Gotowanie na parze.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Gotowanie na parze.

przez Victorius17 24 lis 2014, 16:46
W ramach rozwoju postanowiłem że zacznę zdrowo się odżywiać. Ponoć bardzo zdrowe jest gotowanie na parze. Trzeba mieć tylko jakieś specjalne gary i jakiś przepis. No właśnie. Co dobrego można przyrządzić na parze? Ma ktoś jakieś proste przepisy?
Victorius17

Gotowanie na parze.

przez D@ri@nk@ 24 lis 2014, 18:44
Przyrządzić mozna prawie wszystko. Ja gotuję warzywa, mięsa, ryby. Rzeczywiście specjalny garnek jest bardzo pomocny.
Wazna zasada nie solić, para wydobywa naturalną sól z warzyw i mięsa i choć naprawdę na początku w to nie wierzyłam to sprawdziłam i nie jest niesłone ;)

Jak lubisz przyprawy ziołowe, warto dac je do wody pod sitem wtedy aromat sobie wejdzie w mięsko czy co tam zrobisz.

Na początek polecam ta stronkę http://www.naparze.com.pl/ tam są fajne przepisy na spróbowanie, po lewej masz działy co można zrobić
Takie jedzenie oczywiście jest zdrowe, smaczne (szczególnie warzywa) i szybko się przygotowuje. Musisz tylko na początku sprawdzać sobie i ew zapisywac czas jaki potrzebny jest do danego składnika bo jedno lubią miękkie inni al'dente. Poza tym rózne warzywa potrzebują róznego czasu więc ja wkładam stopniowo :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Gotowanie na parze.

przez Krul kuców 24 lis 2014, 18:47
Podobno warzywa najlepiej surowe żreć, bo w wysoki temperaturach tracą minerały i inne składniki odżywcze. Chyba weganie tak jędzą albo inne wegetarianie. No ale możesz część jeść surowo, a część sobie gotować na parze. Jednak bardziej z przewagą tych pierwszych chyba.
Krul kuców

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Gotowanie na parze.

przez D@ri@nk@ 24 lis 2014, 18:49
Krul kuców napisał(a):Podobno warzywa najlepiej surowe żreć, bo w wysoki temperaturach tracą minerały i inne składniki odżywcze. Chyba weganie tak jędzą albo inne wegetarianie. No ale możesz część jeść surowo, a część sobie gotować na parze. Jednak bardziej z przewagą tych pierwszych chyba.

Ale są warzywa które raczej ciężko na surowo zjeść ;) Buraki, fasolka, kalafior, ziemniaki i kilka innych ;) A para nie wypłukuje tego co najcenniejsze czyli witamin i minerałów tak jak gotowanie w wodzie ;)

Nie jestem jakąś maniaczką gotowania na parze, ale lubie np do kebaba z frytkami takie warzywka na parze :lol: :lol: :lol:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

Gotowanie na parze.

przez Victorius17 25 lis 2014, 20:01
Nie lubię surowych warzyw bo ścierają mi zęby i bolą mnie od tego siekacze. Wolę potrawy gotowane nawet przez wzgląd na problemy ze zgagą. Rodzinna zaleciła mi spożywanie posiłków gotowanych.

A mam jeszcze pytanie: można zamiast tego specjalnego gara, użyć wkładki do zwykłego garnka? Jaka będzie różnica?
Victorius17

Gotowanie na parze.

przez D@ri@nk@ 25 lis 2014, 21:26
Victorius17, nie będzie różnicy tylko garnek musi mieć dobra szczelną pokrywkę i pilnuj czy jest woda żebyś go nie spalił ;)

Gotowanie na parze.

przez Victorius17 25 lis 2014, 21:50
Super :) . Dzięki za odpowiedź :) . Od teraz będę początkującym kucharzem :) ! Oby tylko nie był to słomiany zapał :D
Victorius17

Gotowanie na parze.

przez D@ri@nk@ 25 lis 2014, 21:52
Wiesz nie musisz jeść wyłącznie rzeczy robionych na parze, mogą być jako dodatek. Ale jak ci zasmakują to takie gotowanie wchodzi w krew :)
Jak bedziesz mieć jakieś pytania to śmiało :)

Gotowanie na parze.

przez jasaw 25 lis 2014, 22:05
Uwielbiam warzywa gotowane na parze. Mają zupełnie inny smak. Polecam :great:
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Sortuj wg