Ciężka mroczna muzyka

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Ciężka mroczna muzyka

przez lonsdale 16 wrz 2014, 17:07
Elo. Jak myślicie cz jak słucham ciężkiej muzyki do tego po niemiecku (rammstein, nachtmahr, itp) moze "trzymać" w nerwicy bądź pogarszać san zdrowia? Bo ludzie mowią że slucham bardzo sadystycznej muzyki, takich germańskich oprawców, szatanów. W sumie nawet jak slucham hip-hopu yo np. PiH'a i to też te które ryją banie, czuje jakby że ta muzyka jest dopasowana do mnie, ale czy nie jest np. dopasowana do choroby i to tak naprwdę choroba się dobrze czuje przy tej muzyce, a nie ja ?
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Ciężka mroczna muzyka

przez monk.2000 16 wrz 2014, 17:45
Ja słuchałem ciężkiej muzyki z lat 70: Black Sabbath, ACDC, itd.
Od kiedy zachorowałem na natręctwa słucham tylko popu z lat 80. Dodatkowe dołujące brzmienia by stymulowały lęki.

Sądzę jednak, że słuchanie dołującej muzyki niekoniecznie musi powodować depresję. To taki stereotyp raczej, pierwsze co się kojarzy, a niekoniecznie musi tak być.

Spróbuj słuchać Modern Talking, albo Sandrę/Samantę/Sabrinę to może kilka o procent ci się poprawi. 8)
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Ciężka mroczna muzyka

przez Semir 16 wrz 2014, 18:43
lonsdale, Nie wiem jak z nachtmahr ale co do Rammstein to nie koniecznie mroczna dołująca muzyka(akurat bardziej jest znany z energetyzujących kawałków) a już na pewno nie muzyka szatana :D. Jesli słyszałeś najpierw takie kawałki jak Mutter,Donaukinder czy lżejszy ale jednak Ohne Dich to możesz tak to odebrać. Jednak puść sobie Du hast, Ich Will, Moskau, Morgenstern itp. to zmienisz zdanie takie piosenki jak wypisałem potrafią naładować człowieka a nie zdołować. Aha i jeszcze jedno Rammstein to nie typowo ciężki metal jak to często można usłyszeć a industrial metal(połączenie muzyki elektronicznej z metalem) chociaż na łamach prasy gitarzysta niejaki Richard Kruspe określił ten styljako Tanz metal (taneczny metal). Pozdrowienia od fana R+ :)
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ciężka mroczna muzyka

przez Reiben 16 wrz 2014, 18:48
O nie, nie zgodzę się, Ramsztajn to szatany fchuj! Już bardziej szatan jest tylko Scooter.
Reiben

Ciężka mroczna muzyka

przez lonsdale 16 wrz 2014, 19:43
chodzi mi bardziej o takie a nie donaukinder itp

-- 16 wrz 2014, 19:54 --

Semir, chodzi o to że mnie ciągnie do tych bardziej nihilistycznych i pesymistycznych, mimo że czasami nawet nie mam ochoty a i tak slucham, i tak po mału odnosze wrażenie że moje zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne sie tym karmi (czasem sie nawet jakies pojebane rozkminki wkręcają)
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

Ciężka mroczna muzyka

przez Infinity 17 wrz 2014, 08:22
Z cięższej słucham Psyclon Nine

-- 17 wrz 2014, 08:26 --

lonsdale, mi się wydaje że może budzić agresję, ale Rammstein w sumie łagodny w porównaniu do innych.

Ciężka mroczna muzyka

przez Psychoanalepsja_SS 17 wrz 2014, 09:03
Na zamkniętym dzieweczka kazała mi zmienić muzykę puszczaną z laptopa, bo jej "wjeżdża na psychikę". Jeden znajomy schizofrenik też trochę bał się słuchać 'psychodelicznej' muzyki, bo źle wpływała na niego przy jego chorobie.

Ciężka mroczna muzyka

przez Semir 17 wrz 2014, 09:24
lonsdale napisał(a):chodzi mi bardziej o takie a nie donaukinder itp

-- 16 wrz 2014, 19:54 --

Semir, chodzi o to że mnie ciągnie do tych bardziej nihilistycznych i pesymistycznych, mimo że czasami nawet nie mam ochoty a i tak slucham, i tak po mału odnosze wrażenie że moje zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne sie tym karmi (czasem sie nawet jakies pojebane rozkminki wkręcają)

Akurat w tym przypadku się z Tobą zgodzę Fuhre mich opowiada o samobójstwie więc to ciężka artyleria. Zawsze można to zmienić starałeś się przestawić na coś innego? Ukierunkować gusta w inną stronę ewentualnie szukać alternatywy?
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

Ciężka mroczna muzyka

przez Follow_ 17 wrz 2014, 15:02
Na mnie Rammstein wpływa pobudzająco... słucham też metalu i rocka.... nie uważam żeby to miało jakikolwiek wpływ na samopoczucie, emocje...
ale to czego słucham w danej chwili to akurat oddaje mój nastrój i potrzebę - coś mocnego - potrzebę pobudzenia coś lekkiego, spokojnego - na ogarnięcie lęków i pobudzenia
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

Ciężka mroczna muzyka

przez L.E. 17 wrz 2014, 15:09
lonsdale, też słucham raczej ciężkiej muzyki i nie uważam, żeby ona jakoś źle wpływała na mój stan. W sumie to wprost przeciwnie - im cięższa tym więcej energii :P
Dobijają mnie raczej lżejsze klimaty, pokroju Anathemy (jeśli kiedyś się zabiję, to na pewno przy takich dźwiękach :D ).
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Ciężka mroczna muzyka

przez Semir 17 wrz 2014, 20:17
L.E., Mnie dołują tylko 3 rzeczy: Justin Bieber,Conchita Wurst i całe cholerne Disco polo :D

-- 17 wrz 2014, 20:38 --

follow_the_reaper, Na mnie też niektóre kawałki działają jak kofeina w sumie tylko jedna piosenka jest przerażająca ale nie bo takie teksty ale fakt że opowiada o prawdziwych wydarzeniach "Donaukinder" (dzieci Dunaju) opowiada o ekologicznej katastrofie w Baia mare jednej z największych na świecie. Poza tym mam energięjak sobie ich posłucham :)

Ciężka mroczna muzyka

przez lonsdale 17 wrz 2014, 21:27
do takich też mnie "ciągnie" i czuje sie czasem nieswojo

Ciężka mroczna muzyka

przez kupmitrumne 17 wrz 2014, 21:34
Ramsztaj to nie jest ciężka myzyka za bardzo , lubie ich kawałki ...

Slayer kurvvvaaaa !

Ciężka mroczna muzyka

przez SinnerInHeaven 17 wrz 2014, 23:14
Tak muzyka musi być mroczna...piekielna, taka przy której człowiek może poczuć w sobie to zwierzę...Stać się nim...musi przybliżać do natury...Jak wycie wilków...Albo jakiś bestii...Kiedy ja włączam muzykę w domu w ciemności to czuje w sobie ten mrok to zło...Tylko metal i szatan...Satanizm to moja nowa religia...Czcze szatana poprzez te pieśni...Ach!!...Nie wygracie kmioty ze mną...Czuje w sobie ciemność...Nie z tej ziemi ale z tej szatańskiej...usłanej ogniem i czeluścią piekielną...Hahahaha...Wszystko już zaplanowane...Muzyka ma wpływ potrafi zaszczepić obłęd w ludzkim umyślę...Tak obłęd...szaleństwo. Stanowczo zbyt długo się kryłem ze swoim...światem wizją, zbyt dużo czasu w ciemnej norze...samotny...ale muzyka mi pomogła...się podnieść. Wyzdrowieć...teraz mam już jasny cel plan...Też seksualny cel...Bo seksualność łączy się z muzyką...tak muzyka pomaga realizować fantazję...dzikie...niekiełznane...Tak taki jestem w środku...I takie kobiety lubię wyzwolone i dzikie...
SinnerInHeaven

Sortuj wg