Dlaczego ja,Trudne Sprawy i inne arcydzieła

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Argish 21 mar 2015, 01:54
Kiedyś było o wiele więcej różnego rodzajów teleturniejów, programów dla dzieci (edukacyjnych), a teraz tak jak inni napisali same gówno.
Celebrity splash - co oni kurva odwalają? Skakać do wody i robić z siebie debila o tak tego chcemy..
Milionowa edycja tańca z gwiazdami - też fajnie, wszystko ustawione, w każdej edycji jedno i to samo kto lepiej dupę wypnie, a potem na Pudelku fotki jak to jakaś aktorka majty pokazała bo jej się sukienka podwinęła.
W południe seriale Trudne sprawy, Dlaczego ja - jak to wszyscy ze wszystkimi sypiają, zachodzą w ciąze itd oooo, a program Zdrady to już całkiem odjazd na maxa... A "nasze" dzieci to oglądają wszystko i mają Whiskas zamiast mózgu.
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez Wolfx 21 mar 2015, 01:58
Argish, Show Must Go On :-)
Czasem komuś cycek wyskoczy (specjalnie) a potem w periodykach o tym piszą i chodzi o to że nieważne jak piszą byle piszą.
Wolfx

przez Argish 21 mar 2015, 02:00
Wolfx, jeszcze jakiś nowy program wyszedł bodajże tvnu, ale nie jestem pewna "słoiki" Ciul wie o czym to :D
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blah! 21 mar 2015, 02:00
Bo "Polska" stara się być taka "Amerykańska" tylko, że nigdy nie była, nie jest i nie będzie. Bardzo mocno stara się do Polski ściągnąć medialne trendy i to działa, tylko tam ogłupiony nastolatek może zrobić "karierę" w LA a Polsce ogłopiony nastolatek co najwyżej może wrzucić filmik na YT, w którym stara się udawać Biebera robiąc z siebie totalnego ciula.
blah!

przez Argish 21 mar 2015, 02:02
blah!blah!, to jest takie na siłę upodabnianie się do kogoś/czegoś
Tegretol 1-0-1
Deprexolet 0-0-1
Propranolol - doraźnie

przez hobbyturysta 21 mar 2015, 02:03
Argish, zgadzam sie z Argish !
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez *Monika* 21 mar 2015, 02:04
blah!blah! napisał(a):Media w Polsce to totalna bzdura. Pamiętam kiedyś, gdy miałam jakieś 6-10 lat leciało sporo edukacyjnych-zabawowych programów dla dzieci, które rozwijały kreatywnośc ,wyobraźnię i były po prostu ciekawe. Teraz, w polskiej tv samo gówno leci, które robi młodym ludziom siekę z mózgu. Ale może o to właśnie chodzi - żeby społeczeństwo ogłupiać.

Zgodzę się z Tobą, jak najbardziej... programy mogą celowo odciągać społeczeństwo od prawdziwych problemów z jakimi najczęściej boryka się.
Ci, których stać na oglądanie interesujących programów, mają większe pole do popisu, mogą przełączyć kanał na inny. Są też tacy, których nie stać i dla zabicia czasu oglądają to, co serwuje im TV.
Jak dla mnie "podstawowe programy", tzw. ogólnodostępne powinny pokazywać z jakimi prawdziwymi problemami boryka się społeczeństwo... bezrobocie, bieda, choroby. Są to patowe sytuacje, ale przynajmniej pokażą prawdę.
Dzisiejsza telewizja to komercja. W większości ma charakter rozrywkowy. Pokazuje celebrytów i ich światek co mnie kompletnie nie interesuje. Osoby te nie są dla mnie autorytetem, dlatego nie oglądam Tych Programów. Poza tym Telewizja szuka sensacji i propaguje kłamstwo.
Obrazek
Główny Moderator

przez Arhol 21 mar 2015, 02:06
Uch,mawiają że internet to kibel,użyteczny,ale często śmierdzi albo jest obszczany,dzisiejsza TV to latryna,smród jest ciągły i nie do zniesienia,nic tylko "rzygnąć"..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez *Monika* 21 mar 2015, 02:17
Czasami zastanawiam się w jaki sposób społeczeństwo spędzałoby wolny czas, gdyby nie posiadało telewizorów przy założeniu, że sytuacja w kraju byłaby w takim samym stanie jak obecnie... bezrobocie, bieda etc.
Pewnie radio przejęłoby jej funkcję.
Poza tym telewizja pokazuje to, co zabarwione negatywnie. Nawet, gdyby poruszała sprawy dotyczące bezrobocia, biedy, chorób czyli też o zabarwieniu negatywnym... myślę, że żadnego użytku by z tego nie było z uwagi na fakt, że telewizja nie pokazuje i nie propaguje praktycznych rozwiązań.
Obrazek
Główny Moderator

przez abrakadabra xx 21 mar 2015, 04:18
Nie oglądam tego, próbowałem się nie raz zmusić do tych seriali ale nie da rady, "gra aktorska" jest prześwietna. Oglądam hbo i cinemax bo tam reklam nie ma :D ,czasem coś się trafi. A głównie discovery, amimal planet, bbc, nat geo, coś tam się zawsze znajdzie.

przez blah! 21 mar 2015, 11:28
*Monika*, bo media zostały po to stworzone aby sukcesywnie przekształcać się w maszynę do manipulowania masami ludzkimi. Od małego dzieciaki się ogłupia, żeby nie potrafiły samodzielnie myśleć, mieć własnego zdania, potrafić za siebie zadecydować a służy to temu, aby w przyszłości działały pod dyktando Rządu i kapitalistycznych koncernów. Prawda jest taka, że telewizja zawsze służyła albo politycznej propagandzie albo komercyjnej manipulacji i ogłupianiu ludzi. Były oczywiście momenty w TVP gdzie postawiono na wyższe wartości i były bardzo ciekawe bloki zarówno dla dzieciaków, jak i dorosłych i leciały same polskie produkcje. Ale teraz zbiegło się to do rżnięcia kasy z obywateli i upolitycznienia mediów publicznych - co dla mnie jest skandaliczne.
Zupełnie co innego są już te wszystkie kanały komercyjne bo to już tylko i wyłącznie "nasz" interes czy dajemy się tym mamić czy nie - problem spory tylko polega na tym, że telewizja nie daje już żadnych alternatyw. Mogę przelecieć wszystkie kanały i na wszystkich leci to samo - albo reklamy, albo jakiś gniot.

Poza tym, nawet w wiadomościach ciągle manipulują prawdą, coraz częściej obserwuję sytuację gdzie w zapowiedzi wiadomości pada hasło np.: "W bramę wjazdową do Białego Domu wjechał samochód prowadzony przez członka SS", po czym w reportarzu okazuje się, że ten samochód nie wjechał w bramę a w tymczasowe barierki postawione na chodniku obok płotu. I takie manipulacje pojawiają się już chyba każdorazowo.

No ale cóż, każdy ma wybór - ja tam telewizji w ogóle nie oglądam, nawet dla odmóżdżenia się bo i po co. Szkoda tylko, że dzieci już nie mają żadnych alternatyw, chociaż teraz to przecież tylko Facebook i nic poza tym.
blah!

przez mark123 21 mar 2015, 12:33
Argish napisał(a):W południe seriale Trudne sprawy, Dlaczego ja - jak to wszyscy ze wszystkimi sypiają, zachodzą w ciąze itd oooo, a program Zdrady to już całkiem odjazd na maxa... A "nasze" dzieci to oglądają wszystko i mają Whiskas zamiast mózgu.

Wystarczy nie brać tego do swojego rozumu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Hans 21 mar 2015, 14:36
blah!blah! napisał(a):Bo "Polska" stara się być taka "Amerykańska" tylko, że nigdy nie była, nie jest i nie będzie. Bardzo mocno stara się do Polski ściągnąć medialne trendy i to działa, tylko tam ogłupiony nastolatek może zrobić "karierę" w LA a Polsce ogłopiony nastolatek co najwyżej może wrzucić filmik na YT, w którym stara się udawać Biebera robiąc z siebie totalnego ciula.

"...dream of californication..." ;)
Feed your head
Feed your head

przez blah! 21 mar 2015, 15:31
Hans, te wszystie programy nawet polskiej produkcji to nie są programy autorskie. Wszystkie seriale, programy itp. są na podstawie scenariuszy głównie amerykańskich produkcji (czasem angielskich) ;). Nie zagłebiałam się nigdy dokładnie w tytuły wymienione w temacie ale mniemam, że też są nakręcone na podstawie zagranicznych produkcji.
A wśród młodzieży od dawna można zauważyc tendencję do jarania się "american dream" tylko Polska to zupełnie inne realia.
blah!

Sortuj wg