Korespondencja listowna :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez EmInQu 12 gru 2014, 16:19
Makabra świetny pomysł. :great: Ludzie już tak zatracili się w tej bezdusznej technologii i swoich wygodach, że zapomnieli co to znaczy magia tradycyjnej korespondencji, indywidualny charakter pisma dodatkowo pobudzający zmysły odbiorcy. Kibicuję Wam wszystkim mocno . :D Dzięki takim ludziom jak Wy, tli się jeszcze we mnie iskierka nadziei, że nie wszystko, co związane z ludzkością zeszło na przysłowiowe psy. Sama również nie wyobrażam sobie np. wysyłania do kogokolwiek e-kartek na święta, czy inne okazje. To byłby dla mnie wyraz całkowitego braku szacunku. Niesamowitą radość sprawia mi pisanie odręczne i późniejszy odgłos przybijanego stempla na znaczku przez panią na poczcie. :D
Zrób wszystko, aby uniknąć walki, ale gdy już musisz do niej stanąć - WYGRAJ!
Gdybym stosowała się do wszystkich reguł, daleko bym nie zaszła.

przez monk.2000 12 gru 2014, 16:34
Ja już otrzymałem drugi list z wymiany, od forumowiczki. Sprawia to sporą radość. Czasem myślę o postępie i jak się okazuje, nie zawsze idzie to wszystko w stronę utopii. Listów się nie wysyła i szkoda. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że średniowiecze fajne jest tylko w utworach fantasy.

Swoją odpowiedź już napisałem, a teraz czas iść na pocztę. O dziwo pamiętam jeszcze jak się piszę odręcznie.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez EmInQu 12 gru 2014, 16:44
monk.2000 napisał(a): Trzeba jednak zwrócić uwagę, że średniowiecze fajne jest tylko w utworach fantasy.

.
Nawet najpiękniejsza sztuczna/nowoczesna choinka nigdy nie będzie miała tak niepowtarzalnego kształtu i nie będzie tak pachniała jak żywa. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 12 gru 2014, 16:47
Nawet najpiękniejsza sztuczna/nowoczesna choinka nigdy nie będzie miała tak niepowtarzalnego kształtu i nie będzie tak pachniała jak żywa.

ja tam wolę sztuczną . Prawdziwa zaraz się sypie i tylko trzeba sprzątać , a sprzątanie w NN to bożek nie do zdarcia ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez EmInQu 12 gru 2014, 16:58
Kalebx3 napisał(a):
Nawet najpiękniejsza sztuczna/nowoczesna choinka nigdy nie będzie miała tak niepowtarzalnego kształtu i nie będzie tak pachniała jak żywa.

Prawdziwa zaraz się sypie i tylko trzeba sprzątać

Obrazek

przez Arasha 12 gru 2014, 19:48
Ja raczej jestem tradycjonalistką w wielu sprawach, ale nie sądzę, żeby korespondencja listowna miała jakąś szczególną rację bytu w dzisiejszych czasach ... tworzy się niepotrzebne dodatkowe stosy papieru, żal tego potem wyrzucić ( no, bo skoro już ktoś się postarał ), nie ma możliwości poprawek ( korektor już znać :? ), a i znaczki z roku na rok coraz droższe. Oczywiście popieram wysyłanie świątecznych kartek do starszych krewnych, którzy nie mają możliwości innych form kontaktu i dla nich to prawdziwa frajda, że komuś chce się jeszcze zadać trud i pamięta o nich :great:

Ale jak kogoś to szczególnie cieszy, to jestem za :P
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Sortuj wg