Bieganie-Kto ,ile,jaki cel ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez JużTuByłem 29 paź 2014, 12:12
Zakładam ten wątek ,bo może jest tu więcej biegaczy którzy się podzielą swoimi małymi sukcesami ;) W dodatku będę informował jak mi idzie i cały czas zdawał relacje ze swoich treningów nawet jak tu nikt nie będzie zaglądał 8)
Zawsze lubiłem biegać ze względu na multum pozytywów ,ale wymienie te które przeważyły ,że się wkręciłem: zanik lęku,lepsze myślenie i oderwanie umysłu od ciągłego niepotrzebnego zadręczania mózgu natręctwami.Po dłuższym odcinku pojawia się dobry nastrój ,a kto go bardziej docenia jak nie my nerwicowcy ? :smile: Paradoksalnie zamiast być zmęczonym ,więcej się chce ,czuje się siłę,motywację do działania.Mój lekarz mówi ,że to jest najlepszy naturalny antydepresant gdyż z chemicznego punktu widzenia mamy w organizmie dużo endorfin i serotonina idzie w górę.Można to łatwo odczuć :great: .Dla lękowców jest ,to zbawienie jesli niemogą sobie pozwolić na uspokajacze ,które ryją beret.
Osobiście bardzo mi pomaga zapomnieć o uzaleznieniu od benzo i innych gorszych niefajnych używek ;)
Dla tych którzy pierwszy raz zaczynają przygodę radzę nie katować się jakoś przesadnie ,aby czasem tym sposobem zniechęcić się do biegania.Pamiętajmy ,że to ma być relaks ,oderwanie od spraw codziennych :smile:
Czasami na początku przygody z tym sportem może pojawić się lenistwo ,ale wtedy trzeba się zmusić.Gwarantuje ,ze po paru miesiącach nie będziecie musieli się zmuszać,bo wejdzie wam, to w krew :smile: Na samą myśl ,że musicie rozstać się na tydzień z bieganiem będzie was brała mała ku.rwica.Troszeczkę uzależnicie się od tego ,ale to dobrze :smile:
Ja od dawna miałem krótkie przygody z tym sportem jednak zawsze po 2-3 miesiącach się kończyły ze względu na używki,melanże i ćpuński tryb życia.Teraz jednak postawiłem sobie konkretny cel,a dokładnie wiosenny półmaraton i małymi kroczkami zbliżam się do
21 km.
Narazie moim rekordem jest 9 km które wczoraj przebiegłem :smile: Biegam co 2 dzień.Sobota i niedziela przerwa chyba ,że mam ochotę na lekki joging.Często mam ochotę na więcej ,ale nie katuje się ze względu na kolana i możliwość kontuzji które już miałem.Biegać trzeba z mózgiem ,bo łatwo o ból kolana ,stopy itd. także nie rzucajcie się na głęboką wodę szczególnie zwracam się z tym do osób z dużym lękiem,którzy czują że muszą jeszcze chociaż przebiegli wystarczającą odległość i organizm mówi ,że wystarczy...Sam tym sposobem doigrałem się i musiałem zaprzestać treningów ,a następnie popadając przez to w używki.Spokojnie na duże odległości przyjdzie czas.
Sprzęt:
Ze względu na dużą pronację stopy(stopa idzie do wewnątrz),wagę,nawierzchnię po której pykamy wybrałem Nike Lunarglide 3 lub 4 stabilizujące.Polecam starannie wybierać buty gdyż one są bardzo ważne ,a szkoda wywalić kupe kasy w błoto...Ja znalazłem w Katowicach sklep w którym jest bieżnia i na dole kamerka przebiegłem się na niej trochę ,a pozniej typ odtworzył w spowolnionym tempie ruch moich stóp , okazało się ,że mam pronację.Doradził ,pomógł co do butów i dowiedziałem się w dodatku paru rzeczy nie związanych z butami :)
Zaniedługo będe musiał kupić jakieś przebranko ,bo coraz zimniej się robi :smile: Narazie biegam w spodenkach venuma i bluzą.Jednak przy chłodniejszych temp.łatwo o przeziębienie w takich ubiorze.

p.s zauważyłem ,że mało osób na forum uprawia sport co mnie dziwi 8) Ja zawsze miałem zajawkę na siłownie,sztuki walki itd. 8)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez Druid 29 paź 2014, 15:27
Raz próbowałam swoich sił z The Night Runners w parku chorzowskim (spotkania co tydzień, trasa około 5 km, po biegu rozciąganie) i poległam. Póki co wolę ćwiczenia na sali gimnastycznej. Trochę potrwa, zanim będę w formie.
Druid

przez JużTuByłem 29 paź 2014, 18:47
Może za duży dystans na początek ? Dość dużo szczególnie dla kobiety :)Ćwiczenia na sali gimastycznej,a dokładnie ?
Park chorzowski ,to super sprawa :0 Genialna trasa tylko szkoda ,że po kostce się biega ,co trochę stawy naraża na kontuzje.
Ja za mało uwagi przywiązuje do rozciągania.Czas to zmienić ;)
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Druid 29 paź 2014, 20:15
Dystans sobie skróciłam, a i tak na zmianę biegłam i maszerowałam. Na sali - Pilates i BPU. Gdzie jest kostka w parku, chyba tylko w okolicy planetarium?
Mam rozumieć, że zawsze biegasz po kostce?
Druid

przez Bukowski 29 paź 2014, 20:19
Bieganko, ruchanko i siłownia. :great:
Bukowski

przez Druid 29 paź 2014, 20:23
Messiah, po tym można się spocić i zmęczyć...
Druid

przez Bukowski 29 paź 2014, 20:32
Pluszowa, a nawet spocić i wymęczyć...
Bukowski

przez Candy14 29 paź 2014, 20:33
Dystans sobie skróciłam, a i tak na zmianę biegłam i maszerowałam.

Pluszowa, na poczatek to bardzo dobry uklad
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Druid 29 paź 2014, 20:44
Candy14, tylko w trakcie biegu miałam schizy, że się zaraz złożę w pół i miałam wrażenie ciężkich nóg oraz biegu w miejscu (mimo posuwania się naprzód). Ogólne wrażenie było takie, że bieganie może mnie zabić :roll:
Druid

przez Candy14 29 paź 2014, 21:07
Pluszowa, to nieciekawie. :bezradny:
Ja nie biegam .. ale Pieprz jest biegaczem i moglby podyskutowac :)
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez JużTuByłem 30 paź 2014, 10:45
Dla początkujących polecam ten trening ;) http://bieganie.pl/?cat=19&id=547&show=1 :)Tak jak candy nawet dobrze ,że przeplatałaś z maszerowaniem ;)

Pluszowa wkręciłaś sobie przez stres takie wrażenie ;) Norma, każdy ma jakieś schizy związane z chorobą.
No w okolicy planetarium :smile: Teraz trochę nie pamiętam jak tam jest ,bo dawno nie byłem ,a odnowili ładnie park :mrgreen:
Nie ,kostkę omijam szerokim łukiem :) Głownie po asfalcie i ścieżkach polnych ;)Czasami jak mi się chce,to robię kółka wokół naszego boiska na mięciutkiej trawie ,chociaż szybko się nudzi lepiej się biega od startu do konkretnej mety.

Ostatnio mniej siedzę przed kompem ,bo mnie pozniej plecy bolą ,a podczas biegania daje to w kość.Jutro może 10 km walnę ;)

Messiah na siłce też ćwiczę ,ale lajtowo i bardzo rekreacyjnie ,robie seri i powtórzeń ile mi się podoba,nie zapisuje ciężarów,partie na które mam ochotę i generalnie dla zabawy :smile: Seksu niema ,chociaż nie powiem brakuje go :mrgreen:
Rośnie w siłę"

przez Druid 30 paź 2014, 12:10
Zachęcające wprowadzenie do biegania... tylko jak odmierzać 30 sekund, cztery minuty i tak na zmianę?
Druid

przez JużTuByłem 30 paź 2014, 12:25
Stoper w telefonie ,stoper zwykły,nie przesadzajmy nie musi być co do sekundy ;)
Rośnie w siłę"

przez SinnerInHeaven 31 paź 2014, 18:14
Ja to lubię sobie pobiegać...ale gdzieś w naturze...w dziczy...tylko trzeba uważać...na dzikuski rzecz jasna...niektóre są bardzo napalone...szybkie...zwinne zdolne Cię dogonić mój drogi przyjacielu...także miej oczy dokoła głowy i się zabezpiecz przed wyjściem.
SinnerInHeaven

Sortuj wg