Wątek jedzeniowy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Wątek jedzeniowy

przez ego 02 sie 2015, 13:15
Artemizja, ja nigdy nie robiłam na cukru żelującym , ale pycha dżemy wychodzą na pektynie. Na takiej dokładnie robiłam:http://allegro.pl/pektyna-jablkowa-do-dzemow-30g-robimywedliny-i5564105810.html. Na opakowaniu pisze, żeby pasteryzować,ale nie trzeba, chyba, że jakiś słoik Ci się nie zamknie, po nalaniu do niego gorącej masy i odwróceniu.I warto dodać szczyptę kwasku cytrynowego, bo gdy dżem jest potem dłużej przechowywany, to nie traci koloru.
Ze śliwek co prawda nigdy nie robiłam, ale myślę, że to nie ma znaczenia jakie owoce. Kwestia co komu smakuje.
Ale jak potrzebujesz do placka, to nie wiem czy to się nada.Chyba, że chodzi o smarowanie upieczonego placka< bo jak byś chciała to piec w piekarniku , to taki dżem po wpływem temperaury się robi bardzo rzadki i moim zdaniem może wypłynąć( to tak jakbyś galaretkę wsadziła do piekarnika i chciała piec..) ale świetnie się sprawdza jako galaretka na upieczony placek. Rozpuszczasz w garnku, i jak się potem zaczyna siadać to wylewasz.
ego

Wątek jedzeniowy

przez rella 02 sie 2015, 16:18
Też ostatnio robiłam pierwszy raz knedle :) mniam!
Jeśli chodzi o przetwory to dopiero się uczę... Ale do placków najlepiej sprawdzają się jednak powidła, może są jakieś szybsze sposoby... Sama jestem ciekawa

Pomidory koktajlowe dojrzewają! Juz kilka spróbowalam i są pyszne, słodkie :) Tak więc dziękuję osobie, która poleciła mi tu uprawę doniczkową ;) i polecam każdemu!

Niedawno dostałam kartkę z hasłem: Gardening is cheaper than therapy and you get tomatoes. Byla w 100% trafiona, choć przyjaciółka, gdy ją dla mnie jakis czas wczesniej kupowala, nie spodziewala sie ze aż tak bardzo może się wstrzelić... Akurat zostałam bez terapeuty, za to z dojrzewającymi krzaczkami ;)

Wątek jedzeniowy

przez Ferdynand k 02 sie 2015, 19:06
mieszankę warzyw włoskich gotować z mieszanką 1/3 rosół 2/3 wody
po zmięknięciu dolać soku tyle ile jest objętości cieczy już w garnku węgierski lub pomidorowy
gotować do wrzenia dodać papryki w proszku i przecieru pomidorowego jeśli chcecie
można jeszcze na koniec dodać łatwo topiącego sera żółtego z przyprawami ser lub bez i grzanek
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wątek jedzeniowy

przez Zebrec 02 sie 2015, 21:22
Zrobiłem sobie dzisiaj na kolację jajecznicę na kurkach. Świetna sprawa! ;)
"Życie jest za krótkie, żeby się nad sobą użalać. Zajmij się życiem albo zajmij się umieraniem..."

Regina Brett, Bóg nigdy nie mruga
III Mister Forum

Wątek jedzeniowy

przez rella 04 sie 2015, 10:55
Kocham kurki! Robię z nimi tartę i risotto :)

A ja wczoraj pierwszy raz robiłam na obiad polędwiczkę wieprzową. Udany debiut :)

Wątek jedzeniowy

przez Evia 04 sie 2015, 16:12
Kurki są smaczne ale ich nie jadam, bo obawiam się jakichkolwiek grzybów, nie ze względu na trujaki ale na robaki...
Mam traumę :?

A teraz właśnie upichcilam fasolkę szparagową. W kuchni nie używam bułki tartej, więc zrobiłam eksperyment i zmielilam płatki owsiane z suszonymi warzywami. Wszystko zarumienilam na maśle klarowanym.
Muszę przyznać, że wcale nie wyszło takie złe.

Wątek jedzeniowy

przez Artemizja 05 sie 2015, 21:01
ego, dzięki, zapamiętam. I tak w końcu śliwki mi się zepsuły :(
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wątek jedzeniowy

przez hobbyturysta 05 sie 2015, 23:01
ja uwielbiam ruskie pierogi , mozecie dziewczeta lepic gotowac i mi wyslac w ramach terapii
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

Wątek jedzeniowy

przez Artemizja 06 sie 2015, 19:01
Miałam dzisiaj zrobić mielone. Wszystko stoi przygotowane, a mnie się tak nie chce :P

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Wątek jedzeniowy

przez rella 06 sie 2015, 21:08
a ja już dawno kupiłam ciecierzycę i podchodziłam do niej jak do jeża.
dziś podjęłam wyzwanie i zrobiłam falafele czy falafle, licho wie ;)
myślę, że całkiem się udały, choć nie mam porównania, bo nigdy nie jadłam :)

Wątek jedzeniowy

przez Evia 08 sie 2015, 18:39
zrobiłam dziś tartę ze szpinakiem i serem feta

Pyszna... ale mam wyrzuty sumienia...

Wątek jedzeniowy

przez Artemizja 11 sie 2015, 15:24
Właśnie gotują mi się żeberka i buraczki. Nie ma to jak gotowanie w taki upał :mrgreen:

Administrator

Wątek jedzeniowy

przez Artemizja 15 sie 2015, 13:00
Ma ktoś pomysły na "bezpieczne" dania dla osób z problemami kardiologicznymi i hipertrójglicerydemią?

Administrator

Wątek jedzeniowy

przez acherontia-styx 15 sie 2015, 13:09
Artemizja, bezpieczne dania….tu bardziej ogólna dieta. Zero smażonych potraw, białe pieczywo w odstawkę, ziemniaki, żółte sery…. a jak osoba dodatkowo ma cukrzycę to jeszcze wszelkie banany, winogrona, marchewkę gotowaną i w ogóle produkty o wysokim IG do odstawienia. No i ruch, spacery, nordic walking itp. Bez tego wyniki się wiele nie poprawią.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Sortuj wg