Arasha, ja wybyłam z koszalińskiego. I w ogóle zachodniopomorskiego. Niestety, ale połączenia - transport - nie istnieje. Np. z mojej wsi jest 5 km do wioski, w której czasami jeździ pociąg a czasami bus, z którego potem mogę się dopiero dostać do większego miasta itd. Aż mi niedobrze na samo wspomnienie. Mi pasuje miasto - bo mam wszystko, mogę się uczyć, a w domu wyciszyć. Poobserwować ludzi czasem. Pójść do muzeum. Być na czasie z tym wszystkim. Nie żeby to był dla mnie priorytet. Ale ja raczej nie jestem bieżąco z życiem 2015.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez android 31 maja 2015, 12:12
Arasha napisał(a):W takim razie obstawiam Stegnę ( ale spokojnie, znam wszystkie miejscowości począwszy od Mikoszewa, a skończywszy na Krynicy... niestety do Piasków nie dotarłam < a to moje marzenie... granica z Obwodem Kaliningradzkim>, tylko, że jak zwiedzałam Mierzeję, to miałam bazę po drugiej stronie Przekopu Wisły, w Świbnie i ciężko było to zgrać z promem i powrotem, poza tym musiałabym chyba wstać po 5, żeby załapać się na autobus z KM do Piasków )

Ok, zgadłaś. Wyspa Sobieszewska jest fajna - oaza spokoju poza sezonem (w trakcie w sumie też, tylko nie samo Sobieszewo, a dalej), a autobusy miejskie jeżdżą cały czas. Idealne miejsce do zamieszkania, jak dla mnie. Obecnie chyba trochę więcej autobusów kursuje do Piasków, bo zmienił się przewoźnik. Jak będziesz jeszcze kiedyś, to wpadaj do mnie na chatę ;d

Arasha napisał(a):To zapraszam do mnie... co prawda miasto duże, ale wokół otoczone górami, lasami i wiosek Ci w okolicy dostatek

Ok, we wrześniu mam urlop, już się pakuję! :d
https://www.youtube.com/watch?v=Bbz2Hn0nNp4
Pauline Oliveros, Stuart Dempster & Panaiotis - Deep Listening
polecam.

przez ekstraktzaloesu 01 cze 2015, 00:19
Niutek napisał(a):Jadę z Tobą
A co w takim razie zrobisz ze swoim wymarzonym domem? :D

Sortuj wg