Renta

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Renta

przez variable 20 paź 2014, 10:45
slow motion, tak renta może nieco pomoc gdy się jest w kiepskim stanie ale ważne jest też staranie się i walka o siebie. Dobrze napisałaś ze można dorobić sobie jak stan się poprawi. Najważniejsze to nie poddawać się :)
variable

Renta

przez Kalebx3 20 paź 2014, 11:23
Dobrze napisałaś ze można dorobić sobie jak stan się poprawi.

- w tym przypadku poprawy stanu zdrowia zalecałbym tylko prace na czarno ( w trakcie trwania renty ) Legalna praca " jak się poprawi " a nadal bierzemy rentę jest równoznaczna z odebraniem tej renty przez ZUS , choć można oczywiście miec rente i pracować ,,, ale do czasu . Następnym razem jak sie znowu pogorszy ,a będziemy chcieli rentę to ZUS pokaże fige z makiem , choćbyśmy zdychali w jęczarniach . Więc albo renta , albo praca , a z poprawy jesli juz w nas zaistnieje to radzę cieszyc się tylko przed soba i rodziną ,,, i NIKIM WIĘCEJ!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Renta

przez Depakiniarz 20 paź 2014, 12:01
Dokładnie jak mówi Kalebx3, znajomy pobierał rentę na schizo, zaczął pracę i następnym razem jak stanął przed komisją to już mu renty nie przyznali.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Renta

przez Kalebx3 20 paź 2014, 12:36
Dekapiniarz , to tak miał o tyle szczęścia ,że nie wezwali go ( w trakcie trwania renty ) na weryfikację i wtedy nie odebrali( maja takie prawo w każdej chwili ) .Tylko dali mu jeszcze troche czasu do tego końca renty poczekali. Teraz ,żeby powtórnie zdobyć rentę to będzie miał problem nie lada . No chyba ,że Typ woli pracować , a renta była mu tylko dodatkiem do pensji .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Renta

przez ladywind 20 paź 2014, 12:51
slow motion napisał(a):variable, Masz prawo do swojej opinii, nie mam zamiaru Cię za to linczować. Poznałam Cię osobiście i wiem, że jesteś twardą babką. Jednak nie każdy ma twardy tyłek, wsparcie rodziny czy oszczędności z których może żyć. Jestem podobnego zdania, że renta wszystkiego nie załatwi, ale na pewno pomoże. Zawsze można podjąć dodatkową pracę gdy stan się poprawi. Prawdą jest to, że zdarzają się przypadki osób, które wyłudzają pieniądze, ale nie można zapominać o osobach, które faktycznie ich potrzebują, bo nie mają za co żyć.

Też poznałam variable uważam, że jest twardą osobą. Jakbym miała jej osobowosc to bym sobie dużo lepiej radziła na polu zawodowym.
Druga sprawa, że faktycznie są przypadki osób które wyłudzaja rente a na nic nie chorują, a ludzie bedący naprawde w potrzebie mogą jej nie dostac bo wiele zaleazy od widzi mi sie orzecznika, to jest dopiero krzywdzące. Potem nie dziwi fakt, jak dużo osob popełnia samobójstwa z bezsilnosci i braku wsparcia rodziny i naszego państwa.

-- 20 paź 2014, 11:56 --

. Następnym razem jak sie znowu pogorszy ,a będziemy chcieli rentę to ZUS pokaże fige z makiem , choćbyśmy zdychali w jęczarniach . Więc albo renta , albo praca , a z poprawy jesli juz w nas zaistnieje to radzę cieszyc się tylko przed soba i rodziną ,,, i NIKIM WIĘCEJ!

Dokładnie. A apropo naszego kraju, to nawet w województwach sytuacja sie rozni, slyszałam o przypadkach ze na zwykła depresje daja rente, a np tu gdzie mieszkam w woj. slaskim dostac rente na chaD graniczy z cudem.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Renta

przez Infinity 20 paź 2014, 20:21
variable napisał(a):

[b]Infinity
, no właśnie i przez chorobę i to ze masz rentę nie zdobyła wykształcenia, jeśli ci nie daj Boże ja wezmą to jesteś zdania na innych na rodzinę a co jeśli rodzina kiedyś się straci przecież ludzie umierają to normalne. Nie życzę Ci takiej sytuacji ale trzeba brać pod uwagę co będzie za 10 czy 20 lat.

a miałam inne wyjście, chorowałam poważnie w LO, potem byłam całkowicie niezdolna do pracy, teraz mogę pracować ale nie mogę jej dostać, próbuję się uczyć ale co dalej to nie wiem

Renta

przez Depakiniarz 20 paź 2014, 20:35
ladywind, w pomorskim jest podobnie, nie znam chadowca z renta

Renta

przez wiejskifilozof 20 paź 2014, 20:53
A ja w mazowieckim znam trzy.

Renta

przez Depakiniarz 20 paź 2014, 21:05
Może to od regionu zależy? W mazowieckim płacą lekarzom więcej, w pomorskim jest bieda, niższa średnia krajowa...

Renta

przez platek rozy 20 paź 2014, 21:28
Mnie tez Zus zabral swiadczenie , teraz sie staram o grupe inwalidzka i rente socjalna ale bardziej mi o grupe chodzi pod wzgledem tego ze bede mogla znalezc prace bo bez grupy poki co jest ciezko mimo usilnych prob i wysylanych dziennie ilus tam cv plus chodzenia po firmach , rozlepiania swoich wlasnych ogloszen.... :bezradny: :bezradny:Mimo ze mam 12 lat doswiadczenia bo tyle lat pracowalam caly czas.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Renta

przez Depakiniarz 20 paź 2014, 21:34
platek rozy, mało jaki pracodawca zatrudnia z 02-P, mój psychol mi o tym mówił.

Renta

przez platek rozy 20 paź 2014, 21:38
Depakiniarz, to sobie pogorsze ? :D :shock: mam jeszcze kilka chorob wspolistniejacych (miedzy innymi szyjny w rozsypce powaznej) wiec moze nie dostane takiej kwalifikacji :D skladalam papiery od kilku lekarzy , kazali dorobic testy psychologiczne jestem w trakcie , a sa takie dokladne jakich jeszcze nie mialam nigdzie indziej :shock:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Renta

przez Depakiniarz 20 paź 2014, 21:50
Jeżeli będziesz miała w orzeczeniu 02-P to pewnie tak. Zależy od zakładu, mój psychiatra cytował swoją pacjentkę która jest kadrową, nie ma orzeczenia, ale pracodawca mówił aby nie zatrudniała kalek umysłowych. Polska rzeczywistość

Renta

przez platek rozy 20 paź 2014, 21:51
Depakiniarz, no to super :? :? jak mi tak wpisza to na nic mi to orzeczenie. A pracowac i chce i musze ;)

Sortuj wg