Ciągnięcie kasy z NFZ

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Ciągnięcie kasy z NFZ

przez monooso 08 paź 2014, 13:51
Jeżeli jestem osobą bezrobotną, zarejestrowaną w Urzędzie Pracy czyli de facto posiadającą ubezpieczenie zdrowotne i gdybym chciał skorzystać z usług psychiatry/psychologa/psychoterapeuty lub zrobić podstawowe badania u lekarza rodzinnego właśnie na koszt państwa to czy muszę wcześniej brać jakieś papiery z UP potwierdzające to, że mam status osoby bezrobotnej? Jak to w ogóle wygląda? Czy oni mają już wszystko on-line i nic nie muszę nigdzie nosić? No bo nie wiem czy muszę mieć jakieś papiery aby leczyć się za darmo czy nie.

Aha i drugie mniej ważne pytanie, co się stanie jeżeli w trakcie leczenia stracę status osoby bezrobotnej (czyli jednocześnie ubezpieczenie zdrowotne) i nie poinformuję o tym lekarza? Czy później jak to wyjdzie to będę musiał płacić z własnej kasy?

Nie tu gdzie trzeba temat założyłem. Niech ktoś przeniesie w odpowiednie miejsce.
monooso

Ciągnięcie kasy z NFZ

przez platek rozy 08 paź 2014, 14:14
Teraz jest ewus wiec dajesz tylko dowod jak sie rejestrujesz u lekarza i w kompie sie wyswietlasz na zielono jesli ubezpieczony jestes a na czerwono jesli nie. Wiec po prostu jak stracisz ubezpieczenie to od razu bedzie to wiadomo bo bedziesz w "ewusiu" czerwony.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Ciągnięcie kasy z NFZ

przez monooso 08 paź 2014, 14:24
platek rozy, OK, wielkie dzięki!
monooso

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciągnięcie kasy z NFZ

przez acherontia-styx 08 paź 2014, 14:26
platek rozy, szkoda, że ja odkąd wszedł ewuś wyświetlam się wiecznie na czerwono, a ubezpieczona jestem na 100% bo wyjaśniałam to w ZUSie ;) także NFZ ma burdel i niekoniecznie mając ubezpieczenie wyświetla im się prawidłowo.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Ciągnięcie kasy z NFZ

przez platek rozy 08 paź 2014, 15:59
acherontia-styx, Zus ma burdel bo jak mialam swiadczenie rehabilitacyjne to potrafilam sie czasami tez na czerwono zaswiecic , teraz od kiedy mam ubezpieczenie zalatwione przez Mops ani razu nie mialamz tym klopotu.
Jak sie na czerwono swiecilam to wypelnialam tylko oswiadczenie ze jestem ubezpieczona i tyle.
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Sortuj wg